Skocz do zawartości


Zdjęcie

Elektroniczny Doping Czyli Oszustwo Na Strava


159 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:38

Czy poniższy zapis jest prawidłowy ?
Mediana...

Załączone pliki


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#42 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:56

Z tym digital EPO to niekoniecznie wszystko jest takie oczywiste. Czasami GPS ma jakieś czkawki i wychodzą bardzo podobne skoki na wykresie prędkości. Obserwowałem to nieraz u siebie. Zresztą niektóre urządzenia mają takie problemy notorycznie, np. licznki Pioneera, z tego co zauważyłem u zawodników Lotto Jumbo na Stravie.

 

Mam pytanie: czy uczciwe jest czekanie na sprzyjające wiatry w celu zaatakowania KOMa? ;)

 

Na płaskich bądź lekko stromych segmentach, jeśli stawka jest wyrównana, nie masz większych szans na KOMa bez wiatru w plecy. Dlatego płaskie KOMy trzeba traktować z jeszcze większym przymrużeniem oka niż te na podjazdach;)



#43 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:14

Jest jak najbardziej prawidłowy. W digital EPO te guzki są bardzo regularne i powtarzalne - nie ma żadnego problemu z odróżnieniem tego od problemów urządzenia.

 

 

 

Na płaskich bądź lekko stromych segmentach, jeśli stawka jest wyrównana, nie masz większych szans na KOMa bez wiatru w plecy. Dlatego płaskie KOMy trzeba traktować z jeszcze większym przymrużeniem oka niż te na podjazdach;)

Tylko na płaskich i lekko stromych? :o Na wszystkich, no chyba że chodzi o jakieś segmenty w Koziej Wólce ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#44 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:29

Na bardzo stromych segmentach (>10%) wiatr już tak wiele nie daje. Oczywiście jeśli jest walka na noże i decyduje 1 sekunda to i wiatr może pomóc/przeszkodzić. Zawsze można jednak wyrzucić bidony i pompkę na dole podjazdu i sprawa załatwiona ;)



#45 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:57

Tylko, że te powyższe ticki to skoki prędkości z 40 km/h na 65 km/h -bardzo często w ciągu jednej sekundy !! - przez to jeden z segmentów zawyżyły dokumentnie.

Prawie każdy tick kończy się na 60-70 km/h, a droga jest płaska.

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#46 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 15 wrzesień 2015 - 21:53

rety wy naprawdę nie macie nic lepszeo do roboty niż przejmować się stravą?  Oczywiste  że chodzi tu tylko o zabawę i wyniki nie mogą być brane na serio.<sciana>


geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#47 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 22:48

Czytałem,że nawet ktoś zginął walcząc o Koma. Oczywiście w USA ;) Także nie ma "mientkiej gry". Potrzeba bycia najlepszym jest zapisana gdzieś w genach.
PS. Pochwalcie się ile macie ;)
  • KSiedlaczek lubi to

#48 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 15 wrzesień 2015 - 22:50

@Gres - Ale w czym Ci to przeszkadza? Kolejna osoba, która się czepia bez powodu. 

 

Te skoki to bardziej chyba wina gps'a. Kolega w rejonie ma wieczne problemy z gps'em (lub telefonem) i potrafi mu takie skoki porobić. Oprócz tego często mu pokazuje średnie zawyżone o nawet 10km/h lub takie kwiatki jak prędkość max 160km/h, a nawet - nie wiem skąd się to bierze - czas aktywności rzędu 90 godzin :)



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#49 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 wrzesień 2015 - 23:31

Na bardzo stromych segmentach (>10%) wiatr już tak wiele nie daje. Oczywiście jeśli jest walka na noże i decyduje 1 sekunda to i wiatr może pomóc/przeszkodzić. Zawsze można jednak wyrzucić bidony i pompkę na dole podjazdu i sprawa załatwiona ;)

Uwierz mi, nie pompka i bidon, ale nawet powiedzmy 2 kilogramy lżej daje znacznie mniejszy zysk niż wiatr w plecy na podjeździe 10%

 

 

@gres

A Ty nie masz nic lepszego niż spinać o tę Stravę? ;)

Ja tego kompletnie nie rozumiem. Przecież te wszystkie segmenty to wprost idealny bodziec treningowy. Atakowanie poszczególnych segmentów tworzy nam z treningu świetny fartlek. Nie każdy mógłby się tak zmotywować bez tego, a w ten sposób wychodzi bardzo efektywny trening. A to dlatego, że zapewnia to coś, na co anglojęzyczni mówią "variability". A jak wiadomo ten element jest najistotniejszy jeżeli chodzi o skuteczność treningu.

