Skocz do zawartości


Zdjęcie

O_Synce Navi2Coach

o_synce navi2coach

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 22 listopad 2015 - 10:06

Po Mio Cyclo 105 (wspominam miło) przyszedł czas na o_synce navi2coach.

 

 

RTEmagicC_o-synce_navi2coach_coach_2_05.

 

Sprzęt niemieckiej firmy, bardzo mało znany w Polsce (lubię takie wyzwania :).

 

Mniej więcej ma wszystko to, co legendarny Garmin Edge 500. Udało mi się go (nówka sztuka na gwarancji) kupić o ok. 30% taniej niż Garmin, a w zestawie sprzedający dodał jeszcze czujnik prędkość/kadencja.

 

Testy rowerowe pewnie dopiero po zimie, pobawię się przez zimę tylko nawigacją i oprogramowaniem.

 

Widziałem na forum tylko jeden wątek dotyczący tej firmy (ktoś chciał sprzedawać jej produkty). Ciekawe, czy ktoś korzysta? Przyznajcie się :P



#2 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 listopad 2015 - 18:44

Czy on nie był dodawany w promocji przy zakupie miernika mocy Power2Max?



#3 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 22 listopad 2015 - 19:16

Czy on nie był dodawany w promocji przy zakupie miernika mocy Power2Max?

 

Człowiek, który mi go sprzedał, właśnie tak mi wytłumaczył skąd ma nówkę sztukę i dlaczego ją sprzedaje. Dostał za darmo przy zakupie power2max. Wydał pewnie z tysiąc euro, to i sprzęt za 150-200 euro dodali :)

 

Licznik miał (pewnie Garmina :P ), więc pozbył się "gratisu" w okazyjnej - dla mnie - cenie.



#4 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 01 grudzień 2015 - 14:35

Sprzęt do mnie dotarł.

 

320596543_1_644x461_o-synce-navi2coach-k

 

Na szybko sprawdziłem tylko wgrywanie tras i podążanie nimi. Okazuje się, że gpsies.com wspiera o_synce. Dzięki temu licznik pokazuje strzałki nawigacyjne i to nie tylko na ekranie z mapą, ale również i na głównym, na dole pojawiają sie na 250, 100 i 50 m przed wskazówką.

 

Czyli dokładnie - z tego, co piszcie - jak w Garminie 500. Jak zrobię zdjęcie, to dorzucę.



#5 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 15:08

Ja mam. Z plusów to większy niż w 500 wyświetlacz, pełna obsługa pomiaru mocy w korbach lub pedałach z balansem prawa lewa noga , wymienna bateria (od Nokii;-)).
Minusy to brak serwisu w Polsce, trochę większy rozmiar, no i dość drogi uchwyt zapasowy. Na tyle drogi, że swój wydrukowalem w 3d.

#6 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 06 grudzień 2015 - 20:00

Ja mam. Z plusów to większy niż w 500 wyświetlacz, pełna obsługa pomiaru mocy w korbach lub pedałach z balansem prawa lewa noga , wymienna bateria (od Nokii;-)).
Minusy to brak serwisu w Polsce, trochę większy rozmiar, no i dość drogi uchwyt zapasowy. Na tyle drogi, że swój wydrukowalem w 3d.

 

Hej,

super, będę pamiętał. Jakbym miał z czymś problemy to pozwolę się odezwać.

 

Zaintrygował mnie uchwyt zapasowy. Ten standardowy chcę umieścić na mtb, a do szosy kupić taki wychodzący przed kierę:

 

62_0.png

 

W oficjalnym sklepie kosztuje (z wysyłką do Polski) prawie 26 euro, czyli ok. 110 zł.

 

To mniej więcej podobna cena, jak za oryginalny uchwyt Mio, czy Garmina (tutaj chyba drożej). Nie wiem, jak z zamiennikami. Garmin ma sporo za 40 zł, do o_synce nie widziałem nic takiego.

 

A Ciebie ile wyniósł druk na 3D? I jak to wyszło? Jak możesz, wklej proszę. Może bym się zdecydował.

 

Z góry dzięki.



#7 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 20:39

Do o-synce pasuje uchwyt od Powertap Joule 1,0 tyle ze on kosztuje najtaniej tez kolo 90zl. Mnie wydruk z ABS wyszedł po znajomości 12 zł. Z nylonu, tak jak to powinno być, wyjdzie drożej. Projekt wkleję jak znajdę czas żeby usiąść przy komputerze.

#8 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 07 grudzień 2015 - 11:15

Rzeczywiście, po zdjęciach widać, że pasuje. Zresztą, w ogóle Joule jakiś taki bliźniaczo podobny do o_synce. Jakaś współpraca? Jak Mio z Timexem kiedyś?



#9 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 11:49

Nie sądzę. Zresztą po co? Fabryczny soft jest niczego sobie, a instalując soft Joule pozbawilbys się choćby możliwości nawigowania po śladzie GPS.

#10 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 07 grudzień 2015 - 13:42

No tak, czyli głównej zalety, która spowodowała, że kupiłem o_synce :)

 

Z innej beczki. Wiesz może czy jakieś pro teamy korzystają z o_synce? Kiedyś chyba Cannondale. A obecnie?



#11 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 17:40

W załączeniu wklejam projekt uchwytu przedniego. Od razu tylko uprzedzam, że pod kierownicę 25,4mm.



#12 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 11 grudzień 2015 - 19:21

Hm... Gdzie ten załącznik?



#13 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:20

Hmm. No był. Podaj maila na Pw to prześlę .



Dodaj odpowiedź