Skocz do zawartości


Zdjęcie

Triban 520 Vs Fuji Sportfit 2.3


44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:58

Adamsiuu, nie śpiesz się z butami i spd, chyba że wcześniej miałeś kontakt. Początkowa jazda na nowym typie rowera z nowym zapięciem to była isnta mordęga, mimo że tydzień jeździłem na stanadrowych pedałach tribana. 
 
Nie wiem z jakich okolic jesteś, ale jeżeli lubisz po górkach jeździsz i masz mało wyćwiczoną nogę, to triban ma ogromną zaletę, a więc trzy rzędową korbę z dobrym zestopniowaniem.
 
W mojej okolicy triban jest unikatowy. Jeszcze nie spotkałem ani jednego, więc to też zależy od okolicy. Natomiast sporo jeździ Canyonów, Merid i Treków. 
 
Jeżeli będziesz rozwijał się w kolarstwie to wątpie, abyś później chciał wymienić osprzęt w którymś z tych rowerków, tylko odłożysz z 4-5 tysięcy i kupisz pełen zestaw. 
 
 


#22 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 10:30

okolice Poznania, u nas płasko raczej ;)

nie sądzę żebym chciał wydawać takie kwoty na rower za kilka lat, jeżeli mam w planach kupić mieszkanie itd ;)

chcę po prostu dobrego niezawodnego sprzętu, którego rama, widelec pozwoli mi cieszyć się jazdą przez najbliższych kilka lat oczywiście uwzględniając podstawowe serwisy ;)



#23 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 10:31

To triban nie będzie zły, skoro masz pełno innych obowiązków.



#24 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 10:47

A ta dozywotnia gwaranacja na rame to do konca zycia kogo lub czego? Wlasciciela roweru? Danego modelu roweru? Marki BTwin? Firmy Decathlon? Konca swiata?

#25 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 wrzesień 2015 - 11:00

Pewnie wszytkiego co podałeś :) płasko nie płasko, pojedziesz gdzieś za granicę w góry to się przyda.

#26 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 wrzesień 2015 - 13:30

Przecież decathlon podaje że dożywotnia czyli "Dożywotnia gwarancja bardzo często działa wyłącznie do końca życia, ale produktu. Jeśli nasze słuchawki, pendrive czy cokolwiek innego zostało zastąpione nowym modelem, sprzedawca może odmówić nam prawa do gwarancji."

No i zagranicą też nie działa.

 

To fuji to lepszy rower, tribana 520 jest już i tak polepszyli w stosunku do 500, ale i nią niektórzy potrafili się zachwycać.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#27 em2

em2
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 13:52

nie sądzę żebym chciał wydawać takie kwoty na rower za kilka lat, jeżeli mam w planach kupić mieszkanie itd ;)

chcę po prostu dobrego niezawodnego sprzętu, którego rama, widelec pozwoli mi cieszyć się jazdą przez najbliższych kilka lat oczywiście uwzględniając podstawowe serwisy ;)

 

to nie siadaj na szose :) potrafi wciągnąć. Ja w tym roku miałem się zabrać za wykończenie poddasza a zamiast z wiertarką na górę to jakoś bliżej mi do garażu po rower. Co więcej jakby mi ktoś rok temu powiedział że w niedzielę będę wstawał o 6 rano żeby pojeździć to bym go wyśmiał. Dzisiaj wstaję... co więcej z bananem na twarzy :) 



#28 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 wrzesień 2015 - 14:23

Na alllegro ktoś sprzedaje LeMond Tourmalet fajna rama 10510s po 1500. Opony ma seryjne w dobrym stanie, sztyca karbon,  reszta z czasem do odnowienia, no i jeszcze wielkość musi pasować.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#29 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 15:18

wstaje co weekend rano biegać i na rower i stad pomysł żeby wsiąść na szosę właśnie
na fuji jest 5 lat gwarancji na ramę wideł i kierę chyba na resztę podzespołów 2 lata to tez chyba nie jest zły wynik ?

#30 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 04 wrzesień 2015 - 16:59

A do mnie przemawia to: "Gwarancja Dożywotnia na: ramę, mostek, kierownicę i widelec w tym modelu. 

 

Do mnie to nie przemawia...., zadaj sobie pytanie ile ta rama i to co wymieniają jest warte :)

Zdecydowanie Fuji bo widziałem obydwa rowery na żywo. Tak jak pisałem wyżej B'twin nie zły ale "zwykły" :). Do tego dorzuć sobie to że Fuji robi rowery od 1899 roku. 



#31 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 17:22

Tu ktoś sprzedaje fajny rower (to nie jestem ja): http://www.forumrowe...15-prawie-nowy/

 

Edit. Teraz zobaczyłem,że nie taki rozmiar. Za to to mój rozmiar ale u mnie liczba rowerów zaczyna się robić niebezpieczna :(



#32 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 04 wrzesień 2015 - 17:27

 

Nie wiem z jakich okolic jesteś, ale jeżeli lubisz po górkach jeździsz i masz mało wyćwiczoną nogę, to triban ma ogromną zaletę, a więc trzy rzędową korbę z dobrym zestopniowaniem.
 
