Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skradziono Ktm Revelator Elite Na Kołach Mavic Ksyrium Elite S

kradzież ktm mavic skradziono

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymanek

szymanek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 23:03

Witam Szanownych Forowiczów,

 

Jeśli powinienem był się przywitać w innym dziale to przepraszam, ale to co sie dziasiaj stało odebrało mi normalne myślenie.

Skaradziono 24.11 w Warszawie na Pradze Południe z piwnicy na -2 na osiedlu z monitoringiem i ochroną, ul.Międzyborska. KTM Revelator Elite na kołach Mavic Ksyrium Elite S. Numer ramy TK1305874R1485.

Koła numer: JS12000522

Od oryginalnego wyposażenia wyróżnia go:

Siodło specialized

Kierownica szeroka BBB

Owijka pomarańczowa lizard skins

Lekko przytarte manetki

Pedały białe shimano MTB

 

Uważajcie na swoje sprzęty i oby Wam się taka "przygoda" nie przytrafiła.

Oczywście nagroda przewidziana.

 

pozdrawiam,

 

Kamil

 

Załączone pliki



#2 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 09:50

Współczuję. Kradzież takiego cacka, boli. Oby się znalazł. To dość rzadki rower i dlatego rzuca się w oczy. Może ktoś zgłosi, gdy zobaczy coś podobnego.



#3 szymanek

szymanek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 12:17

Dzieki. Boli i to bardzo. Po cichu liczę, że właśnie może komuś wpadnie w oko, tak jak wczesniej wpadł w oko złodziejowi.



#4 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 12:51

Kto w piwnicy trzyma takiej klasy rower ? współczuje mam nadzieje że się znajdzie przeglądaj OLX lub allegro na bieżąco... na 90 % tam będzie jako nietrafiony prezęt...



#5 szymanek

szymanek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 13:06

Fakt, naiwny byłem wierząc w zabezpieczenia osiedla i myśląc, że przecież mi się to NA PEWNO nie przytrafi.



#6 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 listopad 2015 - 23:08

http://allegro.pl/kt...5818032380.htmla to dziwne

a myślałem, że ktoś wystawił, no nic, powodzenia



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 listopad 2015 - 23:10

Przeczytaj opis aukcji.


  • Prozor lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 listopad 2015 - 00:02

Przeczytaj opis aukcji.

przeczytałem i zmieniłem swój komentarz jeszcze przed tym zanim napisałeś, wiec przeczytaj co napisałem...



#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 listopad 2015 - 00:28

Minęły 2 minuty od Twojego postu do mojego, pewnie dlatego nie zdążyłem przeczytać Twojej wypowiedzi.

 

Peace.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2015 - 09:09

Może dobrze byłoby utworzyć specjalny topic - baza rowerów skradzionych? Każdy kto kupowałby z drugiej ręki mógłby ją przejrzeć przed zakupem.
A i kilku złodziei może dałoby się namierzyć.
  • KSiedlaczek lubi to

#11 Grzesiekkry

Grzesiekkry
  • Użytkownik
  • 200 postów
  • SkądSułkowice/Chynów

Napisano 27 listopad 2015 - 13:30

Niestety rowery mają także swoją wartość i strata jest bolesna, zwłaszcza wtedy kiedy zbiera się na ten rower kosztem wielu wyrzeczeń, a tak jest najczęściej.

Baza rowerów skradzionych na pewno by się przydała, szosowcy to rowerzyści świadomi, znający wartość każdego sprzętu i sprawdzenie nr powinno być na porządku dziennym. Zakup także najlepiej robić na umowę nawet kosztem tych kilkudziesięciu zł.

W niedzielę mogę rzucić okiem w Słomczynie na giełdzie, jakie rowery te niemce na śmietnik wyrzucają to szok!

Mądry Polak po szkodzie...

Sam kupiłem swojego jak worek kartofli, teraz właśnie nry spisuję  :(



#12 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 03 styczeń 2016 - 11:48

Może dobrze byłoby utworzyć specjalny topic - baza rowerów skradzionych? Każdy kto kupowałby z drugiej ręki mógłby ją przejrzeć przed zakupem.
A i kilku złodziei może dałoby się namierzyć.

 

Dobry pomysł. Można na bieżąco ją uaktualniać np jako arkusz kalkulacyjny

b.t.w. 

Często bywam na giełdzie w Słomczynie - tam rowerów jest sporo - jak jestem mogę zerkać.


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#13 Jastrzi

Jastrzi
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:52

Można by to zrobić w Google docs z uprawnieniami do edycji tylko dla odpowiednich osób.



#14 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 12:10

Kolego Szymanek miałem kiedyś bardzo podobną przygode, również na takim osiedlu na jakim Ty mieszkasz. U mnie oprawcą okazał się najbliższy sąsiad. Sprzęt po kilku miesiącach się odnalazł kilka piwnic obok :) Może u Ciebie będzie podobnie? Sprawdź ludzi z najbliższego otoczenia. Powodzenia.