Dziwne jest to narzekanie na stravę i jej segmenty, podczas gdy prawdziwa spalara przechodzi bez jakichkolwiek komentarzy. Jakieś interwały, tempówki, jakieś WT, FTP, 8x5/3, 5sx20 rest i inne ćmoje boje. A jak już ktoś nie idzie na rower i woli zrobić trening na trenażerze, żeby lepiej wykonać jakieś tam zadania to już jest w ogóle nienormalne :o


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#50 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 00:03

Niech każdy jeździ jak lubi. Nie widzę nic zdrożnego w polowaniu na segmenty lub strukturyzowanym planowanym treningu.

 

A wracając do tematu. Ja lubię segmenty Stravy bo mogę na nich wygodnie śledzić swoje własne postępy. Czasami też dają dobry bodziec, żeby powalczyć i wyjść z własnej strefy komfortu, a to przekłada się na rozwój. Oczywiście jak uda się zająć pozycję w czołówce na jakimś bardziej "zaludnionym" segmencie to jest miło ale oszukiwanie innych lub siebie (w stylu jazda skuterem lub edycja pliku jazdy) jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.


  • big75 i lubelaczek lubią to

#51 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 16 wrzesień 2015 - 08:43

 

 Ja lubię segmenty Stravy bo mogę na nich wygodnie śledzić swoje własne postępy. Czasami też dają dobry bodziec, żeby powalczyć i wyjść z własnej strefy komfortu, a to przekłada się na rozwój. 

Ja się stosuje do tego tekstu w ramce  w 100%.

 

Niestety region ( Karkonosze, Izerskie ,Rudawy...-Sudety Zachodnie) forma czy zasięg możliwości najczęsciej  uniemożliwia walkę o ,,KOMY'' 

Na segmentach typu Karkonoska- musiałbym  zbić swój czas o  10-15 min - przecież to nierealne. Praktycznie wszystkie podjazdy są ,, ubite na max'' . 

 

Dlatego ograniczam się do ,,My result ''  

 

 

( Co do czasów  z kosmosu ale chyba ''prawdziwych'' =nie podrasowanych-- taki segment

https://www.strava.c...ents/6792214928

Jan Fisnar - gośc chyba wygrał kiedyś Bieg Piastów na Nartach.  Ale jak wejdziemy w date tej trasy to wyskakuje VAM-1692 .Nieźle nawet porównując do najlepszych wyników w historii  http://cyclingtips.c...eally-possible/  )



#52 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 09:09

Mi sprawia ogromną przyjemność każda strava_pr.jpg, nawet ta jednosekundowa, bo świadczy o postępie. 


Trzepak 

"MAMIL"


#53 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:39

To teraz was zagnę :)

Kiedyś poruszałem się z prędkością 77309411 km/h :P taką pokazał mi telefon a po wrzuceniu na stravę było już coś innego :D

 

Ostatnio udał mi się zrobić koma za ciężarówką. Wrzuciłem go z ciekawości po czym usunąłem. Średnią prędkość z dwu minutowej jazdy miałem 59 km/h :D Koma pobiłem o 30 sekund !

 

Trzeba też podejść z dystansem do nie których segmentów i wybrać sobie do rywalizacji takie które nie pozwalają na oszukiwanie jadąc za tirem.


www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#54 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:36

Trzeba by przejść na mtb :D w lesie ciężko by zrobić koma samochodem albo za tirem :D

#55 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:44

https://www.strava.c...016617/analysis

Przejazd rowerem czy samochodem? Pod górkę rozpędza się do ponad 60 km/h...



#56 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 16:07

Sprint z wiatrem w plecy plus możliwe, że za samochodem. Wygląda na autentyczny przejazd.



#57 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 16 wrzesień 2015 - 21:34

A co powiecie o tym :)

http://www.strava.co...897460/analysis


Nie liczy się sprzęt tylko serce.


#58 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 wrzesień 2015 - 22:12

No mercedes, ale chyba sprinter, bo  za czymś bardziej aero ciężko byłoby się utrzymać ;)

Ja osobiście z moim 53x13 strzelam za tirem przy około 68km/h. Niestety brakuje ząbka niżej :/


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#59 Sufer

Sufer
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 17 wrzesień 2015 - 08:30

Tutaj macie przykład takiego dopingu

 

https://www.strava.c...ments/890482739

 

1,5km o średnim nachyleniu 7% a tu jeszcze im bardziej stromo tym szybciej



#60 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 wrzesień 2015 - 16:47

 ale oszukiwanie innych lub siebie (w stylu jazda skuterem lub edycja pliku jazdy) jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Czy jak ktoś robi trening za skuterem to oszukuje samego siebie? :P Co jakiś czas się za skuterem przelecę, za każdym razem po takich akcjach, dostaje po kilka wiadomości od ludzi i trzeba wszystko na prywatne ukrywać :P





Dodaj odpowiedź