Skocz do zawartości


Zdjęcie

[2016] Wspólne Zamówienie Ubrań Kolarskich


1063 odpowiedzi w tym temacie

#61 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 227 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 październik 2015 - 19:08

Cześć,

Ja też chętnie dopiszę się do listy zamawiających. Interesuje mnie komplet koszulka z krótkim rękawem plus spodenki z importu (Castelli). W zależności od cen, byc może jeszcze koszulka z długim rękawem, nogawki i kurtka.

Dzięki.



#62 Grzesiekkry

Grzesiekkry
  • Użytkownik
  • 200 postów
  • SkądSułkowice/Chynów

Napisano 20 październik 2015 - 19:54

O co tu chodzi, kopia? Replika?
http://allegro.pl/Sh...item=5684107885

#63 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 20 październik 2015 - 19:58

O co tu chodzi, kopia? Replika?
http://allegro.pl/Sh...item=5684107885

Podróba od chińczyka. Nie wiem dlaczego dajesz w tym temacie. Tylko dlatego, że Castelli przewinęło się w rozmowach i jest brane pod uwagę przy zamówieniu?



#64 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 20 październik 2015 - 20:49

I ja chętnie kupię komplet + koszulka z długim, może rękawiczki, potówka ale ..........

pod warunkiem, że będzie można zamówić krój i rozmiar dla "takich nietypowych" ;-)


ZORBA pozdrawia !!


#65 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 październik 2015 - 21:20

... W żadnym wypadku nie kupię czegoś, co będzie jedynie szaro-czarne z może maleńkim dodatkiem bieli. Nawet jakby było za 50% ceny. To nie mój styl ...

 
Nikogo nie zmuszam do zamawiania więc nie rozumiem skąd takie podejście. Kwestia projektu jest otwarta - zachęcam do zgłaszania propozycji. 
 

@uraz w chwili gdy z nim rozmawiałem o tym to z tego co pamiętam wysłał do nich maila-dalej nie wiem jak się sprawa potoczyła.Może sam coś "skrobnie" na ten temat jak zauważy ten wpis ;)

 
Dobrze by było bo w sumie jestem ciekawy. 
 

Trudno mi porównać z Vitesse czy z Santinim ponieważ nie mam żadnego ich produktu.
Wkładka Dmtex ma komory powietrzne.
Materiał koszulki jest lekko prześwitujący. Krój obcisły, przylegający do ciała. Koper na klacie widać ;)
Ściągacze na rękawach i nogawkach to gumowaty materiał o szerokości 7,5 cm

 
Dzięki za zdjęcia i opis. Koszulka wygląda na poliester, wkładka trochę za gruba jak na mój gust ale ogólnie jest całkiem przyzwoicie. 
 

Dopisuje się na koszulkę letnia, koszulkę z długim rękawem, spodenki letnie na szelkach. Koniecznie w jaskrawych kolorach fluo, bezpieczeństwo to podstawa.

 
Skoro warunkiem zakupu jest jaskrawy kolor ubrań to nie będę Cię dopisywał do listy. Tak jak wspomniałem  w pierwszym poście całość będzie ciemna. Tak czy inaczej jeśli zmienisz zdanie to będziesz mógł się dołączyć w późniejszym terminie. 
 

... Ostatecznie cała dyskusja okaże się bezzasadna, bo sam je zaprojektuje i pozbiera zamówienia. A ludzie, chociaż nie będzie się podobać i tak będą brać, bo 50% taniej (w przypadku Santini) ;)

 
Ciekawy punkt widzenia. Jeśli dobrze pamiętam to zeszłoroczny projekt był w 100% oparty na sugestiach z forum. To, że poświęciłem swój prywatny czas i przygotowałem go do druku uratowało zamówienie wiszące na włosku.
 

Widzę że Castelli w przewadze. Chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz od strony praktycznej. Castelli na zamówienie jest w wersj climbers i aero 4.0. Przy czym aero 4.0 wydaje się mieć za krótki kołnierzyk na lato. Szyja będzie spalona, no chyba że ktoś lubi.

 
Zobaczymy czy Castelli udostępni mi ubrania testowe. Bez tego ciężko coś powiedzieć. 
 

A czy jest opcja zakupu samych spodenek?

 
Jest taka opcja. 
 

... Jakiś czas temu poznałem chłopaków, którzy byli kolarzami, a obecnie mają firmę produkującą kolarskie ciuchy. Byłem nawet w ich zakładzie, widziałem co robią, jak robią ile pasji w to wkładają i jak bardzo przykładają się do jakości. Ta firma to RASO WEAR ...

 
Dzięki za info. 
 

I ja chętnie kupię komplet + koszulka z długim, może rękawiczki, potówka ale ..........
pod warunkiem, że będzie można zamówić krój i rozmiar dla "takich nietypowych"

 
Dla "nietypowych" to tylko Vitesse szyje przy czym minimum to 5 szt. W ubiegłym roku robili mi straszne wyrzuty za skrócone nogawki i inne tego typu modyfikacje które nie spełniły minimum asortymentowego.

