Skocz do zawartości


Dobór suportu do korby Campagnolo Racing T


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Catt_*

Gosc_Catt_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2010 - 10:31

Witam.
Korbę Campagnolo Racing Triple /3 tarcze/,która wcześniej była zamontowana w ramie z suportem włoskim o długości 111mm,mufa 71mm, chcę teraz złożyć do ramy z gwintem angielskim /BSA/,gdzie oczywiście inna jest długość mufy /68mm/ i inne gwinty z lewej i prawej strony.
Dochodzi do tego inna geometria samego kwadratu korby ,która tak do końca nie jest taka sama w systemie Campa i Shimano , stąd mam wątpliwości co do ustalenia prawidłowej długości zakupu suportu do nowej ramy.
Proszę o podpowiedź jakiej długości i gdzie mam kupić suport , oraz czy i o ile uwzględniać odchyłki w geometri samego kwadratu
Z góry dziękuje za konstruktywne info.Catt

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 styczeń 2010 - 12:47

Długość osi pozostanie bez zmian czyli 111mm. Wystarczy kupić wkład campy 111mm z gwintami BSA.
Żeby "ożenić" wkład suportu pod shimano z korbą campy należy zastosować wkład nieco krótszy. Ja jednak polecam zakup wkładu campy. Zakładając korbę campy na wkład pod shimano kwadrat korby może się delikatnie rozbić (choć nie musi).

#3 Gosc_Catt_*

Gosc_Catt_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2010 - 13:05

to by zgadzalo się z moja koncepcja, ale jeżeli możesz to podaj jakiś link do zakupu suportu campy na gwint bsa, bo za chiny nic nie mogę znaleść

[ Dodano: 2010-01-26, 08:36 ]
założyłem suport shimanowski o długośc 110,5mm i wyglada ,że będzie dobrze węc kończę temat
pozdr



Dodaj odpowiedź