Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Specialized Allez 58 warto kupic?


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:13

Witam
Zna ktoś taką rame , warto ja kupić za 1200zł podobno to model 2008????

http://www.fotosik.p...2d00a69c17.html

Rama aluminiowo - karbonowa SPECIALIZED Allez Comp 58
(wzrost 180 - 188 cm)
head tube - 205 mm
top tube - 582
seat tube - 540

Masa ramy - 1556 g

#2 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:16

I to niby ta ramka ma stery 1''?

#3 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 21 grudzień 2009 - 20:20

Tak zapewnia sprzedawca

#4 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 21 grudzień 2009 - 20:48

Dobre... Rama ma zwyczajne stery 1 1/8" a nie żadne 1". Nie mam pojęcia skąd on to wziął. Zmierz średnice sterówki widelca, ma być 28.6 mm.

#5 zorrospecialized

zorrospecialized
  • Użytkownik
  • 171 postów
  • SkądLubin

Napisano 21 grudzień 2009 - 21:17

Dobre... Rama ma zwyczajne stery 1 1/8" a nie żadne 1". Nie mam pojęcia skąd on to wziął. Zmierz średnice sterówki widelca, ma być 28.6 mm.

witam podczas wystawiana aukcji nie ma sterow 1 i 1/8,dlatego pewnie jest 1 cal.

#6 kokop

kokop
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChard

Napisano 21 grudzień 2009 - 21:21

Skoro gościu obstaje że ma 1 no to niech tak ma. Po co prostować jakby co ;-)

#7 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 22 grudzień 2009 - 10:36

Tak, to jest rama na rok modelowy 2008. Mam stare katalogi speca i ta rama się w nim znajduje. Była montowana w najwyższym aluminiowym modelu Allez. Rower zbudowany na pełnej 105-tce i z kołami zdaje się RS-20 kosztował ok. 6.500 PLN. Dostępna była też sama rama w malowaniu ciemno-wiśniowym i takim, jak jest na zdjęciu. Kosztowała 2.500 PLN.
W roku 2009 zastąpili ją tą ramą: link do zdjęcia

Rama jak widać ma "ZETZ inserts" czyli takie silikonowe wkładki w widelcu przednim i tylnym, które rzekomo mają poprawiać komfort.

Rama bardzo fajna. Spec jakie ramy robi - wiadomo. Jeśli jest w dobrym stanie i nie jest uszkodzona to myślę, że za tysiaka warto by ją wziąć. Spec to spec chociaż teraz stylistyka już się trochę zmieniła i nowe modele wyglądają nowocześniej.

Pozdrawiam :-)

#8 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 23 grudzień 2009 - 23:58

Rama jak widać ma "ZETZ inserts" czyli takie silikonowe wkładki w widelcu przednim i tylnym, które rzekomo mają poprawiać komfort.


jak wstawią coś z elastomeru w miejscu gdzie powinien być sztywny metal to nawet jak tego nie czuć, to działa na wyobraźnie ;-)

Spec to spec nie znam osoby która by narzekała na jazdę na tych rowerkach,albo że z ramą jest coś nie tak, może wyjątkowi malkontenci i chyba każdy użytkownik speca lubi swoja maszynę. Myślę że to najlepsza rekomendacja (pisze to użytkownik także hybrydowego speca :-P ).

#9 zorrospecialized

zorrospecialized
  • Użytkownik
  • 171 postów
  • SkądLubin

Napisano 24 grudzień 2009 - 00:20

Rama jak widać ma "ZETZ inserts" czyli takie silikonowe wkładki w widelcu przednim i tylnym, które rzekomo mają poprawiać komfort.


jak wstawią coś z elastomeru w miejscu gdzie powinien być sztywny metal to nawet jak tego nie czuć, to działa na wyobraźnie ;-)

Spec to spec nie znam osoby która by narzekała na jazdę na tych rowerkach,albo że z ramą jest coś nie tak, może wyjątkowi malkontenci i chyba każdy użytkownik speca lubi swoja maszynę. Myślę że to najlepsza rekomendacja (pisze to użytkownik także hybrydowego speca :-P ).

ja takze polecam jako uzytkownik 3 moze 4 specow kto by liczyl hehehe



Dodaj odpowiedź