Skocz do zawartości


ROAD MARATON Cykl imprez szosowych dla kolarzy amatorów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
127 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 18 marzec 2010 - 17:13

Planowane są 3 dystanse MINI (ok 60 km), MEGA (ok 120 km) i GIGA (ok. 180 km). Trasa w roku 2010 będzie nawiązywała do edycji pierwszej oraz ostatniej. Giga nie polecam początkującym, zbyt trudna technicznie i kondycyjnie. Na początek MINI, ewentualnie MEGA.

Więcej na stronie http://petlabeskidzka.pl/trasa.htm

Porównaj profil edycji 2009, będzie podobnie.

Pozdrawiam!

#22 Gosc_JanFer_*

Gosc_JanFer_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2010 - 18:47

1) Jaka jest potrzebne minimalna ilość osób na czasówkę??
W Żmigrodzie na dzień dzisiejszy jest tylko 14.
2)Kiedy będzie regulamin w Żmigrodzie i ile i do kiedy trzeba zapłacić??


Żmigród organizuje czasówkę już po raz dziewiąty. W poprzednich edycjach zapisy odbywały się wyłącznie na miejscu przed startem. Regulamin zostanie opublikowany za kilka dni. Wpisowe prawdopodobnie 25 zł.
Zaglądaj na www.roadmaraton.pl
Jan Ferdyn

#23 Marek Zdanowicz

Marek Zdanowicz
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądGliwice

Napisano 19 marzec 2010 - 13:04

Czy ktoś wytłumaczy mi, o co tu chodzi?
Mam ukończone 55 lat. Od 6 lat jeżdżę amatorsko bez żadnej przeszłości kolarskiej na różne imprezy rowerowe. Za 40 zł wykupuję licencję PZKol-u aby móc startować w wyścigach szczególnie tych organizowanych w moim rejonie. Jedynym warunkiem otrzymania takiej licencji to wpłata 40,- zł
Stosunkowo blisko mnie w Beskidach rozgrywane będą maratony z cyklu ROAD MARATON, lecz ja mając licencję Masters staję się „czarną owcą” z zakazem startu i dyskwalifikacją.
Czym się różni maraton PZKol np. w Olsztynie pod Częstochową, Złotym Potoku od maratonu w Parczewie?- Chyba tym, że w tych pierwszych mogą startować wszyscy.
Czy będę zdyskwalifikowany jak wystartuję tylko w Pętli Beskidzkiej, która jak na razie była organizowana także pod patronatem Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych?
Co ze startami w Czechach w SPAC „Slezski pohár amaterskich cyklistów” – tam ścigają się licencjonowani amatorzy.
Proszę o odpowiedź szczególnie p. J. Ferdyna, który minionych latach startował z sukcesami w powyższych imprezach.
Myślę, że organizator źle określił amatora i zawodowca. Masters powyżej 45 roku powinien być traktowany jako amator z możliwością startu we wszystkich zawodach.
Podobne odczucia ma wielu moich kolegów w tym i taki „zawodowiec”, który ukończył już 67 lat.

Pozdrawiam z nadzieją o korekty w regulaminie.
Marek Zdanowicz

#24 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 19 marzec 2010 - 16:25

JanFer 

Dzięki za informacje.
Fajnie że Żmigród to taka wiekowa czasówka , problem w tym że w Polsce mało się reklamuje imprezy kolarskie.
Pytałem też o minimalną ilość osób, ponieważ wpisowe niezależnie czy wyniesie 25 czy 50 PLN to i tak niewielkie koszty w porównaniu z kosztami dojazdu ;-)
Pozdrawiam ślimaczek

#25 Gosc_JanFer_*

Gosc_JanFer_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2010 - 07:23

Czy ktoś wytłumaczy mi, o co tu chodzi?....
Stosunkowo blisko mnie w Beskidach rozgrywane będą maratony z cyklu ROAD MARATON, lecz ja mając licencję Masters staję się „czarną owcą” z zakazem startu i dyskwalifikacją.
Czym się różni maraton PZKol np. w Olsztynie pod Częstochową, Złotym Potoku od maratonu w Parczewie?....

Co ze startami w Czechach w SPAC „Slezski pohár amaterskich cyklistów” – tam ścigają się licencjonowani amatorzy. ...


