Skocz do zawartości


Zdjęcie

[2016] Wspólne Zamówienie Ubrań Kolarskich


1063 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 październik 2015 - 12:36

Dmtexa mam w postaci tegorocznego stroju CCC. Od sierpnia zdążyłem bardzo polubić ten strój za materiał, wkładkę i jakość wykonania.


Trzepak 

"MAMIL"


#22 pawelp7

pawelp7
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 18 październik 2015 - 12:52

W ostatnim zamówieniu kupiłem Santini i jestem baardzo zadowolony. W tym roku spróbowałbym np. Castelli.

Pamiętam, jak przed rokiem było z fluo - sam byłem sceptyczny.

W tym roku, ze względu na widoczność na drodze (licznymi potrąceniami rowerzystów, wymuszeniami pierwszeństwa) jestem zdecydowanym zwolennikiem fluo. Nie podobają mi się te kolory, ale bezpieczeństwo jest ważniejsze.

Może dałoby się opracować dwa projekty. Byłbym skłonny za fluo zapłacić więcej - na koszty wykonania projektu czy to przez firmę, czy kogoś z forum). Nie wiem, co inni zwolennicy fluo i Uraz na no.



#23 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 październik 2015 - 13:20

Mi się to fluo w wykonaniu Gore i Dmtex kompletnie nie podoba. Fajne jest Vitesse fluo, bo minimalistyczne, ale tam aspektu bezpieczeństwa to nie ma.

 

Maap bardzo mi się podoba. Oprócz tego inne minimalistyczne ciuchy, ale z jajem. Kolory oczywiście można dać inne, to jako przykład fajnych wzorów.

Rapha

Rapha-Club-Jersey-Grey-White.jpg

df89124e4323fe4cd24c456385932f20.jpg

 

De Marchi

BK.jpg

Koszulki dla Cycling Tips (lepszej fotki nie znalazłem)

roadtripping-cameron-125.jpg

Morvelo

echo-mens-nth-jersey-front.jpg

 

Z innej beczki, przypadkiem taką ciekawostkę znalazłem - koszulka zaprojektowana dla Kwiato http://laflammerouge...wer-jersey.htmlDla mnie wypas.

 



#24 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 18 październik 2015 - 13:27

Też jestem zainteresowany, co do firmy nie wypowiem się - brak doświadczenia

Na obecną chwilę piszę się na pewno na 1x spodenki (koniecznie dobra wkladka), 1x koszulka z krótkim, 1x koszulka z długim rękawem.

Co do reszty czekam na Wasze ustalenia.
Pozdrawiam

#25 Gosc_Bianconero_*

Gosc_Bianconero_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2015 - 13:47

Piszę się na kolejny zestaw od VITESSE! koszulka, spodenki, kurtka, potówka, rękawki, bluza. Projekt w stylu Rapha albo MAAP byłby świetny. Lub podrzucę też Wam kilka fotek od "la Passione" gdzie kolor granatowy dominuje i wygląda to wg. mnie bardzo ładnie.

 

11667430_778419582278954_494147480437426

 

11863259_799137046873874_119530701379063

 

Więcej ich fotek: https://instagram.com/lapassionecc/



#26 wasto

wasto
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądwoj. Mazowieckie

Napisano 18 październik 2015 - 13:50

Również jestem zainteresowany.
1 koszulka z krótkim + spodenki z szelkami + potówka.
Jeśli chodzi o kolory to jestem za projektem z fluo.
Ponieważ nie mam doświadczenia odnośnie firm, zdaję się na Was.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka



#27 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 październik 2015 - 14:42

Lub podrzucę też Wam kilka fotek od "la Passione" gdzie kolor granatowy dominuje i wygląda to wg. mnie bardzo 

 

To granatowe super


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#28 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 18 październik 2015 - 17:09

Dzięki za wiadomość. Też wstępnie byłbym zainteresowany zakupem stroju letniego.

 

Jeżeli chodzi o producenta, to zdaje się na waszę doświadczenie. Jeżeli chodzi o kolorystyke, to ubiegłoroczna podobała mi się, niemniej jednak odejście od czarnego byłoby fajnym pomysłem ze względu na upały. Niby ciuchy techniczne, ale mimo wszystko w jaśniejszych barwach byłoby lżej.

