Skocz do zawartości


Zdjęcie

Triban 520 Vs Fuji Sportfit 2.3


44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 23:30

Witam,

przymierzam się do kupna pierwszej szosy.
Do wydania mam max 2500 zł.
Mam dwa typy, jeden z nich to Triban 520 C1 a drugi to Fuji Sportfit 2.3 2015.

http://www.decathlon...id_8322663.html 2199 zł
i tutaj pełna grupa SORA widelec karbonowy

http://allegro.pl/ro...5635847278.html 2299 zł
i tutaj przerzutka przód Shimano Claris, tył Shimano Sora, manetki Shimano Claris i widelec tak jak w Tribanie karbon

co do reszty czyli: kaseta łańcuch koła to się nie znam, ale mam nadzieję, że pomożecie.
Tak więc, na którego lepiej postawić ?
Plusem dla Tribana jest gwarancja na ramę mostek i kierę oraz bliskość sklepów Decathlon, natomiast Fuji kupiłbym z Wawy i gorsza sprawa z serwisem.
Oczywiście interesują mnie tylko rowery nowe.

Liczę na waszą pomoc!
Pozdrawiam!



#2 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 03 wrzesień 2015 - 07:51

Tak na dobrą sprawę sam sobie już odpowiedziałes co kupić :D szukasz chyba tylko potwierdzenia :D ??


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 wrzesień 2015 - 08:05

Rama Fuji jest lepsza. Zależy co zamierzasz dalej robić z rowerem, na ile lat go kupujesz.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 09:15

roweru szukam na dłuższą metę znacznie dłuższą i nie wiem jak w tym przypadku jeżeli będe chciał wymienić jakieś podzespoły na lepsze wygląda sprawa w Tribanie. ile wytrzymuje taki napęd jak ww. rowerach? ktoś w którymś temacie pisał że kaseta w Tribanie jest no-name natomiast w Fuji jakiś sram. z drugiej strony nie wygląda ona ( w fuji ) na kasetę szosową.

 

Pozwolę sobie również was dopytać w tym wątku o rozmiar ramy.

Mam 176 cm wzrostu a długość nogi po wew. str. wynosi 81 cm.

 

Wg tego kalkulatora: http://mathmed.blox....kalkulator.html

i długość rury podsiodłowej powinien wynośić 49 cm

 

Wg tego wzoru:

81cm x 0,67 = 54,27 cm

I im więcej szukam tym więcej różnych danych znajduję. 
Możecie powiedzieć jak mam się do tego odnieść?

 

 

I jeszcze jedno pytanie

w FUJI mamy manetki Claris 8s natomiast tylna kaseta jest 9rz

czyli manetka jednego z przełożeń nie będzie obsługiwać czy jest to błąd tekstu ?



#5 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2015 - 11:16

Zwróć uwagę przede wszystkim na rozmiar górnej rury.

 

Akurat dla ciebie rozmiar 54 M powinien być OK - to jest ten wystawiony na allegro.

 

W tym modelu jest napęd 8-rzędowy Claris, chociaż akurat tylna przerzutka to Sora od 9 rzędów.

 

T.



#6 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 17:11

wiec co miał na celu zabieg umieszczenia 9rz zębatki do manetki 8 biegowej ?
bo nie romumiem.

#7 mdrag11

mdrag11
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 17:38

Fuji ma manetki i kasetę 8rz, 



#8 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 17:53

przepraszam
chodziło mi o to ze manetka na 8 Rz a przerzutka tył na 9 rz zakręciłem się sorry

#9 mdrag11

mdrag11
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 17:57

To bez znaczenia, jeżeli ilość rzędów na kasecie i manetce się zgadza to nawet można zamontować przerzutkę 11rz a i tak będzie wszystko ładnie działało 



#10 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 18:07

ale wszystkich przełożeń obsługiwać nie będzie taka manetka jeżeli będzie kaseta na 9 i więcej rzędów

#11 mdrag11

mdrag11
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 18:12

Tak, wtedy to nie ma sensu, jednak w tym Fuji kaseta i manetka ma tyle samo rzędów i będzie dobrze działać. Jak kupujesz rower na długo i będziesz w niego inwestował to wybrałbym Fuji. 



