Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tylna Przerzutka 105 5800


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Durden

Durden
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 01 październik 2015 - 20:25

Witam dziś czyściłem przerzutkę shimano 105 5800 rozkreciłem kółeczka i tak się zastanawiam bo tylne kółeczko jest kierunkowe ale pierwsze w środku ma na prowadnicy jakieś wcięcia ku czemu one służą? Chodzi mi o trzpień po którym kółeczko się ślizga.



#2 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 październik 2015 - 14:01

Radzę wymienić kółka z tylnej przerzutki na coś z wyższej grupy, np 6800. U mnie kółko napinające po kilku tysiącach zaczęło się blokować. Nie ma tam żadnego łożyska, plastikowe kółko obraca się na metalowej tulei. Po jakimś czasie się to wyrobiło I kółko zaczeło łapać duże luzy boczne.

Szkoda, że zastosowali rozwiązania rodem chyba z Acery, poza tym reszta grupy jest spoko, żadnych awarii ani przykrych niespodzianek na trasie.



#3 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2015 - 15:23

To rozwiazanie jest od zawsze w 105tce. W ultegrze jest od kiedy pamietam kolko na tulei ceramicznej i maszynowce i w dura ace sa lozyska maszynowe.



#4 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 październik 2015 - 20:51

W kółkach 6800, które zakupiłem, obydwa łożyska wydają się być maszynowe. Zdziwiła mnie różnica długości zębów w kółku prowadzącym (tym górnym). W 5800 były one dwa razy dłuższe   :huh:



#5 laht90

laht90
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 09 październik 2015 - 21:35

Rowniez zdziwilem sie na widok "taniosci" tego rozwiazania. W planach miałem wymiane kolek bo na duzym blacie, i koronce powyzej 16z z napedu wydobywa sie istna sieczka. Przerabialem zabawy z jej regulacja i w koncu dalem spokoj. Myslalem nad zamiennikami od BBB ale skoro mowicie ze ultegra ma "już" na łożyskach to wymienie na takie.



Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka



#6 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 09 październik 2015 - 22:02

Potwierdzam. Dopiero co zmieniłem kółka w 5800 na te od Ultegry. Zadziwiająca cisza...

#7 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2015 - 23:16

BBB muszą być dosmarowane zanim się je zamontuje, inaczej skisną od odrobiny wilgoci.



#8 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 październik 2015 - 04:10

A podobno 105 to to samo co Ultegra i nie warto dopłacać za tą drugą ;-)

#9 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 18 październik 2016 - 13:24

Mam inne pytanie dot. tej przerzutki 

czy waszym zdaniem prowadzenie linki od baryłki do ramienia wózka jest prawidłowe? linka nie przeciera się?

jestem przed zakupem i rozważam negocjacje ze sprzedającym o zmianę na inny wózek, nawet starszy rocznikowo

 



#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 październik 2016 - 04:45

A co ma wózek do prowadzenia linki?

 

Było trochę obaw o to prowadzenie linki w nowych grupach, ale jakoś nie zauważyłem, żeby problem był specjalnie uciążliwy. Zdrowy rozsądek i okresowa kontrola stanu roweru w zupełności wystarczają, żeby nie działo się nic złego.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 19 październik 2016 - 07:19

po montażu (i naciągnięciu linki) może ten kąt się zmniejsza - nie widziałem na żywo

ale na filmie nie wygląda dobrze





Dodaj odpowiedź