Skocz do zawartości


Zdjęcie

Elektroniczny Doping Czyli Oszustwo Na Strava


159 odpowiedzi w tym temacie

#101 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2017 - 20:29

Ale o co chodzi z tym wiatrem? Przecież wszyscy go wykorzystują, pewnie z 90 procent wszystkich komów jest zrobionych z wiatrem.


  • System i Robert74 lubią to

#102 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 18 październik 2017 - 20:52

maccacus, kto w tym wątki postawił znak równości miedzy KOMami na Stravie, a realnymi zawodami?
Jak dotąd każdy podkreśla, że to inny rodzaj rywalizacji.

#103 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 31 październik 2017 - 10:22

A tam wiatry, a tam tiry.

Ściągasz plik z urządzenia, wczytujesz do edytora tekstowego, "przyspieszasz  wjazd" zmieniając albo czas albo przeklejejąc współrzędne (nie wiem co zadziała, bo nie próbowałem) wczytujesz do stravy i masz koma ;)

Dla niepoznaki w pustą siatkę czasową, już na płaskim wklejasz wyinterpolowane współrzędne, żeby było że niby wolno jedziesz bo odpoczywasz po harówie pod górę ;)


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#104 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 październik 2017 - 19:58

Jeśli komuś się chce to wszystko robić, to podziwiam bardziej niż za uczciwe zdobycie KOMa :P


  • astronom i Jaca911 lubią to

#105 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 31 październik 2017 - 20:48

Ja ostatnio przeglądałem segmenty na Garmin connect i tam są dopiero jaja. Np. podjazd 7 i 1/2km 7% a gość ma czas 7:13 minuty.

#106 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 01 listopad 2017 - 22:15

Jeśli komuś się chce to wszystko robić, to podziwiam bardziej niż za uczciwe zdobycie KOMa :P

No troche tego copy-wklej jest do zrobieia ;)

Jak ktoś długo po zakończonej jeździe nie wrzuca treningu, znaczy że pewo copy-wklejuje, hehe.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#107 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 07:56

A co powiecie na ludzi "pożyczyłem plik od kolegi z którym jechałem, bo mój się nie zapisał/uszkodził, przecież to nic złego"? :)))

 

To nic że kolega-koń rwał na każdym segmencie jak szatan i na "pożyczającego" potem czekał...


  • astronom lubi to

#108 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 04 listopad 2017 - 16:37

Mam pytanie na szybko. Czy mogę jakoś samodzielnie usunąć swoje rezultaty z jakiegoś segmentu bez wywalania całej reszty? 

 

Przychodzę do domu, wczytuję tracka a tu jakieś KOMy, o które ani trochę się nie podejrzewam. Stawiam, że "zdobyłem" je przez to, że mi się kilka razy autopauza na stromym podjeździe w lesie w liczniku włączyła :) Na razie dałem "hide from leaderboards", ale poza tym jednym kawałkiem chętnie bym z ciekawości swoje żenujące czasy zobaczył.

 

Taki oszust ze mnie!

 

EDIT: A w sumie w nosie z tym, niech zostanie ukryte, i tak nie ma na co patrzeć. Ale post niech zostanie dla potomności! Nowy sposób na doping bez mozolnego grzebania w plikach. Trzeba tylko odpowiednio autopauzę ustawić ^^ 



#109 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 16:47

dajesz trening jako ukryty.



#110 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 17:51

Wydaje mi się (niech mnie ktoś poprawi jak nie mam racji), że Strava bierze pod uwagę czas przejazdu segmentu na podstawie danych gps, a nie danych z licznika.

#111 tetrus

tetrus
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 18:10

Wydaje mi się (niech mnie ktoś poprawi jak nie mam racji), że Strava bierze pod uwagę czas przejazdu segmentu na podstawie danych gps, a nie danych z licznika.

 

Niestety nie, a powinno tak być, bo nie każdy ma dobrze ustawiony licznik, ja robiłem segmenty z trasy jadąc na samym gps, później krótszy odcinek tego samego segmentu gdy jechałem na liczniku, i ten krótszy odcinek jest 1.5km dłuższy :D teraz mam ustawiony obwód  koła automatyczny z gps, robiłem to na otwartej przestrzeni, równy teren i prosta droga, a czy jest dobrze to nie wiem.



