Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Saroni Ventus


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mjdunker

mjdunker
  • Użytkownik
  • 123 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 listopad 2015 - 16:36

Jak w temacie mam pytanie dotyczace ramy, czy moze ktos uzywal ma jakies wskazowki czy warto ta rame kupic ?



#2 kaczor

kaczor
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądKraków- okolice

Napisano 03 listopad 2015 - 18:03

Cześć,

gdzieś w sklepie je widziałeś?Może hakiś link?

#3 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 03 listopad 2015 - 18:40

Mam starszego Ventusa (jeszcze Peritus). Rama jak rama - spokojnie daje radę, ma przyzwoity wygląd (choć pełno głosów, że to chińczyk jakich pełno). Suport to BB30, co nie każdemu odpowiada - osobiście używam z wkładem Rotor 4224, póki co bez problemów.
Starsze ramy miały niestety problemy z delikatnym lakierem (łatwo o odprysk), nie wiem czy to nadal aktualne. Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz (uprzedzając, nie znam wagi setu, ani całego roweru :) ).
Rama Peritus Ventus
 
EDIT: Dodam jeszcze, że w porównaniu do poprzedniej ramy (Triban 3A), jest dużo wygodniej - drgania z nierówności drogi są ładnie pochłaniane, ręce i tyłek są bardzo wdzięczne za zmianę. Jest też sporo lepiej jeżeli chodzi o przyspieszanie.

  • Kresowiak lubi to

#4 mjdunker

mjdunker
  • Użytkownik
  • 123 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 listopad 2015 - 23:08

A jaki masz rozmiar ramy? Ja mam 183 i nie wiem dokladnie na ktora sie zdecydowac.



#5 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 05 listopad 2015 - 14:56

Górna rura 54 przy 180cm (ale sam wzrost nie jest wyznacznikiem).



#6 jareczek

jareczek
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 10:37

Mam i polecam 😉

#7 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:38

Chyba się skuszę na Saroni wkrótce. Wyglądają całkiem nieźle, a to przecież polsko - włosko- tajwański wynalazek.



#8 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:03

Niedawno szukałem framesetu dla siebie i też brałem pod uwagę Saroni Ventus. Miałem okazję przymierzyć się do roweru złożonego na tej ramie i muszę przyznać że zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Ostatecznie musiałem zrezygnować bo nie było dostępnego mojego rozmiaru.

#9 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 18 grudzień 2016 - 17:07

Po roku użytkowania podtrzymuję to co pisałem wcześniej. Rama (i ogólnie cały rower na niej złożony) sprawuje się super - na płaskim rakieta, na górkach też daje radę (Świętokrzyskie - pozdrawiam).





Dodaj odpowiedź