Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tacx T2675 Czy Elite Novo Force


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Michal Ananas

Michal Ananas
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 09:40

Jak w temacie muszę kupić trenażer ale nie chce kupować najtańszego z allegro. Jedyne na co mogę sobie pozwolić to 550 zeta maks. Znalałem takie dwie propozycje jak w temacie. Tacx o 100 złotych tańszy czyli 450 Elite 550 ale ma rolkę gumową. Myślę sobie ze taka gumowa rolka dość szybko się zużyje? Na pewno jest cichsza. Dajcie jakieś wsparcie. 



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 listopad 2015 - 18:51

Tacx Blue Twist to model... podstawowy? Nawet bardzo. Mocą hamowania nie grzeszy, potwornie mała bezwładność, bo tylko 8 kg. Jest to odczuwalne zwłaszcza przy ciut wyższych mocach, przekręcenie korby przez punkt pionowy (12-6) jest diabelnie nieergonomiczne, odczuwa się to jakby w pionie opór był większy niż gdy korby są w poziomie. 

 

Novo nie testowałem, ale przynajmniej ma regulację oporu na lince (Twist przy hamulcu) i zdecydowanie wyższą moc. Nie wiadomo jak z bezwładnością, nie widać dużego koła zamachowego... Rolki wbrew pozorom tak szybko nie zajedziesz, no chyba, że coś będziesz miał wbite w oponę, takie coś potrafi wyżłobić i rolkę ze stali nierdzewnej - miałem takiego pecha u siebie, wystarczyło parę minut kręcenia... W tym przypadku to tylko wpłynęło na estetykę, ale jak wyglądałaby rolka Elite można się tylko domyślać...

 

Jakby co, to sprzedaję hydrauliczny CycleOps JetFluid Pro, nie nowy, ale w dobrym stanie i jeśli chodzi o jakość treningu najlepszy na jakich trenowałem (teraz używam Bushido, jakością oporu troszeczkę mu brakuje do JFP, ale ma inne zalety...).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź