Skocz do zawartości


Zdjęcie

Focus Chrono Pomocy!


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomaszek0021

tomaszek0021
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 20:38

Witam wszystkich foruniwiczow. Zakupilem rower za pobraniem,wlasciciel zapewbia ,ze jest w stanie bardzo dobrym. Mam obawy odnosnie ramy, ponoc byla polerowana i starla sie litera s co Wy na to prosze o pomoc jeszcze nie placilem!
http://allegro.pl/sh...item=5793807214

#2 tomaszek0021

tomaszek0021
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 20:40

Dodatkowe fotki

#3 tomaszek0021

tomaszek0021
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 20:44

Zdjecie miejsca moich obaw.

Załączone pliki



#4 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 20:56

Niemożliwe żeby się starła litera bo w tych czasach w seryjnych lakierowanych ramach stosuje się naklejki napisu, loga itp. a póznij lakieruje więc sprzedawca coś kręci chyba że się myle albo rama po dzwonie w tym miejscu i "łatana" karbonem ja bym nie brał.



#5 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 listopad 2015 - 20:57

 

To chyba jakaś lipa jest. 

Pomijając kwestie technologiczne.

Kto tak poleruje ramę,żeby zetrzeć literę,i to jedną. A reszta nie była polerowana? 

Na moje, tam coś było gmerane,ale fachowcem od naprawy ram nie jestem. 

 



#6 pawelp7

pawelp7
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 00:17

Na moje oko rama jest mocno podejrzana. W tym miejscu powstają duże naprężenia, szczególnie przy "dzwonach"/wypadkach. Po co ktoś polerował fragment ramy? Czym? Chyba zawsze w fabrykach litery/grafikę pokrywa się jeszcze lakierem bezbarwnym. Żeby zetrzeć literę ktoś musiałby ją polerować chyba papierem ściernym. Czy twoją ramę wyprodukowano inaczej? Nie wiem.

Zastanawiam mnie to, że po drugiej stronie litera "F" jest widoczna. 

 

Wpisz w googla broken bicycle head tube lub broken bicycle frame zobaczysz gdzie ramy pękają, łamią się.

Fachowcom od karbonu dość łatwo naprawia się ramy. Po naprawie potrafią odtworzyć grafikę ramy tak, że bardzo ciężko cokolwiek zauważyć. Możesz poprosić jedną z takich firm o opinię. Prześwietlenie karbonu raczej nie wchodzi w grę, poza tym, że drogie, to trudno znaleźć kogoś, kto to może zrobić. Możesz próbować zapytać w sklepie handlującym Focusem.



#7 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 listopad 2015 - 00:57

Pewnie była jakaś wgniota/pęknięcie ramy z jednej strony, tej szlifowanej. Poza tym widelec też chyba z "innej bajki", bo inna struktura carbonu niż ramy i niemalowany, tak się nie robi. Może był czołowy dzwon, poszedł widelec i rama zazwyczaj też pęka wtedy właśnie w tym miejscu na dolnej rurze.

Nieoryginalny widelec nie był ujęty w opisie aukcji, w zasadzie pominięty, o "usterce" z napisem tez ani słowa, więc moim zdaniem są podstawy do zwrotu towaru na podstawie niezgodności z opisem.



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 listopad 2015 - 12:05

Popieram. Moim zdaniem rama wygląda na naprawianą, a widelca też pewnie nikt nie wymieniał bez powodu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 15:02

Mam takie samo zdanie o koledzy wyżej. Jeszcze nie seryjny widelec, rama na 99 % po wypadku. A sprzedawca kasy nie zwróci jak odbierzesz paczke.Jestes w dobrej sytuacji bo kupiłeś za pobraniem ja na twoim miejscu bym poprostu paczki nie odbierał najwyżej konto na alle ci skasują.



#10 Grzesiekkry

Grzesiekkry
  • Użytkownik
  • 200 postów
  • SkądSułkowice/Chynów

Napisano 22 listopad 2015 - 17:18

Psikutas bez S :D



Dodaj odpowiedź