 

Mam pytanie na temat zamawianych innych rzeczy a mianowicie cen. Czy bioąc hurtowo strój letni, byłyby obniżki na inne ciuchy, przykładowo spodnie, kurtki zimowe/przeciwdeszczówki? Akurat obecnie stoje przed dylematem zakupu spodni zimowych.

 



#29 diigii

diigii
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 18 październik 2015 - 18:27

Jestem zainteresowany letnim kompletem castelli: spodenki koszulka, potowka, skarpety. W zaleznosci od ceny moglbym sie skusic takze na koszulke z dlugim rekawem i moze kurtke. 



#30 Gosc_Cyborg_*

Gosc_Cyborg_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2015 - 18:27

Piszę się na komplet koszulka krótki, spodenki - SMS Santini lub Castelli.



#31 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 18 październik 2015 - 18:41

Wstępnie na jeden komplet też się piszę.
Focus user! :-P

#32 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 październik 2015 - 18:54

Byłbym zainteresowany ubraniami Castelli lub Santini. W zalezności od cen może jeszcze jakaś ciepła bluza z długim rękawem i długie spodnie.

Jak dla mnie wzory Castelli są tak ładne, że nie trzeba nic zmieniać, tylko cena żeby była dobra ;)

 

Przykładowo, koszulka:

 

http://www.bobshop.c...0n8ic5rbukg6g73

 

i spodenki:

 

http://www.bobshop.c...0n8ic5rbukg6g73



#33 exvicked

exvicked
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 październik 2015 - 19:12

Również dziękuję za wiadomość.
Myślę nad koszulką z długim rękawem, krótkimi spodenkami, potówką (coś w stylu na ramiączkach?), być może koszulką z krótkimi rękawkami, szatką przeciwdeszczową/przeciwwiatrową.

Niemal na pewno - koszulka z długim, krótkie spodenki.

Skoro Castelli ma takie fajne opinie - spróbujmy :)

Co do kolorystyki - proponuję odejść od czerni tak intensywnej jak w tamtym roku. Może czerwony lub niebieski jak La Passion? Albo połączenie z fluo - też by mnie ucieszyło.
 



#34 Gosc_sdanek_*

Gosc_sdanek_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2015 - 19:36


Witam.Kolego Uraz wstepnie Casteli cały komplet full a jak bedzie uzgodniony projekt to może dojdzie coś więcej jeszcze  .



#35 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 październik 2015 - 20:12

Pytałeś o spodenki ultimate,co prawda mam takie ale jeszcze w nich nie śmigałem-ciągle leża zapakowane w foli ;) ale za to jednemu z kolegów odpadł/oderwał się w nich silikonowy pasek :/

 
No to faktycznie dość poważna wada. Nie wysłał ich na reklamację? Swoją drogą głównie chodziło mi o samą wkładkę. Zastanawiam się czy brać wkładki ultimate czy proline. Co do samego kroju spodenek to skłaniam się ku proline (ściągacz w formie taśmy PGE). 
 

Ja jestem za ciuchami włoskimi. W sumie producent każdy będzie dobry. Projekty MAAP również mi się podobają, choć obecnie najbardziej dmtex z serii fluo. http://dmtex.pl/kolekcja-fluo

 
Jeśli chodzi o producentów z PL to raczej nie planuję rezygnować z Vitesse. Stosunek ceny do jakości jest jak dla mnie zadowalający. Do tego dochodzi sprawdzona rozmiarówka i przetestowany proces zamówień. Tak czy inaczej dzięki za info. 
 

Dmtexa mam w postaci tegorocznego stroju CCC. Od sierpnia zdążyłem bardzo polubić ten strój za materiał, wkładkę i jakość wykonania.

 
A z jakiego materiału jest uszyty? Krój przypomina bardziej Vitesse czy Santini? Jakie mają wkładki? 
 

Mam pytanie na temat zamawianych innych rzeczy a mianowicie cen. Czy bioąc hurtowo strój letni, byłyby obniżki na inne ciuchy, przykładowo spodnie, kurtki zimowe/przeciwdeszczówki? Akurat obecnie stoje przed dylematem zakupu spodni zimowych.

