Skocz do zawartości


Zdjęcie

Którą Szosówkę Wybrać? Merida Czy B'twin?


74 odpowiedzi w tym temacie

#21 kaczor

kaczor
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądKraków- okolice

Napisano 14 październik 2015 - 19:42

To ja też coś podrzucę -nowy alu na 6800, z tym że rozmiar moży być ciut za duży. Sprzedawca pewny.

http://www.allegro.p...item=5728444276

#22 kaczor

kaczor
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądKraków- okolice

Napisano 14 październik 2015 - 19:51

A propos- na forum jest na sprzedaż fajny węglowy cube - też wartu rzucić okiem.

szosa.org/topic/16387-sprzedam-cube-gtc-agree-2014-carbon-r56-58/#entry296052

#23 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 14 październik 2015 - 19:58

Mam 180 cm, czyli coś pomiędzy r. M a L. Ten Felt ciekawy, ale jeśli chodzi o gwarancję na ramę to 36 miesięcy, a Ultra dożywotnia.

 

xeg, a gdzie widziałeś Giant Defy 1 model 2015? Bo przyznam szczerze, że 2015 mi się lepiej podoba niż 2016, który jest praktycznie cały biały.

 

No właśnie nie jestem pewny gdzie to było, ale po układzie strony wydaje mi się, że to było tu 

http://www.rowerowy....ant-defy-1-2015

 

tu jest M/L za 4140zł

http://twomarksport....t-defy-1,p,9067

 

edit: jednak w pierwszym linku też jest M/L, gdzieś widziałem na pewno Mkę za tyle, niestety w historii przeglądarki już nie mam



#24 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 październik 2015 - 21:55

Przecież M jest też w drugim linku - w Twomarku. Powinni spuścić do równych 4. 😊

#25 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 14 październik 2015 - 22:21

o sorry już widzę Mkę :)



#26 laht90

laht90
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 15 październik 2015 - 07:13

Polecam się do roweru przymierzyć(nie kupować wysyłkowo) Ja przy 181cm wziąłem M/L mimo że na papierze bardziej pasował do mnie rozmiar M. Na Mce czułem się jak na psie.  Nie wykluczam jednak, że dla osoby o innych proporcjach ciała ten rozmiar może okazać się dobry. Trzeba pamiętać że to nie geometria typu endurance. 



#27 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 październik 2015 - 08:44

laht90, Giant Defy ma geometrię mniej sportową, właśnie typu endurance (wyższa główka ramy, krótsza górna rura, możliwość zamontowania szerszych opon).



#28 laht90

laht90
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 15 październik 2015 - 08:55

Dokładnie o to mi chodziło, tylko źle napisałem :)



#29 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 październik 2015 - 09:02

Jeśli już jesteśmy przy Giantach i pasuje Ci rozmiar M/L, mógłbyś się szarpnąć na 4.700 zł i kupić rower o dwie klasy wyższy (rama, bo osprzęt jest trochę gorszy - Tiagra 4600; teraz wychodzi nowa 4700) - http://velogiant.fr/...ced-3-2107.html



#30 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 15 październik 2015 - 09:23

Mam u siebie na miejscu Gianta i dziś do nich podjadę. Wcześniej jak byłem to facet mi mówił, że będzie lepsza rama w r. M. Na pewno wybiore, albo Gianta Defy 1 lub B'Twin Ultra 700 AF i w Ultra też mnie zastanawia jaka rama będzie lepiej pasowała, czy M, która jest do 183 cm jak podaje producent, czy L, która zaczyna się od 180. Ja mam 180 cm. Co do Gianta znalazłem go w Warszawie, a więc spokojnie mógłbym podjechać i zobaczyć, tylko posiadają rozmiar M - cena 3999 zł.

 

Znacie jakąs stronę gdzie możńa sprawdzić jakie są rozmiary ramy w Giancie co do wzrostu? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.



#31 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 październik 2015 - 10:38

Znalazłem coś takiego: http://www.giant-bic...compactroad/57/

Z tego by wynikało, że M-ka jest do 178 cm. W rzeczywistości może być inaczej i np. M-ka może Tobie bardziej pasować od M/L. Przed zakupem ustawiłbym rower pod siebie (wysokość siodła, odległość siodła od suportu, wysokość kierownicy, ewentualnie spróbować różnej długości mostki) i wtedy po przymierzeniu się (najlepiej już w butach i pedałach SPD) zdecydował, czy jego rozmiar mi odpowiada.



