Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Świata Richmond 2015 W Tv


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 17 wrzesień 2015 - 09:15

Gdzie ma być transmisja z wyścigu elity 27 września?

Eurosport ma MŚ od tego roku czy od przyszłego?

 

Dzięki



#2 Ratonek

Ratonek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 wrzesień 2015 - 09:38

Tylko w Polsat Sport Extra.

#3 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 17 wrzesień 2015 - 09:44

Dzięki

 



#4 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 17 wrzesień 2015 - 09:51

myślałem, że każda reprezentacja Polski na mistrzostwach świata /europy ma być w kanałach otwartych ale się przeliczyłem

tylko z piłką tak zrobili ...

czyli każdą inną dyscyplinę można kodować dopóki my  nie zgłosimy, że jest to ważne wydarzenie:

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) może, w drodze rozporządzenia, określić listę innych, niż wymienione powyżej, ważnych wydarzeń, uwzględniając stopień społecznego zainteresowania określonym wydarzeniem i znaczenie tego wydarzenia dla życia społecznego, gospodarczego i politycznego.

 

http://satkurier.pl/...twartej-tv.html

 



#5 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 wrzesień 2015 - 17:12

Nie lubię używania słowo "kodowanie"  takim kontekście. Ktoś zapłacił za dostęp do takiego, a takiego kanału to ma. Kto nie - ten nie ma.

Kodowanie to czynienie czegoś niezrozumiałym/niedostępnym na amen. A ten kanał z założenia taki nie jest - wystarczy wykupić odpowiedni pakiet i będzie dostępny.

 

 

oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.

To mnie śmieszy :D


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#6 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 17 wrzesień 2015 - 17:50

Zawsze można zapuścić któryś z Rai sportów   i tam powinno być- oni mają świra na punkcie kolarstwa.

 

Nie wiem czy są te włoskie kanały w kablówkach ale z satelity można (było) odbierać, zwykły dekoder telewizji na kartę wystarczał. W nc+ to jest chyba .kanał 338 i jego okolice. 



#7 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 17 wrzesień 2015 - 19:20

Nie lubię używania słowo "kodowanie"  takim kontekście. Ktoś zapłacił za dostęp do takiego, a takiego kanału to ma. Kto nie - ten nie ma.

Kodowanie to czynienie czegoś niezrozumiałym/niedostępnym na amen. A ten kanał z założenia taki nie jest - wystarczy wykupić odpowiedni pakiet i będzie dostępny.

 

To mnie śmieszy :D

 

to niech Cię nie śmieszy bo właśnie na tym polega technologia przesyłu kanałów płatnych z satelity - są one kodowane i po zapłacie za jakiś pakiet dostajesz "klucz" do ich odkodowania

taki kanał każdy odbiornik satelitarny może odebrać ale nie odkoduje dopóki "nie umie" bo nie dostał uprawnień od sprzedawcy


  • mikroos lubi to

#8 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 wrzesień 2015 - 19:58

Widzę, że słabo czytasz i nawet nie wiesz co mnie śmieszy...

Co do kodowania to moje zdanie jest niezmienne - niech sobie ta technologia tak się nazywa, ale nie zmienia to faktu, że słowo 'kodowanie' zupełnie tu nie pasuje.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#9 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 17 wrzesień 2015 - 20:57

"Kodowanie to czynienie czegoś niezrozumiałym/niedostępnym na amen"

z tego wynika, że nie znasz pojęcia odkodowanie
tym samym próbujesz zmienić sens czynności tylko dlatego, że słowo cie śmieszy ...

czy podobne masz problemy z pakowaniem / rozpakowaniem
zwinięciem / rozwnięciem itd itd ???

#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 wrzesień 2015 - 22:45

Wygląda na to, że będzie można oglądać za darmo przez internet: http://velonews.comp...unveiled_385238

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 wrzesień 2015 - 23:15

tym samym próbujesz zmienić sens czynności tylko dlatego, że słowo cie śmieszy ...
 

Nie będę dyskutował z człowiekiem, który nie potrafi czytać...


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#12 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 18 wrzesień 2015 - 05:40

napisałeś głupotę, której sam nie rozumiesz - wytłumaczę Ci ...

 

napisałeś, że nie lubisz słowa kodowanie w przypadku kodowania kanałów satelitarnych bo można zapłacić i odkodować ... ale wg Ciebie proces odwrotny do kodowania, który realizowany jest przez odbiornik sat jest ... "płaceniem za kanał / pakiet kanałów" :D

 

definiujesz pojęcie kodowania jako czynność nieodwracalną:

Kodowanie to czynienie czegoś niezrozumiałym/niedostępnym na amen. A ten kanał z założenia taki nie jest - wystarczy wykupić odpowiedni pakiet i będzie dostępny.

