Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bianchi Nirone 7 Vs Focus Culebro 4


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 tonyli1

tonyli1
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 11:33

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum w związku z tym chciałbym przywitać wszystkich użytkowników.

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu roweru szosowego. Generalnie byłem już zdecydowany na zakup:

http://allegro.pl/fo...inpage-observed

Aczkolwiek na allegro znalazłem poniższą ofertę i pojawiły się wątpliwości ;-) jednak Bianchi to Bianchi

http://allegro.pl/ro...inpage-observed

Jeżeli chodzi o rozmiar to szukam czegoś odpowiedniego dla wzrostu 171cm, długość nogi 77cm.

W związku z tym mam pytanie co wybrać? Budżet jakim dysponuje to 3500 pln.

Pozdrawiam

R.

#2 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2015 - 12:14

Za 3200 to masz tribana https://www.decathlo...id_8331275.htmlna 105 a Ty szukasz opcji na sorze ? ;) Można naprawdę dostać dużo lepszy osprzęt za taki budżet jaki masz nie ma sensu się pakować w sorę. Jest tylko jedna opcja w tym budżecie na sorze tzn carbonowa rama + sora bo osprzęt sobie z czasem wymienisz a będziesz miał spoko ramę. do 3,500 z używek to nawet znajdziesz alu na ultegrze 6700 bez problemu jak dobrze poszukasz ;) 



#3 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 08 listopad 2015 - 12:48

Dylemat kupującego: nowe ale nieporywające, czy używane ale urzekające. Z tych dwóch co przedstawiłeś,to wziąłbym zdecydowanie Bianchi. Wiadomo, że przy używce wpierw trzeba rower solidnie obejrzeć i się przejechać aby nie było przypadkiem wtopy. Odnośnie Tribana wywołanego przez wojtka10611, to rower jest ok, ale dla mnie wygląd i "kultowość" marki też ma jakieś znaczenie i Focus, czy Triban w porównniu do Bianchi w kultowym kolorze -wypadają blado.

#4 tonyli1

tonyli1
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 13:01

Dlatego właśnie pojawił się dylemat :-) z opisu Bianchi wynika że jest to rower prawie nowy. Ze zdjęć również wynika że jest mało używany aczkolwiek z tym różnie bywa. Problem w tym że mam trochę drogi żeby sprawdzić go osobiście.

#5 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2015 - 17:05

Nie wiem czy jest sens rozpatrywać "kultowość" marki w tak niskim przedziale cenowym. Ja poleciłem to co uważam za bardziej senowne od strony technicznej mi się ten triban nie podoba wizualnie ale jeśli miałbym wybór ładna alu rama na sorze a triban na 105 to wolałbym porządny osprzęt. Tym bardziej, że raz cena 3000zł za sore to niezbyt kusząca propozycja. Jeszcze jeśli była by to tiagra to spoko można by było rozważać ale 3k za używany rower na sorze ? Serio ? Kupowałem ostatnio rower, również używany i budżet miałem podobny o 500zł większy dokładniej. I jeśli Ty w podobnym budżecie zadowalasz się alu na sorze gdzie ja wyrwałem nowy carbon na ultegrze no to nie wiem czy masz tak małe wymagania czy co ? Jesteśmy po sezonie, nie ma co się spieszyć, a tiagra/105 to w Twoim przedziale cenowym raczej minimum. I głównie chodzi mi tu, że po prostu przepłacasz za coś co nie jest warte ceny którą jesteś w stanie zapłacić no ale jak wolisz. ;) 

 

 

jeszcze taka adnotacja odnośnie mojego stwierdzenia, że wybrałbym mniej podobającą mi się ramę w ramach lepszego osprzętu. Oczywiście to tylko w sytuacji gdybym już nie miał innego wyjścia, bo w innej szukałbym do końca kompromisu pomiędzy stroną wizualną a techniczną. Zapytałeś o te rowerki na forum bo CI się podobają a chciałeś się dowiedzieć za pewne jak wygląda kwestia techniczna ich no to dostałeś odpowiedź a co z nią zrobisz czy będziesz chciał przepłacić czy nie Twoja sprawa ;) 



#6 tonyli1

tonyli1
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 18:45

Jasne... Rower kultowej marki czy nie to zależy od upodobań, co się komu podoba generalnie zależy mi na fajnej ramie całą resztę można z czasem wymienić.

Wojtek10611 z czystej ciekawości spytam jaki rower kupiles za 4tys z carbonowa ramą i osprzetem ultegra.

#7 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2015 - 18:56

Focusa cayo ego 5.0 2013 nówka :) i dałem 3800. Zerknij w temacie z moim rowerem

#8 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2015 - 18:56

Evo * nie mam jak edytować na komie :D

#9 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 08 listopad 2015 - 20:47

W zeszly weekend widzialem stal Bianchi  przy plocie na jakiejs wiosce. Kolor identyczny, wieeeelllka korba Bianchi reszta Campag chyba Xenon czy jakos tak, nawet kola identyczne. Tak na oko rama 52-54. Zrobilem zdjecie i tam byl numer telefonu wiec mozna przydzownic i zapytac czy jeszcze jest i jaka cena. Jedyny problem, ze to w jest w Anglii. :-P



#10 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 listopad 2015 - 07:23

Mam biankę dokładnie taką, tylko w innym malowaniu, zmieniłem tylko na campę osprzęt, jest super :P jakbyś miał jakieś pytania to pytaj, niby podstawowy alu model, ale jest spoko



Dodaj odpowiedź