Skocz do zawartości


Zdjęcie

Które Będą Lepsze Crank Brother Egg Beater Vs Candy W Przeałaju ?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrek_poz

piotrek_poz
  • Użytkownik
  • 130 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 wrzesień 2015 - 09:22

Tak jak w temacie, szukam pedałów do przełaja. Obecnie mam Looka S-Tracka, lecz w nich wpięcie jest z dwóch stron. Za Crankami przemawia to, że można wpinać się z 4 stron, co powinno ułatwiać użytkowanie.

Zastanawiam się, czy łatwiej będzie się wpinać w Eggbeatery czy Candy ? Na zachodnich forach poczytałem, ale zdania są podzielone. Egg Beater maja tą przewagę, że lepiej zachowują się w błocie, w przeciwieństwie do Candy. Wpięcie w Candy będzie łatwiejsze z powodu małej platformy ?

 

 



#2 roberthd79

roberthd79
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 09:32

Mam cranki egg1 w mtb,wczesniej mialem sh.530 z platformą,z poczatku mialem trudnosci z przestawieniem sie na cranka.Platforma shimano byla bardzo intuicyjna i szybsza,ale z czasem nabrałem wprawy na ubijaku,plusem jest ze po"wyczuciu"ich w kazdej pozycji wskakują sa jak napisales czterostronne,no i waga niewielka

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#3 piotrek_poz

piotrek_poz
  • Użytkownik
  • 130 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 wrzesień 2015 - 10:20

Aha dzięki za informację.Teraz mam zagwozdkę co lepiej brać czy Egg Beater czy Candy. Bo głównym kryterium jest łatwość wpinania się. Nie wiem czy w Candy ta platforma ułatwia czy utrudnia tą czynność.



#4 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 14 wrzesień 2015 - 06:24

Jeżeli chodzi o łatwość wpinania to Candy na pewno są gorsze od Shimano. Jak jest w Egg Beater nie miałem okazji sprawdzić.



#5 rlk

rlk
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 08:17

W egg beaterach jest podobnie. Poza tym kilka razy zachaczyłem tylko blok o pedał i ze świadomością że jestem wpięty ruszułem agresywnie. Finał łatwy do przewidzenia ;)

Do cranków trzeba kupićpecjalną blaszkę pod but bo inaczej niszczy szybko podeszwe.



#6 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2015 - 08:46

Tak jak w temacie, szukam pedałów do przełaja. Obecnie mam Looka S-Tracka, lecz w nich wpięcie jest z dwóch stron. Za Crankami przemawia to, że można wpinać się z 4 stron, co powinno ułatwiać użytkowanie.
Zastanawiam się, czy łatwiej będzie się wpinać w Eggbeatery czy Candy ? Na zachodnich forach poczytałem, ale zdania są podzielone. Egg Beater maja tą przewagę, że lepiej zachowują się w błocie, w przeciwieństwie do Candy. Wpięcie w Candy będzie łatwiejsze z powodu małej platformy ?

Argument o czterostronnym wpięciu w cranki jest ciekawy :) nie wiem w jaki sposób cztery wpięcia miałyby mieć praktyczne zastosowanie w rowerze, ja jeżdżąc "tylko" w dwustronnych zawsze od razu trafiam we wpięcie, gdyż cieżko mi jest dobie wyobrazic ze walczyłbym z pedałem stojącym w pionie i nie mógłbym sie wpiąć.
Egi czy jakiekolwiek inne Cranki maja opinie nietrwałych - firma oferuje zestawy naprawcze i z opinii użytkowników wynika ze maja one duże zastosowanie. Niższe modele maja skrzydełka które lubią pęknąć.
Przez chwile użytkowałem Cranki i kultura wpięcia i wypięcia w stosunku do Shimano jest dużo gorsza. Długo uzywałem strackow i współpracowało mi sie z nimi bardzo dobrze, nie zmieniłabym ich na Cranki.



Dodaj odpowiedź