Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polar S810i- kompatybilność z adapterami IrDA


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mr40164

mr40164
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudzień 2009 - 22:59

Witam wszystkich!
Nabyłem ostatnio Polara S810i bez oryginalnego adaptera usb-irda.
Dokupiłem taki 'no name' w markecie i okazało sie że nie działa. Potem dopiero wyczytałem w necie, że seria S nie jest kompatybilna z adapterami opartymi na chipie sigmatel. Oczywiście producenci nie piszą nic o tym na pudełkach, więc trza brać w ciemno :evil: Czy ktoś może mi polecić jakiś sprawdzony z tą serią adapter, który na 100% odpali? Albo przynajmniej taki, który jest na innym chipie (niektórzy wiedzą i takie rzeczy :-P )
Nie uśmiecha mi sie 170zł wywalić za kawałek plastiku z logo polar....

#2 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 27 grudzień 2009 - 23:11

Witam!
Rozumiem, że musi to być USB. Jeżeli nie to można pokusić się o irdę podłączaną do płyty głównej bądź COM. Myślę, że program będzie chciał korzystać z odpowiedniego portu, który będzie odpowiadał emulowanemu USB. Jestem elektronikiem, ale nie mam niestety informacji na temat ird na innym chipie niż sigmatel :oops: Może Ci pomóc forum www.elektroda.pl Z resztą zaraz sam tam poszperam, może coś znajdę. Jeśli możesz, to daj znać, czy program, który ma odbierać info z Twojego Polara ma możliwość przestawiania portu.

#3 mr40164

mr40164
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudzień 2009 - 09:53

mam protrainera 5- chyba jest taka możliwość.
W zasadzie tylko usb mi pasuje.
poniżej cytat z tej strony gdzie mówią o wspomnianej niekompatybilności

If using a non-Polar USB IrDA device, check if the device contains a SIGMATEL chipset (info can be found in the windows device manager). There is an incompatability with the S-series S610i, S710i, S720i, S810i models and the Sigmatel chipset. Brands that we have found with this chipset are the BAFO, Spirit, Sitecom CN-100 V2 and Belkin F5U235au. As at December 2003.

Note: The new S725, S725X, S625X, AXN500 and AXN700 communicate with the "SIGMATEL chipset" IRDA devices.

USB IrDA devices that have been tested by Pursuit are the BELKIN USB IR smartbeam F5U230 (purchased from Harvey Norman - MAY HAVE BEEN SUPERSEDED) and a similar KC Technology Inc. device XC4831 (purchased from Jaycar Electronics) - both have same shape. As at December 2003.



Dodaj odpowiedź