Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powietrze....


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 tuner21

tuner21
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądBochnia

Napisano 30 styczeń 2010 - 19:47

Mam taki problem...otóż po dwóch tygodniach od napompowania jest "flak" :cry: Czy tak ma być...Mam opony Schvalbe Stevio no i jakieś szosowe dętki....A jak nie to w czym jest problem :?: Z góry dziękuje....

#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2010 - 19:50

Problem z ciśnieniem to raczej problem z dętkami.. jeśli są beznadziejne to tak się może dziać... ew możesz mieć uszkodzony wentyl, ale wtedy to by raczej szybko uchodziło...

Ja robię kontrole ciśnienia przed każdym wyjazdem i nieraz machnę do magicznych 10Bar po razie bo tak lubię...

#3 mpiwko

mpiwko
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • Skądszn

Napisano 30 styczeń 2010 - 23:42

Wymien detke, problem sie rozwiaze. Albo uszkodzony wentyl albo jakas mikrodziura.

#4 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 styczeń 2010 - 23:44

Albo dętki lateksowe ;-)

#5 tuner21

tuner21
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądBochnia

Napisano 31 styczeń 2010 - 09:59

Dętka to już jest trzecia....i zawsze to samo....na jakich wy jeździcie :?:

#6 zorrospecialized

zorrospecialized
  • Użytkownik
  • 171 postów
  • SkądLubin

Napisano 31 styczeń 2010 - 10:23

ja jezdze na detkach SPECIALIZEDA waga 98 gram sztuka
Dołączona grafika

#7 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 styczeń 2010 - 12:05

Dętka to już jest trzecia....i zawsze to samo

Sprawdź, czy w oponie od środka nie siedzi jakiś ostry paproch czy inny syf. Albo czy nie ma żadnych ostrych zadziorów na obręczy. Skoro to już któraś z kolei dętka, to może to jest przyczyną?

fs-userbar-blog-white.png


#8 sireus

sireus
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądOpole

Napisano 31 styczeń 2010 - 12:56

Sprawdź, czy w oponie od środka nie siedzi jakiś ostry paproch czy inny syf.

I sprawdź też samą dętkę. Najlepiej zdemontowaną z koła, napompuj ją nieco i zanurz w wodzie(powiedzmy w wannie)obserwuj czy nie wydobywają się z jakiejć części detki pęcherzyki powietrza.

#9 mikos

mikos
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądTurek

Napisano 31 styczeń 2010 - 16:58

Wymień opaskę na obręcz.

#10 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:37

Wymień opaskę na obręcz.


To brdzo dobra porada.
W większości przypadków okazuje się że nie zwracamy uwagi na opaski, a potrafią one przy uderzeniu opony o przeszkode " pszyszczypać " dętke, albo od samego ciśnienia i jazdy.
1. Sprawdź opone od zewnątrz i wentątrz, nawet ją naginając - patrząc szczególnie tam gdzie jest dziura w dętce - co można wykryć np. w wannie z wodą .
2. Jeśli znajdziesz dziurke to oglądnij w tym miejscu opone , obrecz i opaske.
3. Zamień opony - tył /przód wyeliminujesz uszkodzenia od opony ( np wbity mikrokolec nakłuwający po napompowaniu do dużego ciśnienia.
3. wywal opaski , jesli jest cień podejrzenia, dla odmiany możn położyć 2 warstwy tasmy izolacyjnej.
4. w ostatecznosci i w ataku furii gdy wszystko zawiedzie sprzedaj rower.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#11 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:47

ej no panowie ale to powietrze ponoć schodzi 2tygodnie... samo przyszczypienie ją albo zniszczy albo spowoduje niedopompowanie - u mnie powietrze na dłużej nieużywanym kole schodzi samo i leżakuje na 5ATM...

#12 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 01 luty 2010 - 08:18

To jak rozwikłać inną zagadkę? Jako że na szosę nigdy nie biorę pompki+dętki (i tak w zimie tego nie zmienię, a poza tym na szosie czy to jadąc szosówką czy mtb nigdy nic nie złapałem, nie licząc przygód z pierwszymi oponami w pierwszym rowerze) trochę mnie to przestraszyło:

Otóż trening dość długi, jakby nigdy nic, taplanie w solance i błocie przez kilka godzin. Na drugi dzień dętka pusta. Niewiele myśląc napompowałem ją do 9 barów. Dało się. Na drugi dzień ciśnienie w normie. Zrobiłem od tego czasu już sporo kilometrów po asfalcie, do tego wiele godzin na trenażerze (tylne koło to było) i nic nie schodzi.

Jakie jest możliwe rozwiązanie zagadki? :)

#13 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 luty 2010 - 17:03

Albo poszło wentylem, który po napompowaniu ułożył się inaczej, albo poszła dętka i pod wpływem wody skleiła się z oponką. Radziłbym zajrzeć do tego....




Dodaj odpowiedź