Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Opona, Wytrzymałość] Dopuszczalna Waga Bikera - Schwalbe


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pablo102425

pablo102425
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądOpava

Napisano 27 wrzesień 2015 - 19:32

Witam,

 

jakiś czas temu zacząłem bawić się w przełaj. Po raz pierwszy mam zamiar przejść na Tubeless, kwestia kół już wyjaśniona jednak pozostała sprawa opon. Otóż szukam dość lekkiej opony o szerokości max 1.3 - 33mm. Mam dobre doświadczenie z opona Schwalbe Rocker Ron z MTB (opona EVO używana z dętką). I tak samo chciałem zrobić w przełaju. Jednak zmartwiła mnie jedna rzecz. Otóż na stronie producenta podają że maksymalne obciążenie to 70kg. Sam ważę 75kg, rower 9, licząc kask strój, buty wyjdzie ponad 86kg. No właśnie, jak ma się to do realiów? Jakoś nie wyobrażam sobie nawet zawodowców ważących poniżej 60kg aby spełnić normy Schwalbe co do maksymalnego obciążenia. Ma ktoś jakieś spostrzeżenia, doświdczenia z tej dziedziny?

Podaję link do strony z tą oponą: http://www.schwalbe....rocket-ron.html

 

opis opony :

  • 33-622 (28 x 1.30, 700x33C)


#2 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 27 wrzesień 2015 - 21:22

A to 70 kg nie jest dla jednej opony ? - czyli: (75+9) : 2 = 42 kg - obciążenie maksymalne nie zostało przekroczone. 

 

Myślę, że producent, podając obciążenie maksymalne, uwzględnił już np. współczynniki od nierównomiernego obciążenia kół, żeby użytkownik nie musiał się o to martwić. 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#3 pablo102425

pablo102425
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądOpava

Napisano 27 wrzesień 2015 - 21:28

Nie wpadłem na to.



Dodaj odpowiedź