 

 

 

Czasami warto się nie "odzywać" niż coś napisać i rozwiać wszelkie wątpliwości ... :-P


  • marcin. lubi to

#13 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 wrzesień 2015 - 07:43

Halo halo, tematem wątku są mistrzostwa świata! :)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#14 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 11:06

myślałem, że każda reprezentacja Polski na mistrzostwach świata /europy ma być w kanałach otwartych ale się przeliczyłem

tylko z piłką tak zrobili ...

czyli każdą inną dyscyplinę można kodować dopóki my  nie zgłosimy, że jest to ważne wydarzenie:

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) może, w drodze rozporządzenia, określić listę innych, niż wymienione powyżej, ważnych wydarzeń, uwzględniając stopień społecznego zainteresowania określonym wydarzeniem i znaczenie tego wydarzenia dla życia społecznego, gospodarczego i politycznego.

 

http://satkurier.pl/...twartej-tv.html

 

W dniu dzisiejszym obowiązuje to co wysłałeś, ale tylko do 17 listopada 2015 roku, bo wówczas wchodzi w życie rozporządzenie po aferze z siatkarzami. 

 

2. Uwzględniając stopień społecznego zainteresowania wydarzeniami i ich znaczenie dla życia społecznego, gospodarczego i politycznego, za ważne wydarzenia uznaje się:

1) mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, w tym mecze eliminacyjne;

2) zawody Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane w Polsce;

3) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

4) Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym;

5) zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich;

6) zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet;

7) Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce.

 

Jak widać, o kolarstwie nikt nie pomyślał. Zresztą jak o innych sportach ciut mniej popularnych m.in. koszykówka, żużel etc.

 

http://isap.sejm.gov...=WDU20140001705



#15 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 18 wrzesień 2015 - 12:26

jak zwykle urzędnicy gaszą tylko pożary - zamiast wpisać jasno, że każda reprezentacja PL bez znaczenia jaka dyscyplina na ME MS PS O itp powinna lecieć w kanale niekodowanym

trzeba poczekać aż nasi znów osiągną sukces na MS w kolarstwie [ marzenie :)] wtedy się może ktoś obudzi ...



#16 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 wrzesień 2015 - 12:54

Każda reprezentacja? Wiesz, że znalazłaby się nawet reprezentacja Polski w bierki, szachy i dłubanie w nosie?

A tak przy okazji: kto by płacił za prawa do transmisji, skoro byłaby ona obligatoryjna? Gdyby organizator MS w bierki zażyczył sobie 100 mln zielonych, bo durne Polaczki mają w ustawie obowiązek wykupić prawa, to kto by za to płacił? Domyślam się, że Ty i ja, czyli podatnicy?

Sorry, ale musimy się pogodzić z tym, że kolarstwo JEST sportem niszowym.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#17 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 18 wrzesień 2015 - 14:30

mikroos - mylisz się

 

1. Ważne wydarzenia MOGĄ być tylko nadane w kanałach bez opłat ale to nie znaczy, że KRRiT może jakiemukolwiek podmiotowi narzuć zakup praw do trensmisji

 

2. Tym samym jeżeli jakikolwiek podmiot medialny chce zakupić uprawnienia do ważnych wydarzeń musi mieć świadomość, że ew. przychód może osiągnąć tylko z reklam, sponsorów itd itd ale nie może pobierać opłaty za oglądanie - nie może kodować

 

3. Biorąc pod uwagę kolarstwo ew. podmiot kupujący prawa ma świadomość niszowości dyscypliny więc tym samym nie zapłaci kwoty X za prawa a np. 1/3 X ale pokaże naszą reprezentacje w kanałach otwartych 

 

nie ma możliwości, że skoro komuś się nie będzie opłacało to na silę KRRiT zmusi czy TVP czy inne grupy do zakupu praw - tak to nie działa nawet teraz - po prostu każdy podmiot kalkuluje ryzyko biznesowe

 

dzisiaj nawet w kanałach płatnych nie ma wielu transmisji MS ME z udziałem polskich reprezentacji.



#18 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 wrzesień 2015 - 14:40

Serio wierzysz, że nałożenie na nadawców dodatkowych obowiązków sprawi, że chętniej będą kupowali prawa do imprez?

