Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Jazdą Bez Rąk Na Kierownicy.


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpień 2015 - 17:51

Skoro taki objaw się pojawia, to nie masz przypadkiem siodełka ustawionego za wysoko albo zbyt mocno wysuniętego do przodu?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#22 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 18:22

Skoro taki objaw się pojawia, to nie masz przypadkiem siodełka ustawionego za wysoko albo zbyt mocno wysuniętego do przodu?

Miałem ze sobą klucze imbusowe podczas treningu ustawiałem siodełko raz w góre raz w dół bez skutku :(



#23 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 28 sierpień 2015 - 19:14

Wniosek jest jeden: Piłeś? nie jedź! :D
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#24 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 28 sierpień 2015 - 19:45

Panowie u mnie podobny problem stanowiła kierownica - nie była osadzona idealnie na środku tylko +/- 2mm w bok.



#25 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 20:12

@KAEM u mnie kierownica jest na środku co do mm. Dobra trudno zastosuje się do rady użytkownika ROZMIAR i trzeba żyć dalej.



#26 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 21:26

Właśnie wróciłem z krótkiej przejażdżki zadowolony :) nareszcie moge jeździć bez trzymanki problem po roku rozwiązany a jaka jest przyczyna ? oś... rozkręciłem przednie koło szosowe rozkręciłem piaste wszystko niby ok ale wpadłem na dziwaczny pomysł bo już wszystkiego prawie próbowałem wkręciłem oś z roweru crossowego wmontowałem do szosówki założyłem koło i pojechałem na jazdę próbną i ? jade bez rąk :) a oś ze szosówki dałem do crossa przejechałem się i nie da się ujechać bez trzymania rąk więc ta oś jest na 100 % do kosza pytanie tylko co z nią nie tak skoro nie jest pokrzywiona itp. dokładnie sprawdzałem a problemy z jazdą bez rąk miałem już od zakupu źle wyważona w produkcji ?



#27 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpień 2015 - 23:05

Wyważenie osi raczej nie ma żadnego wpływu, bo oś się nie kręci. Może podczas n-tego remontu ktoś założył nierówne stożki (jeden o nieco większej średnicy od drugiego) albo kulki?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#28 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 23:44

Rower kupiony nowy był więc go nikt go nie remontował, stożki są równe, kulki wymieniłem w obu kołach w grudniu. Po zmianie samej osi z crossa bez stożków itp. problem sie rozwiązał.



#29 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 sierpień 2015 - 08:12

Musiała być krzywa, pewnie jakieś dziesiąte mm ale krzywa. Jak sprawdzałeś jej prostość?



#30 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 13:28

Musiała być krzywa, pewnie jakieś dziesiąte mm ale krzywa. Jak sprawdzałeś jej prostość?

Okiem :)



#31 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 sierpień 2015 - 17:50

No, no. Na oko to jeden gość w szpitalu zmarł ;D

 

Nie wiem czy tak robiłeś: poturlaj po jakiejś idealnie płaskiej powierzchni, przy krzywej powinien pojawić się prześwit od dołu.



#32 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 18:21

No, no. Na oko to jeden gość w szpitalu zmarł ;D

 

Nie wiem czy tak robiłeś: poturlaj po jakiejś idealnie płaskiej powierzchni, przy krzywej powinien pojawić się prześwit od dołu.

No właśnie pierwsze co zrobiłem to poturlałem na płaskiej nawieszchni żadnego prześwitu nie zaobserwowałem, ale oś wydaję się wporzątku co mnie bardzo dziwi.



#33 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 sierpień 2015 - 19:46

Hmmm, no to faktycznie dziwne



#34 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 20:50

Nieważne grunt że problem rozwiązany.





Dodaj odpowiedź