#32 laht90

laht90
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 15 październik 2015 - 10:43

http://www.giant-bic...DEFY_SIZING.jpg

 

Ja sugerowałem się tą tabelką. Tak jak napisałem wyżej -  wyszło mi pomiędzy M a M/L na korzyść M, a po przymiarce wziąłem M/L. Pozostaje tylko mierzyć. 



#33 rafal.kowalczyk7

rafal.kowalczyk7
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 październik 2015 - 19:01


Za taką kwotę popatrz na treki lub specialized

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka



#34 darpal1

darpal1
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 październik 2015 - 19:12

 A co powiecie o tym rowerku

 

http://allegro.pl/ro...5718589436.html



#35 zoom

zoom
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 15 październik 2015 - 19:19

Bierz B'twina w ciemno, ja mam poprzedni model, Alura 700 i złego słowa powiedzieć nie mogę. Co prawda zmieniam szosę, ale dlatego ,że chcę karbon, a akurat rowery karbonowe z Deca są niemal w identycznej cenie jak innych firm. W kategorii cena/jakość Decathlon nie ma sobie równych, jeśli chodzi o szosy na aluminiowych ramach. Co do rozmiaru , wziąłem, jak sugerowała brytyjska strona Decathlona, w rozmiarze L przy wzroście 184 cm - uważam, że zrobiłem błąd. Dramatu nie ma, ale teraz wziąłbym M-kę. gdyby nie to to bym jeszcze sezon pojeździł na B'twinie.

 



#36 zoom

zoom
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 15 październik 2015 - 19:26

 A co powiecie o tym rowerku

 

http://allegro.pl/ro...5718589436.html

Za tą cenę możesz mieć nowego Wiliera Triestinę GTR na Ultegrze lub Campie oraz karbonowej ramie jak dobrze poszukasz,



#37 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 15 październik 2015 - 20:13

Wstępnie zamówiłem Ultra 700AF w sklepie. Przy wzroście 180 cm zamówiłem rozmiar M, ale też się wachałem co będzie lepsze. Zobaczymy jak przyjdzie czy mi po przymiarce będzie odpowiadał. Niestety z modelem 2015 Defy 1 jest problem, nie mogą go już ściągnąć. Jeśli jest w jakiś sklepach to rozmiar M, który w tym przypadku będzie raczej ciut za mały. Bym wziął Defy 1 2016 ale nie odpowiada mi ten biały kolor. Miałem białego Tribana i wiem ile pracy wymaga, aby go utrzrymać w ładnym stanie, częste czyszczenie, Mam tak, że rower musi się świecić :)

 

Nie, no Panowie takich środków jak 6 tys na rower to nie mam. Maks 4200 zł. 

Bierz B'twina w ciemno, ja mam poprzedni model, Alura 700 i złego słowa powiedzieć nie mogę. Co prawda zmieniam szosę, ale dlatego ,że chcę karbon, a akurat rowery karbonowe z Deca są niemal w identycznej cenie jak innych firm. W kategorii cena/jakość Decathlon nie ma sobie równych, jeśli chodzi o szosy na aluminiowych ramach. Co do rozmiaru , wziąłem, jak sugerowała brytyjska strona Decathlona, w rozmiarze L przy wzroście 184 cm - uważam, że zrobiłem błąd. Dramatu nie ma, ale teraz wziąłbym M-kę. gdyby nie to to bym jeszcze sezon pojeździł na B'twinie.

 



#38 laht90

laht90
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 15 październik 2015 - 20:38

Co do alurow/ulter 700 to tez mieżyłem i bardziej pasował mi wlaśnie M. Powinien byc dobry.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka


  • Damiamor lubi to

#39 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 15 październik 2015 - 20:39

Przeciez to sama przyjemnosc wieczorkiem rowerek po jezdzie dopiescic. Wprawdzie mozna od kobiety uslyszec "ach zebys mnie tak dopieszczal i dbal jak o ten rower..." ale to znak, ze trzeba myslec o zmianie kobiety na taka, ktora bedzie rame pucowala kiedy ty bedziesz lancuch czyscil :)
  • Grzesiekkry lubi to

#40 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 15 październik 2015 - 21:00

A wiesz, gdzie taką znaleźć :)? Mnie na białym denerwowała każda smuga i dlatego chcę coś ciemnego najlepiej w macie :)

Przeciez to sama przyjemnosc wieczorkiem rowerek po jezdzie dopiescic. Wprawdzie mozna od kobiety uslyszec "ach zebys mnie tak dopieszczal i dbal jak o ten rower..." ale to znak, ze trzeba myslec o zmianie kobiety na taka, ktora bedzie rame pucowala kiedy ty bedziesz lancuch czyscil :)

 





Dodaj odpowiedź