#12 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 03 wrzesień 2015 - 18:26

Fuji lepsza rama. Wzrokowo też rower się kupuje (przynajmniej ja) i sporttfit lepiej się prezentuje. To szosa bardziej turystyczna. Zobacz w tym sklepie czy nie kupisz taniej. Polecam bo sam tam kupiłem swojego Fuji Roubaixa 1,5 za 3300. Co do samego B'Twina w mojej okolicy też troszkę tego widać. Nawet dziś mijałem dziewczynę na takim ;). Nie twierdzę, ze jest to zły rowerek ale cóż jest taki "zwyczajny" nic nie uderzyło mnie w nim.



#13 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 20:18

Coś czuję, że za 2-3 sezony jak się wkręcisz, to prędzeh kupisz nowy rower niż wymienisz osprzęt.

#14 em2

em2
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 21:32

jeżeli to Twoja pierwsza szosa i masz budżet na poziomie 2500 i możesz jeszcze trochę poczekać to za chwilę będzie można ponegocjować ceny w sklepach bo będzie im zależało na pozbyciu się towaru przed zimą więc można ustrzelić jakąś bardziej renomowaną firmę. Z drugiej strony rower to dopiero początek wydatków (równo rok temu stałem przed podobnym wyborem) więc jeżeli wiesz że nie będziesz miał więcej kasy to bierz tribana 520, dobry rower, na dobrym osprzęcie za te pieniądze. I tak pewnie dojdzie Ci szybko wymiana siodełka, jakieś spd, dobra pompka, jakieś wdzianko itp. Oczywiście wszystko to jak połkniesz bakcyla i będziesz jeździł.



#15 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 23:07

tak to moja pierwsza szosa. od 2010 śmigam na crossowym rowerze przeważnie po asfalcie. nie mam ciśnienia na szybkie kupienie roweru tylko zaczynam rozglądać się już teraz bo później może być lipa z rozmiarami a ceny negocjuje zawsze i wszędzie ;)
troszkę lumpków juz mam aczkolwiek buty i bloki będą potrzebne jednak to z czasem jak się wczuje i poznam rower i głęboko wierzę w to że się w to wkrece :)
pierdoły do podstawowych przeglądów itp mam.
sam btwin zrobił na mnie dobre wrażenie aczkolwiek łał zrobiłem jak zobaczyłem fuji mimo iż technicznie nie zachwyca i dlatego mam dylemat dobrze wyposażony czy dobrze wyglądający?

#16 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 23:22

Rowerem bedziesz jezdzic TY a widziec go beda INNI. Kupujesz rower dla siebie czy dla innych? Wyglad wazna rzecz ale jakosc techniczna, dopasowanie i przyjemnosc z jazdy a nie meczarnia sa wazniejsze.

#17 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 04 wrzesień 2015 - 01:03

Sora to nie jest 8cud swiata. Jak bedziesz chcial rozwijac sie kolarsko sore tez bedziesz musial wymienic.

#18 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 wrzesień 2015 - 01:09

A do mnie przemawia to: "Gwarancja Dożywotnia na: ramę, mostek, kierownicę i widelec w tym modelu. Szczegóły na decathlon.pl." Ten Triban jest dużo ładniejszy niż Fuji, bez zastanowienia bym go brał. Serio, ten Fuji w ogóle mi się nie podoba, a nawet wygląda tragicznie. Zero opisu na aukcji, korba chyba FSA tempo, wole pełną sore w Tribanie i kupić potem jakieś fajne koła. W Decu masz wiadomy serwis, a tam w Wawie kij wie, może 3 lata. Dożywotnia gwarancja na rame to moim zdaniem najlepsze co może być, a o widle carbonowym to już nie wspomne.

@clavdivs , może nie 8 cud świata ale najpierw wymienisz koła w tribanie, potem osprzęt, a w Fuji najlepiej to i to na raz.

Poza tym Triban tańszy o te 100zł, czyli możesz sobie z miejsca kupić nową kasete Shimano 105.



#19 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:00

a co powiecie o FUJI SPORTIF 2.1 
Specyfikacja: http://katalog.bikew...546/sportif_2_1

 

Za niewiele więcej niż ww. Sportif 2.3 będzie to lepszy wybór wart dopłacenia 2-3 stówek ?



#20 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:19

Jeśli bardzo chcesz mieć ramę Fuji to może i tak ale Triban jest moim zdaniem w tej cenie bezkonkurencyjny



Dodaj odpowiedź