 

Przecież gdyby to było bardziej opłacalne, robiliby to już dziś (o ile mi wiadomo, tak działają firmy, ale co ja tam wiem). Z kolei nałożenie na nich obowiązku, który zmniejszy rentowność, na pewno zmniejszy też prawdopodobieństwo, że usługa będzie dostępna.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#19 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 18 wrzesień 2015 - 15:50

mikroos - mylisz się

 

1. Ważne wydarzenia MOGĄ być tylko nadane w kanałach bez opłat ale to nie znaczy, że KRRiT może jakiemukolwiek podmiotowi narzuć zakup praw do trensmisji

 

2. Tym samym jeżeli jakikolwiek podmiot medialny chce zakupić uprawnienia do ważnych wydarzeń musi mieć świadomość, że ew. przychód może osiągnąć tylko z reklam, sponsorów itd itd ale nie może pobierać opłaty za oglądanie - nie może kodować

 

3. Biorąc pod uwagę kolarstwo ew. podmiot kupujący prawa ma świadomość niszowości dyscypliny więc tym samym nie zapłaci kwoty X za prawa a np. 1/3 X ale pokaże naszą reprezentacje w kanałach otwartych 

 

nie ma możliwości, że skoro komuś się nie będzie opłacało to na silę KRRiT zmusi czy TVP czy inne grupy do zakupu praw - tak to nie działa nawet teraz - po prostu każdy podmiot kalkuluje ryzyko biznesowe

 

dzisiaj nawet w kanałach płatnych nie ma wielu transmisji MS ME z udziałem polskich reprezentacji.

 

Sum, mam wrażenie że mieszają Ci się pojęcia: telewizja naziemna, telewizja satelitarna, telewizja kablowa, kanały kodowane, kanały otwarte, payperview.

 

Przecież nikt w Polsacie nie koduje odrębnie mistrzostw świata , one są / będą dostępne w jednym z ich kanałów. Jeśli odbierasz ten kanał, to nie musisz mieć specjalnych, wykupywanych uprawnień do obejrzenia samych MŚ tak jak na niektórych walkach sprzedawanych w formule PPV. 

 

To czy kablówka lub jakaś platforma cyfrowa grupująca różne kanały i dostarczająca sygnał do domów, wrzuciła lub nie ten program do swojej oferty w danym pakiecie (i w jakim pakiecie), to zupełnie inna sprawa, tylko pośrednio i w ograniczonym zakresie związana z wolą nadawcy.

 

Mam mnóstwo kanałów w kablówce, 99% do niczego się nie nadaje, ale kilku kanałów, które bym chciał nie mam i nie jest to winą nadawców tych kanałów, tylko  dostawców sygnału do chałupy, a to dwie rożne sprawy. 


  • Greek lubi to

#20 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 18 wrzesień 2015 - 17:52

mag ... - przeczytaj o co chodzi w ustawie

 

Zgodnie z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji bezpośrednia transmisja telewizyjna z ważnych wydarzeń może być nadana, co do zasady, tylko w programie ogólnokrajowym dostępnym w całości bez opłaty.

 

 

płatny dostęp czasami jest to regulowany kodowaniem [satelitarne i sieci kablowe nadające sygnał cyfrowy dające dekodery] a czasami [ rzadko] sygnałem analogowym - czyli masz kabel kablówki podłączony do TV bez żadnego dekodera cyfrowego i płacisz abonament to masz jakiś pakiet programów. Tak czy inaczej transmisja nie jest w kanale otwartym bez opłat - czy to satelitarnym [tak są takie jak pewno wiesz] czy naziemnym czy kablowym nie wymagającym opłat.

 

 

Serio wierzysz, że nałożenie na nadawców dodatkowych obowiązków sprawi, że chętniej będą kupowali prawa do imprez?

 

Przecież gdyby to było bardziej opłacalne, robiliby to już dziś (o ile mi wiadomo, tak działają firmy, ale co ja tam wiem). Z kolei nałożenie na nich obowiązku, który zmniejszy rentowność, na pewno zmniejszy też prawdopodobieństwo, że usługa będzie dostępna.

Chętnie pewno nie będą kupowali ale to nie znaczy, że te transmisje, które są przestaną być ponownie wykupowane

 

Przykład MS kolarstwa - sygnał tak czy inaczej jest produkowany przez firmę A bo tego wymaga UCI na tej rangi zawodach.

Na Polskę sprzedaje się wyłączność na 2015 rok za kwotę X

Wchodzi ustawa

Żadnemu koncernowi nie opłaca się płacić znów kwoty X bo za mało zarobi to proponuję 1/3 X - co robi producent A sygnału - w pierwszym roku może się "zbuntować" i nie dać rabatu ale w kolejnych latach zrozumie, że lepiej mieć np. 30 % X niż 0 % X. 

 

inne kraje i regiony sprzedaje prawa do transmisji jak do tej pory.

 

Co zyskujemy ? - nie zmuszanie widza do wykupowania płatnych telewizji aby obejrzeć nasze dobro narodowe :)





Dodaj odpowiedź