Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wspólne zakupy ubraniowe / pytania o rozmiary itp.


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 vortac

vortac
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądPruszków

Napisano 17 styczeń 2010 - 12:27

Ostatnio w kilku miejscach pojawił się temat ubrań teamowych, wątpliwości co do ich rozmiarów i spraw związanych z zakupem.
Pomyślałem, że może warto założyć temat dotyczący wspólnych zakupów jakiś ciuchów.

Piszcie jeśli macie namiary na jakieś ciekawe sklepy z odzieżą rowerową (team'ową i nie tylko), jeśli traficie na jakieś przeceny, wyprzedaże, lub szukacie kogoś do zrobienia wspólnych zakupów w konkretnym sklepie. Pewnie taniej wyjdzie na wysyłce, nie wszyscy też mają karty do zapłacenia itp.

Druga sprawa. Bez przymierzania często trudno coś wydedukować nawet na podstawie różnych tabelek z rozmiarami (które w zależności od sklepu też mogą podawać różne informacje), więc piszcie też w razie wątpliwości rozmiarowych konkretnych rzeczy. A nóż widelec ktoś ma już taką np. koszulkę Saxo Bank 8-) by Craft i będzie mógł rozwiać wątpliwości, że powiedzmy przy jego wzroście / klacie / pasie rozmiar L jest ok.

pozdrawiam

#2 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2010 - 12:34

Cześć,

Doskonały pomysł na wątek. Nic tak nie wkurza jak za mała czy za duża koszulka kupiona za kilkadziesiąt Euro ze sklepu z zagranicy z tabeli wymiarów bez możliwości mierzenia...

A nóż widelec ktoś ma już taką np. koszulkę Saxo Bank by Craft i będzie mógł rozwiać wątpliwości, że powiedzmy przy jego wzroście / klacie / pasie rozmiar L jest ok.


Właśnie zamówiłem 2 koszulki letnie w oficjalnym sklepie na stronie Saxo Banku w rozmiarze M i L by Craft. Dwie dlatego właśnie bo nie wiem jaki rozmiar będzie dobry... :-/ W ciągu tygodnia dam DOKŁADNE info co do tych dwóch rozmiarów (dostawa ma być w ciągu 5 dni UPS-em). Wkleje zdjęcia z przyłożonym centymetrem jak będzie trzeba. Tym samym rozwiejemy problem z koszulkami przynajkniej tej grupy. :-D

#3 vortac

vortac
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądPruszków

Napisano 17 styczeń 2010 - 12:43

Będę robił zakupy w BOBSHOP. Jeśli ktoś ma ochotę się dołączyć, to czekam do wtorku 19 stycznia do godz 21. :-P Zamówię i zapłacę, a kosztami wysyłki podzielimy się proporcjonalnie do wartości zamówionych rzeczy.

Teraz moje pytanie rozmiarowe.
Czy ma ktoś krótką koszulkę / spodenki / rękawiczki z Liquigas? Albo coś z firmy Nalini (podejrzewam, że rozmiarówka będzie taka sama). Mam prawie 190 wzrostu, ale jestem chudy Klata - 97, Talia - 80, Pas - 88. Nie wiem czy L będzie ok. Przy M obawiam się, że będą za krótkie szelki jak na mój wzrost. I te nieszczęsne rękawiczki...

#4 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 17 styczeń 2010 - 13:19

Nalini ma numerację 1- 8 ( chyba że coś się zmieniło) . Mam 186 cm. i z Nalini biorę 6 . Chudy niestety nie jestem . Za mały rozmiar to lipa ,a wrzynające się szelki , to już kompletna. Nawet nie próbuj.

#5 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 17 styczeń 2010 - 21:42

Nalini ma numerację 1- 8

A ja na kurtce nalini przy 183cm mam rozmiar L. Pierwszy raz słyszę o tej cyfrowej numeracji.

#6 vortac

vortac
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądPruszków

Napisano 26 styczeń 2010 - 13:07

Po tym jak okazało się, że kupione spodenki Saxo Bank robi też Nallini, a spodenki w rozmiarze M pasowały idealnie, zaryzykowałem i wybrałem też rozmiar M z Liqiugas'u, chociaż wcześniej po konsultacjach skłaniałem się ku L.
Skoro ta sama firma, to pewnie rozmiarówka taka sama. 8-) No i ponownie udało mi się trafić idealnie z rozmiarem.
Wkładka w spodenkach Saxo wydaje się być lepsza niż w tych Liquigas - tu tylko jakby ircha, a tam jeszcze dziurkowane były. Chociaż w obu jest karteczka o smarowaniu kremem.
Na testowanie przyjdzie jeszcze poczekać.

Co do rozmiarów cyferkowych Nallini to na koszulce i spodenkach jest rozmar "3", natomiast rękawiczki mają rozmiar M. Chyba włosi nie mogą się zdecydować. :mrgreen:

#7 grand-10

grand-10
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 styczeń 2010 - 14:21

radek_3131 ja mam koszuleczkę Fassy Bortolo i zimową bluzę i też mam cyfrową rozmiarówkę 3. Także Nalini takową cyfrową rozmiarówkę ma. :-P

#8 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 styczeń 2010 - 20:18

Większość liczących się marek produkujących ciuchy na rower ma rozmiary cyfrowe.

Firma Eiessee ma i cyfrę i literkę też włoska :)

#9 szuller

szuller
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 maj 2010 - 13:50

a ma ktos coś z Columbii
http://www.bobshop.d...HTC-Columbia/2/

jak jest z rozmiarówką ?

#10 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 maj 2010 - 15:43

Mavic podaje rozmiary literowo i cyfrowo. L to odpowiednik 0. Idealne dla wzrostu 180 cm, klatka 95-100.

#11 radeczek13

radeczek13
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 21 maj 2010 - 17:56

Witam!
Ja zakupiłem bluzę marki castelli cervelo w romiarze M pasuje na mnie idealnie 174cm wzrostu 95 w klatce.

#12 szuller

szuller
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 22 maj 2010 - 15:30

a nie wiecie panowie czy MOA to marka Nalini czy coś zupełnie innego ?
bo rozmiarówka taka sama ..

MOA http://www.bobshop.d...3ec407d9dffa90a

Nalini http://www.bobshop.d...73fef721e350212

#13 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 maj 2010 - 15:38

szuller, Nalini jest własnością firmy MOA.



Dodaj odpowiedź