Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerzutki tylne Campagnolo


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciclista

ciclista
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądGłogów

Napisano 06 styczeń 2010 - 19:50

Witam,
Jako że chciałbym kupić tylną przerzutkę jak najmniejszym kosztem, to w związku z tym mam pytanie.
Czym różnią się przerzutki tych dwóch grup tj. mirage i veloce. Jakie są miedzy nimi różnice??
Chodzi mi o wykonanie i trwałość, bo waga dla mnie nie gra roli. Czy jest między nimi aż tak wielka różnica żeby nie można było zastąpić veloce miragem. Dodam jeszcze, że obie przerzutki są z 2008 roku.
Wiem, że to różnica góra 20-40 zł ale teraz to dla mnie każdy grosz się liczy. :mrgreen:

#2 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 styczeń 2010 - 20:44

Witam
skoro chcesz zaoszczędzić to weź tańszy model "Campa" to jest to będzie działać i działać...

U mnie w rowerku jest model tak gdzieś 10-12 letni i to dosyć mocno używany i najmniejszych problemów

Veloce - jest w tej chwili trzecią grupą od dołu na 8, więc raczej nisko.
Mirage - nie ma na stronie w ogóle :/

#3 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 styczeń 2010 - 20:48

Teraz Veloce jest najniższa, Xenon i Mirage zostały wycofane.


#4 dario68

dario68
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Skądłódż

Napisano 06 styczeń 2010 - 23:34

Witam pięknie...
...wszystkie Szosmenki i wszystkich Szosmenów .
Nie wiedziałem gdzie się przywitać więc postanowiłem zrobić to w tym miejscu i serdecznie pozdrawiam.
Lat42(dziadek na forum ;-)) jeżdżę bo lubię, dawno temu trenowałem kolarstwo i tak zaraziłem się cyklozą.

Przerzutka mirage jest zrobiona z tworzywa, w razie upadku może popękać,natomiast veloce jest z alu a co za tym idzie bardziej trwała.Polecam veloce sam używam już z 5 lat i jest ok.
_______________

#5 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 07 styczeń 2010 - 09:32

Starszy mirage był alu/stal. Bardzo dobrze mi sie sprawuje już od ponad 8 lat. W nowszych mirage na 10s użyto plastiku modnie zwanego kompozytem. Jeśli rożnica w cenie nie jest duża, to obecnie lepiej wziąść veloce.

#6 kokop

kokop
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChard

Napisano 08 styczeń 2010 - 20:56

Witam pięknie...
...wszystkie Szosmenki i wszystkich Szosmenów .
Nie wiedziałem gdzie się przywitać więc postanowiłem zrobić to w tym miejscu i serdecznie pozdrawiam.
Lat42(dziadek na forum ;-)) jeżdżę bo lubię, dawno temu trenowałem kolarstwo i tak zaraziłem się cyklozą.

Młody chłopak, o co ci chodzi
:mrgreen:

#7 Gosc_paweł_51_*

Gosc_paweł_51_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2010 - 21:44

[quote name="dario68"]Witam pięknie...
...wszystkie Szosmenki i wszystkich Szosmenów .
Nie wiedziałem gdzie się przywitać więc postanowiłem zrobić to w tym miejscu i serdecznie pozdrawiam.
Lat42(dziadek na forum ;-)) jeżdżę bo lubię, dawno temu trenowałem kolarstwo i tak zaraziłem się cyklozą.

mała różnica , tylko 10 latek



Dodaj odpowiedź