Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno Roweru Ebay/paypal


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 22 listopad 2015 - 10:05

Witam,

 

Mam ofertę kupna roweru od osoby prywatnej i wszystko sfinalizowane ma być przez ebay/paypal. Pytanie do tych, którzy już tak kupowali, czy to bezpieczne? Na jakiej zasadzie się to odbywa? Co powinienem wiedzieć?



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 listopad 2015 - 10:10

Ebay i PayPal mają program ochrony kupujących bardzo podobny do POK Allegro. Zakup odbywa się ma bardzo podobnych zasadach co u nas, więc w zasadzie żadnych niespodzianek nie powinno być.

 

Pamiętaj jedynie o regulacjach celnych - jeżeli zamawiasz towar spoza EOG (w przybliżeniu: obszar Unii Europejskiej), podlegasz takim samym zasadom jak przy imporcie np. chińskiego karbonu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopad 2015 - 10:10

Ja kupiłem rower na ebay.de przez PayPal.okazało się że od oszusta.roweru nie dostałem.
PayPal zwrócił cała kasę.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka



#4 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 22 listopad 2015 - 10:41

Ok, czyli to bezpieczne. A jak wygląda sprawa przelwania kasy na paypal itp. Mam normalne konto w złotówkach, potrzebuje przelac 2000e. Jakie opłaty mnie czekają ?



#5 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 listopad 2015 - 10:50

Przewalutowanie po bardzo niekorzystnym kursie i to w sumie tyle. Można to chyba obejść zakładając konto walutowe z kartą do niego w euro i to podpiąć do paypala, ale nie testowałem tego.



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 listopad 2015 - 10:51

Jako kupujący opłat nie ponosisz - jedynie koszt przewalutowania, ale stawki w PayPalu nie są jakieś przerażająco wysokie.

 

Najwygodniej jest połączyć konto w PayPalu z kartą płatniczą i zapłacić przez PayPala kartą. Alternatywa to "pre-paid", czyli przelew na konto w PayPalu, a dopiero potem z konta w PayPalu na konto sprzedającego - ale wg mnie jest to niepotrzebnie skomplikowane.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 22 listopad 2015 - 10:54

Ok już chyba wszystko rozumiem. Robie przelew na konto paypala, tam przewalutuje zlotowki na euro i wysylam na konto sprzedajacego rower tak ? Gdzie moge znalezc jaki jest kurs PP? Bo nie moge trafic nigdzie na ta informacje.



#8 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 22 listopad 2015 - 11:14

Ok już znalazłem, ebay przelicza euro po kursie 4,42 :D Rozbój w biały dzień ale chyba nie mam wyboru :P



#9 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 listopad 2015 - 11:15

Saldo konta Paypal -> Zarządzanie walutami.

 

Tam masz kalkulator do obliczenia aktualnego kursu.

 

Nie przewalutowujesz nic samodzielnie. Przelewasz tylko na paypala odpowiednią ilość złotówek i przy płatności automatycznie przeliczy złotówki na ojro.



#10 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopad 2015 - 12:13

Ebay i PayPal mają program ochrony kupujących bardzo podobny do POK Allegro. Zakup odbywa się ma bardzo podobnych zasadach co u nas, więc w zasadzie żadnych niespodzianek nie powinno być.

 

Na szczęście nie bardzo podobny do Allegro.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#11 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 22 listopad 2015 - 14:25

Podsumowując kupowanie przez ebay/pp jest bezpieczniejsze niz na allegro bo program chroniacy kupujacego naprawde dziala tak ? :)



#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 listopad 2015 - 14:36

Na Allegro program też działa, tylko faktycznie procedura jest nieco bardziej zawiła.

 

Tak czy inaczej, w obu przypadkach możesz swobodnie założyć, że w razie nieotrzymania towaru lub jego istotnej wady jesteś chroniony i otrzymasz zwrot pieniędzy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 15:30

 

Nie przewalutowujesz nic samodzielnie. Przelewasz tylko na paypala odpowiednią ilość złotówek i przy płatności automatycznie przeliczy złotówki na ojro.

 

 

Temat dla mnie bardzo na czasie bo również go przerabiam, tyle że biorę po uwagę zakup w sklepie internetowym a nie na Ebayu.

 

Nawiązując do powyższego cytatu: widziałem, że jest opcja przewalutowania PLN na walutę docelową. Mogę wtedy zrobić bez kosztów płatność już w tej walucie?

 

Jest to o tyle lepsze, że przy takiej operacji wychodzi trochę lepszy kurs niż przy płatności. Tak wynika z symulacji robionej na PP.

Może różnica będzie niewielka ale dlaczego nie zaoszczędzić pare złotych. No chyba, że coś źle kombinuję :)



#14 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 listopad 2015 - 16:22

Wydaje mi się, że za takie przewalutowanie jest dodatkowa prowizja. Poszukaj w regulaminie, chociaż może być to trudne. Strasznie ciężko się czegoś dowiedzieć na stronie Paypala.



#15 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 16:37

Dzięki, postaram się sprawdzić w jakiejś TOiP.

#16 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopad 2015 - 21:10

Podsumowując kupowanie przez ebay/pp jest bezpieczniejsze niz na allegro bo program chroniacy kupujacego naprawde dziala tak ? :)

 

Na zwrot kasy przez Paypal czekałem ok. 2 tygodni od momentu założenia sporu. Dają po prostu czas sprzedającemu na ewentualne ustosunkowanie się do sprawy i ugodowe jej załatwienie. Jeśli w ciągu tego czasu sprawa się nie wyjaśni, to zwracają kasę. Kupiłem rower za ponad 1.000 eur. Zwrócili dokładnie kwotę jaką zapłaciłem. Trzeba brać pod uwagę kurs waluty, bo zwracają w walucie w jakiej się płaciło. U mnie akurat po zwrocie i przeliczeniu na PLN wyszło, że jestem 50 PLN do przodu, ale równie dobrze może być jakaś strata związana z kursem.



#17 bajkerone

bajkerone
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądPolska

Napisano 25 listopad 2015 - 22:13

Paypal ogólnie jest droższy niż płatność kartą (prowizja + przewalutowanie) nie mówiąc już o przelewie.

Jak kupuję coś z Niemiec ze sklepu internetowego to używam przelewu bo najtaniej :)

 

Z ebay faktycznie opcja ochrony kupujących jest OK i działa. Pomijając, gdy jesteś po drugiej stronie (czyli jako sprzedawca), a kupujący to cwaniak, który próbuje wyłudzić towar i kasę..





Dodaj odpowiedź