 
Jeśli chodzi o obniżone ceny na ubrania "z katalogu" to nie potrafię w tym momencie odpowiedzieć. W ubiegłym roku Santini dawało spore rabaty (30-40%).
 

Jak dla mnie wzory Castelli są tak ładne, że nie trzeba nic zmieniać, tylko cena żeby była dobra ;)

 
Ubrania na zamówienie to nie są te same które widnieją w katalogu i na sklepowych półkach. Trzeba sobie samemu zaprojektować ich wygląd.
 
 
Odnośnie rozważań dotyczących producentów, zasadniczo można przyjąć, że Vitesse zapewnia dobry stosunek ceny do jakości. Ich ubrania są szyte w Polsce z włoskich, importowanych materiałów i mają całkiem niezłe wkładki. Castelli/Santini mają lepsze wkładki, te same lub zbliżone materiały i bardziej agresywny krój (tylko na szczupłe osoby). Nie ma co ukrywać, że włoskie ubrania są trochę lepsze ale za komplet trzeba zapłacić 100-150 zł więcej. 
 
  
Jeśli chodzi o projekt to jak już wszyscy zdążyli się zorientować w ubiegłym roku, trend Hi-Vis/Fluo zupełnie do mnie nie przemawia. Ja osobiście żółte dodatki ograniczam do banana wystającego z tylnej kieszonki w koszulce :) Myślę, że każdy może zadbać o swoje bezpieczeństwo na własną rękę, w zakresie jaki uważa za niezbędny.

@Michal1906, @shmoo, @sirkozi, @Bianconero dzięki za przesłane propozycje. Rapha, Morvelo, La Passione jak na moje oko całkiem niezłe.


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#36 bursztynian

bursztynian
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 18 październik 2015 - 20:48

Jak dla mnie flou nie służy tu zwiększeniu bezpieczeństwa (chociaż jest to skutek uboczny zapewne) ale ożywieniu kolorystyki stroju. W żadnym wypadku nie kupię czegoś, co będzie jedynie szaro-czarne z może maleńkim dodatkiem bieli. Nawet jakby było za 50% ceny. To nie mój styl. Jeśli nie fluo (jakie by to nie było fluo - pomarańczowe, żółte, różowe czy zielone), to wybierzmy inny kolor do czerni i bieli (szarości). Co do kompozycji stroju, to mi się podoba układ (niekoniecznie kolorystyka) strojów Trek Factory Racing 2015.

#37 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 18 październik 2015 - 20:59

@uraz w chwili gdy z nim rozmawiałem o tym to z tego co pamiętam wysłał do nich maila-dalej nie wiem jak się sprawa potoczyła.Może sam coś "skrobnie" na ten temat jak zauważy ten wpis ;)

 



#38 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 październik 2015 - 21:19

A z jakiego materiału jest uszyty? Krój przypomina bardziej Vitesse czy Santini? Jakie mają wkładki?

 
Trudno mi porównać z Vitesse czy z Santinim ponieważ nie mam żadnego ich produktu.
 
Wkładka Dmtex ma komory powietrzne.
 
dmtex_wkladka.JPG

Materiał koszulki jest lekko prześwitujący. Krój obcisły, przylegający do ciała. Koper na klacie widać ;)

dmtex_koszulka1.JPG

dmtex_koszulka2.JPG

dmtex_koszulka3.JPG

dmtex_spodenki1.JPG

Ściągacze na rękawach i nogawkach to gumowaty materiał o szerokości 7,5 cm

Trzepak 

"MAMIL"


#39 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 19 październik 2015 - 05:53

Ja też się piszę na jeden komplet. Najbardziej pasuje mi Santini (jakość OK, rozmiarówka sprawdzona). Na Hi-Vis/Fluo też nie specjalnie mam ochotę.



#40 KamilJ

KamilJ
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 19 październik 2015 - 06:32

Również jestem zainteresowany.
1 koszulka z krótkim + spodenki z szelkami + koszulka z długim.
Jeśli chodzi o kolory to jestem za projektem z fluo - zarabiscie wygląda. Najlepiej SMS Santini lub Castelli.

 

Kamil 





Dodaj odpowiedź