Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolizja Z Samochodem - I Co Dalej?

wypadek odszkodowanie kolizja

180 odpowiedzi w tym temacie

#161 ukasz112

ukasz112
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 19 październik 2017 - 21:06

Bardzo dziękuję za cenne rady i informacje! 

 

Byłem przytłoczony trochę tym wszystkim, ale dzięki Wam sytuacja trochę się wyklarowała.

Wniosek na policję o dane wyszedł wczoraj. Dam znać jak przyjdzie odpowiedz.

 

Na razie walczę z kosztorysem, niestety ale sporo modeli już jest niedostępnych na rynku i staram się odnaleźć sprzęt w podobnej cenie i podobnej jakości. Wrzucę tutaj, gdy tylko skończę. Byłoby mi bardzo miło, jakby gdyby ktoś w wolnej chwili rzucił na to okiem czy całość się w miarę trzyma kupy i przede wszystkim czy (z perspektywy osoby trzeciej) wszystkie części zostały przeze sensownie mnie zakwalifikowane do naprawy/wymiany :) 

 

 

Co do kosztów sądowych- ja to doskonale wiem. Jak tylko uzyskam dane to postaram się dogadać, ale z tego co dowiedziałem się od Policji to jest to 'trudny charakter', który opierniczył policjanta za samą wzmiankę na temat naprawienia szkód twierdząc, że to nie jego problem. Ja też nie jestem typem, który by odpuszczał- no chyba, że usłyszałbym szczerze 'przepraszam'. Sprawa sądowa również nie jest mi na rękę.

 



#162 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 19 październik 2017 - 21:15

"odprysk lakieru na szczęce hamulca, porysowanej klamkomanetce czy tej szprysze nieszczęsnej" - wyceniasz ogólnie, na 200-300zł, może więcej jeśli to rower nowy i za xxxxx tys zł,  jako strata wartości roweru przy zachowaniu jego używalności, naturalna rzecz, i masz prawo to zrobić.

"Postarałbym się przez prawnika " - nie widzę potrzeby, sprawa jest prosta i wygrana, aczkolwiek czasochłonna, no ale tak jest i już.

Masz mój pozew tu na portalu, przeczytaj go sobie.

 



#163 ukasz112

ukasz112
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 19 październik 2017 - 21:18

Rower ma 2 lata, Romet Alu na Clarisie. Wartość rynkowa to ~2500, ja dałem trochę mniej na wyprzedaży posezonowej.



#164 pawelp7

pawelp7
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 20 październik 2017 - 06:14

"Postarałbym się przez prawnika " - nie widzę potrzeby, sprawa jest prosta i wygrana, aczkolwiek czasochłonna, no ale tak jest i już.

Masz mój pozew tu na portalu, przeczytaj go sobie.

 

Możesz podać dokładniejsze namiary na wspomniany pozew?

Powinny w nim zostać wymienione, jakie konkretnie przepisy prawne zostały złamane. Każdy z nich powinien być poparty przykładami orzecznictwa. Tak wyglądał mój pozew. Czy w Twoim też są te dane?



#165 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 20 październik 2017 - 07:03

Tu jest pozew:

 

http://szosa.org/top...wcą/?hl=kolizja

 


  • pawelp7 lubi to

#166 pawelp7

pawelp7
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 24 październik 2017 - 20:18

Fajnie, że się tym podzieliłeś.

Choć rzeczywiście jest on mocno uproszczony (jak piszesz - wystarczający), to myślę, że wielu poszkodowanych z tego skorzysta przy prostych sprawach. 



#167 ukasz112

ukasz112
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 24 październik 2017 - 20:59

Fajnie, że się tym podzieliłeś.

Choć rzeczywiście jest on mocno uproszczony (jak piszesz - wystarczający), to myślę, że wielu poszkodowanych z tego skorzysta przy prostych sprawach. 

 

Również się podzielę jak tylko sprawa się rozwiąże. 

Na razie temat jest na etapie uzyskania danych. 

 

Postanowiłem, że sam sobie powymieniam to, co potrafię w tym koła, przerzutkę, hak przerzutki, pancerz, owiejkę. 

 

Za kierownicę, siodło, rysy i klamkomanetkę zrobiłem 'zmniejszenie wartości'. 

 

Coriner, mógłbyś jeszcze powiedzieć, czy Twoja sprawa odbyła się w trybie uproszczonym, czy musiałeś stawić się w sądzie i jak długo taka sprawa mniej więcej trwa gdy trafi na wokandę? 

 

 



#168 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 25 październik 2017 - 07:01

Moja sprawa trafiła na wokandę,  było to 1 posiedzenie, od złożenia pozwu do rozprawy minęło ok. 3 miesięcy.



#169 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 07 luty 2018 - 15:35

Hej,
Jestem już jakiś czas po wypadku, ubezpieczyciel wypłacił mi za rower 7600zl w tym kask, buty i smartfon.
Policzyli ceny detaliczne i pomnożyli amortyzację i wypłacili 70% realnej wartości.

W rowerze miałem inne koła niż fabrycznie w rowerze są sprzedawane, kosztujące dużo więcej. Tak samo wymieniona była korba i manetki. Niestety nie mam na to faktur.

Serwis rowerowy po częściach wycenił mi szkodę ma prawie 13 tys zł czyli prawie polowe więcej.