#15 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 04 styczeń 2016 - 12:28

Kolego Szymanek miałem kiedyś bardzo podobną przygode, również na takim osiedlu na jakim Ty mieszkasz. U mnie oprawcą okazał się najbliższy sąsiad. Sprzęt po kilku miesiącach się odnalazł kilka piwnic obok :) Może u Ciebie będzie podobnie? Sprawdź ludzi z najbliższego otoczenia. Powodzenia.

Dokładnie,najciemniej pod latarnią .



#16 szymanek

szymanek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 11:17

Kolego Szymanek miałem kiedyś bardzo podobną przygode, również na takim osiedlu na jakim Ty mieszkasz. U mnie oprawcą okazał się najbliższy sąsiad. Sprzęt po kilku miesiącach się odnalazł kilka piwnic obok :) Może u Ciebie będzie podobnie? Sprawdź ludzi z najbliższego otoczenia. Powodzenia.

 

O kurde, to już straszna chamówa że sąsiad takie coś robi. najgorsze teraz zastrzezenia mam do ochrony. monitoring pokazuje wszystko. koles sobie wchodzi furtką na osiedle, wczesniej cos przy niej kombinujać, przechodzi przed oknem ochrony, wchodzi na parking, łazi tam z 10min zaglądając do komórek z fajurą w gębie, wwala sie do mojej  bierze rower i przechodzi z nim znów przed oknem ochrony, otwiera bramkę i odjeżdża. jechał na moich super kółkach mavica bez powietrza:( Mam nadzieję, że przynajmniej utrudnię mu sprzedaż sprzęta.

Baza rowerów to super idea. Ja też kupując pierwszy rower szukałem gdziekolwiek czy jest kradziony, oczywiście nie znalazłem żadnych takich baz. Powinna moim zdaniem zrobic to policja i ogłosic ze cos takiego jest. oczywiście nie tylko dla zgłaszanych im kradzieży...no ale wiadomo Oni zawsze mają ważniejsze sprawy.
 



#17 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 styczeń 2016 - 11:23

O kurde, to już straszna chamówa że sąsiad takie coś robi. najgorsze teraz zastrzezenia mam do ochrony. monitoring pokazuje wszystko. koles sobie wchodzi furtką na osiedle, wczesniej cos przy niej kombinujać, przechodzi przed oknem ochrony, wchodzi na parking, łazi tam z 10min zaglądając do komórek z fajurą w gębie, wwala sie do mojej  bierze rower i przechodzi z nim znów przed oknem ochrony, otwiera bramkę i odjeżdża. jechał na moich super kółkach mavica bez powietrza:( Mam nadzieję, że przynajmniej utrudnię mu sprzedaż sprzęta.

Baza rowerów to super idea. Ja też kupując pierwszy rower szukałem gdziekolwiek czy jest kradziony, oczywiście nie znalazłem żadnych takich baz. Powinna moim zdaniem zrobic to policja i ogłosic ze cos takiego jest. oczywiście nie tylko dla zgłaszanych im kradzieży...no ale wiadomo Oni zawsze mają ważniejsze sprawy.
 

To takie komórki, że widać co jest w środku? To parking podziemny? Czy furtka na osiedle jest ostatnią przeszkodą do pokonania przed drzwiami do komórek?


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#18 szymanek

szymanek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 11:32

No niestety widać (jakies wymogi p.poż.). parking podziemny, jeszcze jest zabezpieczone wejscie do klatki i na sam parking.



#19 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 styczeń 2016 - 11:36

Uuu, no to trzymanie rowerka w takich warunkach to nie obraź się, ale jednak proszenie się o coś takiego. Ja u siebie mam najpierw wejście na klatkę, po drodze dwie kamery, mocne stalowe drzwi, i potem jeszcze drugie takie same do komórki - a mimo to boję się wstawiać tam rower.

Mam nadzieję, że chociaż było widać złodzieja dokładnie na kamerze i da się go zidentyfikować? Jego zachowanie nie sugeruje żeby był "profesjonalistą".


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#20 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 12:58

Może to nie ustrzeże przed kradzieżą, ale warto oznaczyć nasz rower, żeby łatwo było go zidentyfikować, w razie odnalezienia go. Napisać swoje nazwisko wewnątrz ramy, przy jakiejś naprawie, na korbie, w mało widocznym miejscu, na mostku, siodle, obręczach - gdzie tylko się da. Zrobić zdjęcia takim „markerom” i trzymać w archiwum. Wprawdzie, rama ma swój numer, ale naklejka, to żadne zabezpieczenie.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kradzież, ktm, mavic, skradziono