 
Zaktualizowałem listę i wszystko jest na dobrej drodze. Jak dojdziemy do 30 kompletów z każdej firmy to będzie można działać na poważnie.

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#66 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2015 - 00:58

ja muszę zobaczyć projekty i jaki wzór wybrany będzie to będzie zależało od tego na co się zdecyduje 



#67 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 październik 2015 - 08:38

 
Ciekawy punkt widzenia. Jeśli dobrze pamiętam to zeszłoroczny projekt był w 100% oparty na sugestiach z forum. To, że poświęciłem swój prywatny czas i przygotowałem go do druku uratowało zamówienie wiszące na włosku.
 

 

Oczywiście masz rację, gdybyś tego nie "dopiął" to pewnie nic by z tego nie wyszło. I dzięki ci za to.

Faktem też jest, że pojawiało się sporo projektów, które większość osób biorących udział w dyskusji akceptowała, a tylko twoim głosem zostały odrzucane. Także na pewno nie jest to projekt ustalany wspólnie i wybierany metodą większościową.

Nawet gdyby 9 na 10 osób chciało fluo, a tą 10 osobą byłbyś ty, to i tak by nie przeszło ;)

Ale takie są zasady tego zamówienia i nie ma co dyskutować. Koniec-kropka :)



#68 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 21 październik 2015 - 09:22

Coś takiego wchodziło by w grę ?

http://www.egobike.p...ulka-meska.html



#69 Look

Look
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 21 październik 2015 - 10:34

ja muszę zobaczyć projekty i jaki wzór wybrany będzie to będzie zależało od tego na co się zdecyduje 

2



#70 gpawel76

gpawel76
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 październik 2015 - 11:01

Cześć.
Jeśli można się podłączyć to dla mnie komplet ,spodenki , koszulka długi rękaw , koszulka krótki rękaw Castelli. A jeśli ceny będą atrakcje to drugi taki sam zestaw Santini..:)

#71 bursztynian

bursztynian
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 październik 2015 - 11:10

Uraz, odniosę się do początku Twojego posta #65. Rozumiem, że w nikogo nie zmuszasz do zakupu bo i jak to zrobić, ale odpowiedź na swoje pytanie (?) skąd takie u mnie podejście, masz właśnie w mojej wypowiedzi - bo "całe ciemne" to nie mój styl. I na tym zakończmy.

Propozycję kompozycji stroju zgłosiłem ale uściślę: Trek Factory 2015, kolory jak najbardziej można zmienić - gora koszulki jaśniejsza (tylko proszę, nie ciemno-szara :) ), dół może być czarny. U nich jest napis "TREK" a u nas mogłby być poziomy pas rozdzielający górę i dół koszulki, w kolorze kontrastującym z resztą stroju (np. czerwony albo fluo :) ). Spodenki raczej w czerni, może boczne pasy w kolorze szarym i tyle.

Całość prosta graficznie, bo przy takiej ilości zamawiających zabawa w esy-floresy chyba nie ma sensu, zawsze będą niezadowoleni. A tak to jest być może projekt wpisujący się w styl retro, obecnie chyba modny.

Nie jestem grafikiem więc obrazka nie pokażę. Jeśli szanowne grono byłoby zainteresowane to pewnie znajdzie się ktoś, kto rysunek koncepcyjny przygotuje.



#72 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 21 październik 2015 - 12:10

Ja jestem za tym żeby uraz coś zaproponował. Jak nie zbierze się wystarczająca grupa ze względu na wygląd, to wtedy kombinować.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#73 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 październik 2015 - 12:47

Rozsądne rozwiązanie



#74 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 21 październik 2015 - 19:39

Muszę sprostować, a w zasadzie doprecyzować swój post  #59 , w którym napisałem że będę zamawiał większą ilość ciuchów w RASO.

 

Po tym wpisie dostaję wiele zapytań o możliwość podłączenia się pod moje zamówienie.

 

Łatwiej i szybciej mi odpowiedzieć tutaj hurtowo wszystkim niż odpisywać na wszystkie dzisiejsze PW.

 

Otóż rzeczywiście będę zamawiał w RASO trochę ciuchów (pewnie z kilkadziesiąt kompletów), choć swoje poprzednie takie większe zamówienia robiłem w Quest u Mai Włoszczowskiej, też bardzo fajne ciuchy mi uszyli, choć wzór był bardzo trudny i nie do końca spasowanie figur na szyciach im wyszło. 

 

I tu odpowiadając na przesyłane mi pytania - Niestety, ja będę robił po nowym roku zupełnie prywatne zamówienie, choć w większej ilości. Moje ciuchy "promują" firmy, w których pracuję, więc nie zapraszam nikogo do wspólnego zamówienia i finansowania ciuchów z logami firm, w których pracuję. Po prostu nadmiar rozdaję znajomym, współpracownikom, pracownikom, kontrahentom itp  :).