Imprezy różnią się kompletnie. Szczegóły w regulaminach!
W Czechach, w regionalnej lidze kolarskiej SPAC (jednej z wielu tam organizowanej) organizatorzy cyklu wydają licencje uczetnikom by zdobyć środki na roczne podsumowanie. Nie ma to żadnego z związku z CZKOL i nie ma sprzeczności z Road Maratonem.

Charakter każdej imprezy (cyklu imprez ) określa regulamin a nie jej nazwa.
W kalendarzu imprez Mastersów w 2009 było ponad 80 imprez. Do wyboru, do koloru.
W roku bieżacym wybór jest jeszcze większy. Każdy sam zdecyduje czy kupuje licencję Masters czy nie?
Pozdrawiam
Jan Ferdyn

#26 Marek Zdanowicz

Marek Zdanowicz
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądGliwice

Napisano 20 marzec 2010 - 15:51

Nie chcę polemizować na temat różnic imprez. Dla mnie SPAC to czyste ściganie.
Proszę jednak o odpowiedź na zasadnicze pytania:
„ Dlaczego ułożono tak regulamin, że stare dziadki mający licencję PZKol nie mogą startować w Road Maraton?
W jakim celu wykluczono tych AMATORÓW?
Pozdrawiam Marek

#27 Gosc_popławski_*

Gosc_popławski_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2010 - 19:37

Nie jest to do końca prawdą. Mastersi mogą startować np na czasówce w Brodnicy (jest oddzielna klasyfikacja). Z pewnością Pętla Beskidzka dopuści do startu Mastersów.
ROAD MARATON jest cyklem bardzo liberalnym :-D. Regulamin generalnie określa startujące kategorie, lecz przecież nikt nie zabroni organizatorowi stworzyć oddzielnej klasyfikacji np. dla mastersów. Ja uczyniłem tak w Brodnicy. Amatorzy bez licencji maja swoja klasyfikację , Mastersi swoją.

#28 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 21 marzec 2010 - 22:54

Od bardzo wielu lat nie jestem już masters i również od wielu lat walczę z tym nonsensem. Bo kim jest masters- kolarzem amatorem poświęcającym swój czas i pieniądze na realizowanie hobby. Kim jestem ja startujący w supermaratonach . Takim samym wariatem , z tą różnicą , że w masters trzeba być bardziej walniętym i poświęcać więcej czasu na treningi. Nie wiem nawet kto teraz jeżdzi , kiedyś ganiał Szurkowski , bardzo dużo Krzysiu Sujka i inni mistrzowie. Że są ode mnie zdecydowanie lepsi- prawda , ale to zaszczyt jechać w takim towarzystwie.
Prywatnie , mam w dupie wygranie z kimś kto tak sobie jeżdzi na rowerze , a utrzymanie koła mistrzowi , choćby przez mały dystans to wielkie wspomnienie.

#29 Gump

Gump
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądUstrzyki Górne

Napisano 22 marzec 2010 - 06:47

Od bardzo wielu lat nie jestem już masters i również od wielu lat walczę z tym nonsensem. Bo kim jest masters- kolarzem amatorem poświęcającym swój czas i pieniądze na realizowanie hobby. Kim jestem ja startujący w supermaratonach . Takim samym wariatem , z tą różnicą , że w masters trzeba być bardziej walniętym i poświęcać więcej czasu na treningi

Rebe, Niestety dla związku zawsze trochę kasy wpływa za kawałeczek
papieru trzeba płacić 40 zł a paru Mastersów jest .Ja wyrabiam licencję tylko
dlatego ,że u nas są co dwa lata rozgrywane GMP i chcąc brać udział w tej
gonitwie nie mam wyjścia.Wolałbym jednak żeby te pieniążki były przeznaczone
na więksżą ilość sędziów bo kiedy widzę jednego z drugim palanta
który podciąga się za samochodem pod górę to ręce mi opadają .
Licencje powinny być dla Elity i tyle to moje zdanie .