#112 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 18:46

Gdyby brało z licznika to ustawiamy obwód koła na 4000 i nawet się spinać nie trzeba 😁. Strava bierze dane z gps'a. Nawet jak sobie w trakcie segmentu włączysz pauzę to czas segmentu się nie zatrzymuje. Taka sytuacja 😉.

#113 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 04 listopad 2017 - 19:06

Prędkości z czujnika nie bierze pod uwagę na pewno.

 

Miałem autopauzę ustawioną na niziny, na bodaj 3,6km/h, tak o losowo wpisane z palca. Czujnik prędkości wywaliłem, jechałem na samym GPS. Jadąc w lesie na stromej ścianie te 6-8km/h gps głupiał, ogólnie w lesie zaniża chwilową o połowę albo czasem i lepiej jak już się przekonałem na MTB, skacze non stop. I ok, czas na końcu się zgadza o ile mierzy w sposób ciągły, ale dzisiaj włączała się autopauza. I to wyglądało w ten sposób, że non stop auto pauza -> auto wznawianie gdy chwilowo licznik przestał pokazywać bzdury -> znów auto pauza bo się poruszam ale za wolno, i tak na kilometrze z 20 razy. Jeszcze w trakcie jazdy wyłączyłem tę autopauzę, ale chwilę mi to zajęło.

 

I ze dwie minuty mi z czasu przejazdu zjadło jak widzę w tym miejscu. W sumie nie mam pojęcia jak to działa, ale zjadło te dwie minuty niewątpliwie :) W razie czego gdyby jakiś szerlok chciał rozwikłać zagadkę tracka mam :P



#114 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 19:10

Prędzej czy później ktoś Twój dzisiejszy wynik oflaguje, bo zapewne "przekręt" widoczny jest w śladzie gps. Chyba, że jechałeś idealną pristą.

#115 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 listopad 2017 - 19:51

Daj linka do tej aktywności, ale tak żeby pobrać fit/tcx/gpx - można sprawdzić przeskoki pozycjonowania pomiędzy pauzami. A - daj jeszcze namiar na ten segment (czas/odległość od początku?).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#116 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 04 listopad 2017 - 20:28

Linka do aktywności nie dam bo i takto od razu poukrywałem wszystko, żeby siary nie było. Ale mogę udostępnić gpx :)

 

https://drive.google...Zyvq8HPBS3zDtw3

 

Nie pamiętam, które to segmenty (były trzy) bo nie mogę tego teraz zobaczyć, ale na pewno jeden z tych krótkich odcinków to ten:

https://www.strava.c...?filter=overall

 

Ogólnie od szlabanu za Drogą Sudecką zaczęły się cuda z autopauzą i trwały przez około kilometr. Gdy otworzyłem ten plik widzę tam jakieś absurdalne wartości typu 2,5km/h i zaraz później skok 35km/h, przy czym to samo może się dziać w dowolnym lesie i biorąc pod uwagę tylko czas wjazdu i wyjazdu powinno być ok. Ale jak widać po uploadowaniu przeszło (dlaczego?) i można się w ten sposób elektronicznie zdopingować :) Ot, ciekawostka.



#117 piter600

piter600
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 12:49

Gościu takigo powera dostał po ok. 43km czy wsiadł w samochód ?

https://www.strava.c...060023/analysis

Prędkość dochodzi do prawie 90km/h i parę KOM-ów zgarnął.



#118 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 20:57

Lub błąd apki, bo telefonem rejestrował. 



#119 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 05 listopad 2017 - 21:33

Wykres przy tych dużych prędkościach wygląda tak jak podczas jazdy na zderzaku za ciężarówką/busem/autem. Ewentualnie jakiś trening szybkości za skuterem. Albo rzeczywiście wsiadł w auto na końcu :)

Bardzo nienaturalnie to wygląda, człowiek sam z siebie nawet jeśli da radę się tak rozpędzić to wykres prędkości w czasie będzie wyglądał inaczej, po prostu charakterystyka przyspieszenia kolarza jest inna niż maszyny. Ten jest typowy dla jazdy za samochodem. 

 

Tak mi się wydaje przynajmniej ;)

 

edit. poza tym powiedzmy sobie szczerze - kto jest w stanie rozpędzić się na płaskim do 80km/h kilka razy pod rząd? :) Mapa wskazuje na miasto - czyli jazda na zderzaku od świateł do świateł. 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#120 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 11:23

Juz mu ktos flagnal ;-)

Gosc ode mnie z regionu, kiedys sie z nim minalem w Wisle.





Dodaj odpowiedź