 

Poza tym robienie konkurencyjnego wspólnego zamówienia na forum mijało by się zupełnie z celem. Jest ochotnik ( @Uraz) , który kupę roboty wkłada w ten temat, warto to uszanować, dopracować ewentualnie formułę konsultacji i projektowania finalnego wzoru i tyle.

 

Ja chciałem tylko abyście wzięli pod rozwagę RASO jak już będziecie wybierać wykonawców, bo to fajna firma, tylko tyle :)

 

Tak więc przykro mi, ale nie zapraszam do swojego zamówienia. 

 

 

PS.

Na Waszym miejscu zrobiłbym tak:

Wariant 1 - prosty:

- Główny maher czyli @Uraz pracuje sobie spokojnie nad projektem (i nic nie publikuje !! ), ewentualnie zbiera sugestie od zainteresowanych, które wykorzysta lub nie wedle własnego uznania aż do czasu jak uzna że wypracował taki wzorek jaki chciał i jest zadowolony w 100%.

- Główny maher zbiera oferty cenowo ilościowe od wybranych wykonawców

- Główny maher publikuje wzór jako końcowy nie podlegający dalszym zmianom, publikuje ceny i nazwy wykonawców, materiały itp  i zbiera chętnych do wspólnego zamówienia

- Główny maher zbiera podziękowania, albo joby od niewdzięczników :)

 

Wariant 2 - nieprosty:

- robicie ankietę co do ogólnych założeń nowego projektu ale bez żadnych wstępnych projektów, tylko założenia np. kolor przeważający (kilka do wyboru), dodatki (kilka do wyboru), napisy (kilka do wyboru z opcją bez) itp itd.

- zamykacie głosowanie

- znajdujecie profesjonalnego grafika (chyba że jest nim @Uraz) który poświęci czas i w oparciu o przegłosowane opcje z założeń głównych w sposób absolutnie profesjonalny zaprojektuje kilka różnych wariantów. Tylu teraz kolarzy, że pewnie wśród nich, a może użytkowników forum znajdzie się jakiś grafik, który będzie się chciał poświęcić robiąc jednak robotę w pełni pro. Ewentualnie można grafikowi  zaproponować jeden strój gratis wliczony w cenę wszystkich pozostałych, jeśli to osoba z poza forum i za darmo nie zrobi. 

- publikacja kilku wariantów

- szybka ankieta nad którym pracujecie dalej

- ograniczona w czasie dyskusja czy wprowadzać jakieś zmiany czy nie, prosta szybka ankieta z opcją "bez zmian" i kilkoma opcjami zmian, które najczęściej pojawiały się w dyskusji.

- korekta grafika

- koniec marudzenia

- organizacja zamówienia

 

UFF już współczuję temu, kto by się chciał podjąć organizacji tego:) ale tak naprawdę w mojej opinii, a obserwowałem zeszłoroczną akcję z ciekawości, to było coś pomiędzy wariantem 1 i 2 i to było takie miotanie się i kompromis, z którego nikt do końca nie był zadowolony.

 

Tu trzeba albo dyktatury albo demokracji.

 

Hehe, łatwo ni się wymądrzać jak sam nie jestem zainteresowany :)

 

 

 


  • piotrkol i impa lubią to

#75 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 październik 2015 - 20:02

Żeby "główny maher" nie zwariował to tylko wariant 1 :)

Ale już punkt drugi tego wariantu jest ciężki do zrealizowania, bo żeby dostać konkretną ofertę od firmy, trzeba znać konkretne ilości zamawianego asortymentu.

A żeby znać te ilości trzeba pokazać chętnym projekt,zaczynają się dyskusję i narzekania itd. itp. ;)

Łatwe do ogarnięcia to nie jest, także szacunek dla organizatora :)



#76 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 21 październik 2015 - 21:29

Zawsze można poprosić o ofertę wariantową: od 20 szt tyle, od 50 szt tyle, od 100 szt tyle, wtedy wszyscy wszystko wiedzą z góry i łatwiej konkretyzować decyzje.

#77 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 październik 2015 - 21:55

Często wtedy od producenta-sprzedawcy pada hasło: "jak będzie określona konkretna ilość wtedy zrobimy wycenę" ;)

Ale jeśli podadzą jakieś progi ilość-cena to już miło :)



#78 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2015 - 07:35

Hej, chetnie dolacze do zakupu 1 zestawu, z tego co zostanie wybrane: Castelli/Santini/Vitesse spodenki + koszulka.

 

Czy ostatnio tez zamawialiscie Castelli z wkladka progetto x2?



#79 qusiu7

qusiu7
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądBochnia

Napisano 22 październik 2015 - 15:41

Podrzucam moją pracę z zajęć barwy (studiuje wzornictwo przemysłowe), może pomoże komuś w ustaleniu wzoru, układu kolorystycznego.

 

 

https://www.dropbox....ystkie.pdf?dl=0



#80 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 październik 2015 - 16:00

Sporo kombinacji,ale na jedno kopyto. Jeśli nie spodoba się "kratka" to wszystkie odpadają ;)





Dodaj odpowiedź