#30 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 marzec 2010 - 10:09

Licencje powinny być dla Elity i tyle to moje zdanie .

licencje podstawowa powinien miec kazdy uprawiajacy jakikolwiek sport i bioracy udzial w jakichkolwiek zawodach niekoniecznie kolarskich.
powinien to byc dokument wylacznie stwierdzajacy to co najwazniejsze: brak przeciwskazan zdrowotnych i posiadane ubezpieczenie nw i oc. natomiast gdzie, jak i za ile takie cos powinno byc wydawane, zeby nie bylo klopotliwe dla obu stron, to juz nie podejmuje sie decydowac.
wydaje mi sie ze powinna wystarczyc piatka kosztow manipulacyjnych i mozna by na podstawie w.w. dokumentow uzyskac takie cos u sedziego od reki przed startem do kazdych zawodow w sezonie z waznoscia do wygasniecia ubezpieczenia albo wynikow badan.

#31 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 22 marzec 2010 - 18:11

Bardziej chodziło mi o to , że niedopuszczenie licencjonowanego amatora do zawodów amatorskich ,bo ma licencję to paranoja , czyli specjalność zakładu.

#32 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 23 marzec 2010 - 18:21

Odwróćmy zatem sytuację - dlaczego na zawodach Masters ogranicza się możliwość startu amatorów bez licencji ? toż to paranoja...

#33 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 marzec 2010 - 18:38

nie, bo bez "badan" lekarskich i ubezpieczenia licencji nie wydaja, a specjalnosc zakladu to fakt. ciekawe czy w wyscigach samochodowych dla amatorow tez daja szlaban dla posiadaczy prawa jazdy ;-)

#34 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 23 marzec 2010 - 18:40

a chodzi o te wyścigi dla amatorów z licencją czy bez ? ;-)

#35 Marek Zdanowicz

Marek Zdanowicz
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądGliwice

Napisano 28 marzec 2010 - 12:52

Przykra sprawa.
Grzecznie pytałem się jak by nie było "Szefa Zarządu Road Maraton" o sprawy startów szczególnie starszych masterów. Dostałem pokrętną odpowiedź w wolnym tłumaczeniu na język polski "NIE BO NIE i JAK SIĘ NIE PODOBA TO SPIE......". ciekawe jaki będzie stosunek do uczestników w trakcie całego cyklu.

#36 Gosc_kk_*

Gosc_kk_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2010 - 15:19

Ja tu czegoś nie rozumię, albo nie potrafię czytać, chyba opuściłem jakieś lekcje w szkole, gdzie była taka odpowiedź ? :shock:

NIE BO NIE i JAK SIĘ NIE PODOBA TO SPIE......".


Chyba Szanowny Pan Marek urabia nową ideologię, o co tu chodzi ? Zawiść czy co ?

Cieszmy się, że wreszcie ktoś ma ochotę robić takie imprezy, różnorodne, za małe pieniądze, a tu takie nie stworzone rzeczy, od razu może do wszystkiego zniechęcić.

Mam propozycję: zrób coś, co Tobie będzie odpowiadało, a potem zobaczymy.

Trzymajcie sie organizatorzy RM !

pozdrawiam

#37 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 28 marzec 2010 - 16:07

Ja tu czegoś nie rozumię ... chyba opuściłem jakieś lekcje w szkole ...

Chyba opuściłeś.
Nie rozumiem, jak już ...
;-)

#38 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2010 - 08:27

Jesli chodzi o petle beskidzka to jak w koncu wyglada sytuacj z mastersami?
bo w regulaminie jest iz osoby takie nie moga startowac

i tu zonk bo w/w licencja jest mi potrzebna ale do scigania sie w downhillu, a na szosie jestem amatorem - chicialem przejechac sie na ten maraton i widze ze bedzie problem :(

#39 mjdunker

mjdunker
  • Użytkownik
  • 123 postów
  • SkądPolska

Napisano 30 marzec 2010 - 09:36

A czy jest obowiązek pokazania licencji przed zapisami?? Z tego co mi wiadomo często się zdarza, że przed startem do zawodów master komisja wpisuje zawodnika który nie posiada licencji a samo badanie lekarskie.

#40 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2010 - 13:10

to w tym wypadku musial bym zrobic drugie badanie lekarskie, bo zaswiadczenie z poprzedniego przekazalem na wniosku do pzkol, ale ok jak mus to mus