Czy jest szansa na odwołanie i dopłatę przez ubezpieczalnie? Jeśli tak, to co wpisać i jak napisać wniosek? :/

#170 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 08 luty 2018 - 12:14

Ubezpieczyciele zawsze wypłacają zniżone odszkodowania licząc na to że się poszkodowany nie będzie odwoływać, ja po wypadku samochodowym z OC sprawcy wynegocjowałem kwotę dwukrotnie wyższą niż proponowana przez ubezpieczyciela i to na podstawie ugody, więc bez udziału sądu (tam z pewnością byłoby więcej, ale nie miałem już na to zdrowia)

#171 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2018 - 16:15

Mam takie pytanie, jak długo to trwa i na jaką wysokość odszkodowania można liczyć z takiej sytuacji jak kolizja z autem? Bo właśnie zaczynam tę sprawę a również uległem zderzeniu,sytuacja wygladała bardzo poważnie, walnął mnie samochód z prędkością ok 80 km/h , z wjazdem w nogę. Utrata przytomności na 1 dzień, potem brak pamięci samego pobytu początku w szpitalu, spędziłem tam 3 tygodnie. Z policji dostałem zaświadczenie że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę i uderzenie bokiem .
Z obrażeń ogólnie -głowa,czoło, twarz,klatka piersiowa,serce,brzuch, wzrost ciśnienia,wymioty,krwotok, ręce, zakrzep nogi. Brak złamań. Po wyjściu skierowanie na kontrolne badanie głowy, serca, skoków ciśnienia i nogi
Rower do kasacji, ubrania do wywalenia, uszkodzony smartfon

#172 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 08 luty 2018 - 17:09

Za sprzęt (w moim wypadku był to samochód), dość szybko, tj tydzirń po zgłoszeniu u ubezpieczyciela, wizyta rzeczoznawcy i po dalszych trzech tygodniach wpłata na moje konto, a za kilka dni dostałem wycenę. Natomiast za udzczerbek na zdrowiu i straty moralne dopiero ok miesiąca po zakończeniu leczenia ( potzebne jest zaświadczenie lekarskie o zakończeniu leczenia), tutaj istotne są wszystkie paragony, bilety itp związane z leczeniem, rehabilitacją i niedogodnościami powstałymi w skutek wypadku. Potrzebna jest też wszelka zgromadzona przez ten czas dokumentacja medyczna (im więcej, tym lepiej). Nie wiem na jaką kwotę możesz liczyć, spróbuj wygooglać wpisując poszczególne obrażenia. Wydaje mi się że może to być do 20 może więce tyś zł zależy też jal długo jesteś w stanie się z nimi (ubezpieczycielami) "szarpać" polecam skorzystać z pomocy prawnej (konsultacje z prawnikiem), unikalbym jednak firm pośredniczących w odszkodowaniach.

#173 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2018 - 17:16

Tzn.to zaświadczenie o zakończeniu leczenia chodzi o wypis lekarski ze szpitala? Czy po prostu o to dalsze leczenie ze skierowania także?

#174 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 08 luty 2018 - 17:25

Dalsze leczenie, bo jest ono kontynuacją tego w szpitalu, a konieczne jest z powodu wypadku, nie musisz się spieszyć masz na złożenie dokumentów 2 albo 3 (nie pamiętam dokładnie) lata.

#175 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2018 - 17:28

Hmm, no to nieciekawie. Do chirurga idzie się dostac szybko a do kardiologa za rok :P
Myślałem ze wystarczy wypis ze szpitala

#176 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 08 luty 2018 - 17:44

Do kardiologa możesz iść prywatnie powinni Ci zwrócić za wizytę, konieczny jest tylko paragon i zaświadczenie z przychodni ew szpitala potwierdzające okres oczekiwania na wizytę w ramach NFZ, (na jaki że względu na kontynuację diagnostyki i leczenia nie możesz sobie pozwolić) ja w ten sposób zrobiłem badania rezonansem elektromagnetycznym, barku i kręgosłupa szyjnego, oczywiście musiałem wyłożyć wlasną kasę, ale nikt nie miał zastrzeżeń, zwrócili wraz z kosztami dojazdu.

#177 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 08 luty 2018 - 17:49

Jeśli zależy Ci na wysokości odszkodowania, zbierz jak najwięcej "papierków" to biurokraci - nic do nich lepiej nie przemawia.
Swoją drogą, miałeś dużo szczęścia, że skończyło się to "tylko" tak, mogło być znacznie gorzej.

#178 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2018 - 18:20

Ok, dzięki za info.Trzeba będzie pomyśleć,a zawsze dobrze jest coś nowego wiedzieć.Dostałem zaświadczenie z Policji i na razie zaczynam to wszystko, kompletuje papiery ze szpitala, zdjęcia z wyglądu, wydatki na leki itd. A słyszałem też że bardzo istotne jest to zaświadczenie od nich.
Co do szczęścia, podobno że tak

#179 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 08 luty 2018 - 19:00

Zaświadczenie z policji jest b istotne lecz jeśli miałeś obrażenia powodujące niezdolność do pracy powyżej dni 7 (nie wiem na jakiej podstawie to ustalają, bo nie na podst. długości zwolnienia) to zostanie to zakwalifikowane jako wypadek (nie kolizja) i wtedy dojdzie Ci jeszcze bycie świadkiem w sądzie.
Życzę Ci więc powodzenia i cierpliwości.

#180 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 luty 2018 - 20:09

Teraz to akurat niewiele pomoze ale jak to wyglada w PL z przynaleznoscia do klubu kolarskiego?
Jest cos takiego jak czlonkostwo PZKOL?
Np w UK jak sie nalezy do klubu, ktory jest na liscie British Cycling lub majac indywidualne czlonkostwo w BC, ma sie za darmo wsparcie prawnikow, ktorzy w kwestiach wypadkow rowerowych sa najlepsi w kraju.

Ja tez mialem kolizje, gdzie gosc vanem wyjechal tuz przede mną jak mialem ok 40-50km/h.
Z tego co opisujesz, to moj wypadek to byla pestka. Twoj byl bardzo powazny.
Zycze pelnego powrotu do zdrowia i max kompensaty.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypadek, odszkodowanie, kolizja