W mojej okolicy triban jest unikatowy. Jeszcze nie spotkałem ani jednego, więc to też zależy od okolicy. Natomiast sporo jeździ Canyonów, Merid i Treków. 
 
 

 

 

Kolego nie zapędzaj się za bardzo, zaraz usłyszymy że Triban to czarny kruk i obiekt zazdrości właścicieli Merid, Canyonów i Treków. To tak jakby powiedzieć w Dubaju że moja Skoda Fabia jest unikatowa bo nie spotkałem żadnej innej a dookoła pełno Jaguarów, BMW i Mercedesów.

Trzyrzędowa korba to nie jest akurat rozwiązanie pożądane w rowerze szosowym, a już zupełnie bezużyteczna na płaskim terenie, nawet dla kompletnego amatora.

Bez wątpienia rama w Fuji jest ciekawsza, posiada ładniejszy profil rurek i ma bardziej sportową geometrię i tylko komuś kto chronicznie nie lubi białego koloru, smutny, szaryTriban może bardziej przypaść do gustu.

Co do dożywotniej gwarancji, rzecz prawie bez znaczenia w rowerze za 2000, jak często pęka rama, kiera, czy mostek w rowerze?


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#33 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 17:34

no właśnie jak często zdarzają się takie awarie ? masy ciała zbyt dużej nie mam bo skromne 82kg ale jak wsiadł to do 72 powinno zjechać przynajmniej w zdały roku tak miałem tylko prace na bardziej rozlrniwiającą zmieniłem

#34 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 04 wrzesień 2015 - 18:09

Niezniszczalny :)

 

Kolego nie zapędzaj się za bardzo, zaraz usłyszymy że Triban to czarny kruk i obiekt zazdrości właścicieli Merid, Canyonów i Treków. To tak jakby powiedzieć w Dubaju że moja Skoda Fabia jest unikatowa bo nie spotkałem żadnej innej a dookoła pełno Jaguarów, BMW i Mercedesów.

Trzyrzędowa korba to nie jest akurat rozwiązanie pożądane w rowerze szosowym, a już zupełnie bezużyteczna na płaskim terenie, nawet dla kompletnego amatora.

Bez wątpienia rama w Fuji jest ciekawsza, posiada ładniejszy profil rurek i ma bardziej sportową geometrię i tylko komuś kto chronicznie nie lubi białego koloru, smutny, szaryTriban może bardziej przypaść do gustu.

Co do dożywotniej gwarancji, rzecz prawie bez znaczenia w rowerze za 2000, jak często pęka rama, kiera, czy mostek w rowerze?

Podpisuję się pod tym :D



#35 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 18:18

kolega X-RAY odniósł się do pierwszego z wymienionych Fuji a drugi ? model 2.1 sportif

#36 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 04 wrzesień 2015 - 18:37

Tego chciałem kupić, a poszedłem wyżej :D. Waracając do ram bez porównania i mówię to serio zwłaszcza, ze ja ważę :). Jedni mi powiedzą, że mam złe doświadczenie z MTB, a ja wiem, że to się sprawdza :) 



#37 Adamsiuuu

Adamsiuuu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:16

zle doświadczenia z mtb ? coś pękło?
bo nie wiem jak to zrozumieć :)

#38 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:48

Trzyrzędowa korba to nie jest akurat rozwiązanie pożądane w rowerze szosowym, a już zupełnie bezużyteczna na płaskim terenie, nawet dla kompletnego amatora.

 

 

No wiadomo, że na płaskim trzyrzędowa korba jest zbędna. Na górskich odcinkach dla wyćwiczonego amatora również, ale dla początkującego? Jak znalazł. 

 

Adamsiuu, ten rowerek też jest ok:

http://www.wertykal....imano-Sora/1584



#39 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:51

O. I tego z wertykala bym brał.

#40 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 04 wrzesień 2015 - 20:02

zle doświadczenia z mtb ? coś pękło?
bo nie wiem jak to zrozumieć :)

Pracowanie ramy w dolnej części (suport) i tak widzę B'twina po moich oględzinach. Choć fakt, że ramy szosowe są mniej na to narażone, lecz ja to uwzględniam tym bardziej wagowo :) Co innego jak rider ma 50-70 kg ;)

 

 

No wiadomo, że na płaskim trzyrzędowa korba jest zbędna. Na górskich odcinkach dla wyćwiczonego amatora również, ale dla początkującego? Jak znalazł. 

 

Adamsiuu, ten rowerek też jest ok:

http://www.wertykal....imano-Sora/1584

 

 

Wieć albo Fuji albo Wiler jak dla mnie. Dzis gadałęm z sąsiadem za 3000 kupił karbońca na ultegrze firmowana na kolarzu chyba z Austrii. Rowerek fajny z docięciem rury podsiodłowej :)





Dodaj odpowiedź