Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano - cześci - osprzęt


40 odpowiedzi w tym temacie

#1 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 luty 2010 - 20:19

Prosze o wypowiedzi w tematach :

1. Jaką grupę osprzętu w Shimano uważacie za najbardziej popularną ?

2. Jakie szpeja- części z tej firmy możemy uważać za niezawodne , w miare trwałe w jak najmniejszych przyzwoicie pieniądzach - chodzi o to żeby to było w miare tanie a trwałe - czyli jak z użytkowaniem.

2. Czy zdarzały Wam się jakieś usterki, wady osprzętu ?

Możecie się nawet pokłócić i dyskutować , o wyższości .
Temat dotyczy tylko i wyłącznie Shimano.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2010 - 20:35

Nie najtańsze, ale shimano ultegra 6600 jest powszechnie uważana za grupę nie do zajechania (tym się kierowałem podczas zakupu) - od siebie mogę powiedzieć, że cały ubiegły rok na niej przejeździłem jako drugi właściciel (poprzedni także jeden sezon) i trzyma się pięknie - do tej pory żadnych problemów.

Choć szczerze jak będę w tym roku kupował osprzęt to waham się między 6700 a Forcem 2010...

#3 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 luty 2010 - 21:15

Miałem RD3300, nie wiem po ilu KM, ale 10 000 spokojnie nie wytrzymałą trudów dalszej eksploatacji.
Teraz mam RD4500- po 2k, jak nowa
Manetki Ultegry 600, kupiłem nowe, po 6k km jak nowe
FD2200 - po 4k km działa jak nowe
Piasty sory 3300, po 4k km żadnych luzów
RD7700 od Janosika - nieużywałem, ale jak wziąłem do ręki to myślałem, że mam piórko w dłoni
Korba 5650, piasty 6600, hamulce 4500 no i manetki R440 wraz kasetą 6500 albo hg50 będą testowane w nadchodzącym sezonie.

A przerzutka od Janosika obłożę w ramkę, bo aż żal ją montować do reszty ;>

#4 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 luty 2010 - 10:42

Sora RD-3300 ponad 11tys km, pojawił się luz na trzpieniu głównym, kółka w dobrym stanie. Ogólnie wymienić trzpień główny i jeździć dalej.
Sora FH-3300 niecale 5 tys km, przejrzana jeden raz jakieś 500-800km temu, brak zastrzeżeń, kulki wymienione na nowe.
RSX HB-A410 około 4,5 tys km, kupiona jako używana, przeglądana raz, brak zastrzeżeń.
Hamulce i klamki Exage Motion, pracowały bardzo dobrze, klocki swoją trwałością mnie zaskoczyły, bardzo wytrzymałe.

Jako pancerne uznałbym wszystkie starsze szpeja, a z najbardziej popularnych to bym podał Tiagrę i 105, a z piast stara dobra 6500....


#5 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 luty 2010 - 13:45

No nie wiem czy wymiana śruby pomoże, tam jest tuleja w obudowie, podejrzewam że śruba jest twardsza, ale sprawdzić nie zawadzi.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#6 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 luty 2010 - 13:54

To ta tuleja nie wchodzi w skład zestawu naprawczego sworznia??


#7 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2010 - 22:53

Co do osprzętu Shimano - ujeżdżam od paru lat Tiagrę. Co mi nie pasuje, to klamkomanetki - mają to do siebie, ze na wertepach brzydko ,,brzęczą''. Poza tym pracują sprawnie i lekko. Jazda w górnym chwycie na nich nie męczy.
Początkowo miałem w rowerze korbę Tiagry trzyrzędową - jakby jej nie regulował, zawsze na skrajnych przełożeniach łańuch tarł o przednią przerzutkę.
Jeżdżę teraz na dwurzędowej korbie 105 hollowtech II. Co kilka wyjazdów mechanizm trza smarowac i czyścic, bo zaczyna ,,tykac'' - zwłaszcza po deszczu, jak woda się dostanie do środka. Shimano działa w miarę precyzyjnie, części można dostac praktycznie w każdym sklepie. Ale gdybym miał kupowac nowy rower pewnie kupiłbym sprzęt na Campagnolo. Tyle że szkoda mi wymieniac koła i wywalac pozostałe częsci.

#8 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2010 - 23:02

Co kilka wyjazdów mechanizm trza smarowac i czyścic, bo zaczyna ,,tykac'' - zwłaszcza po deszczu, jak woda się dostanie do środka.


serio? :-/
Aż nie wierzę, że nowa lśniąca 105 jest bardziej awaryjna niż stara 1055 na kwadrat, miejmy nadzieję, że moja nie będzie tykać.

#9 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 08 luty 2010 - 23:12

i moja ;)

#10 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2010 - 23:32

Myślę, ze stare rozwiązanie na kwadrat w Shimano pod kątem tej cechy było lepsze. Z tego powodu lepiej chyba byłoby wybrac campę z ultratorque. Obawiam się chłopaki, że korba będzie wam cykac. Z kim nie gadam, wszyscy to mają. Może lepiej wybierac korby współpracujące z Sh np. typu Fsa.

#11 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 09 luty 2010 - 06:46

SPIKE - widzę badania marketingowe przed sezonem w pełni :lol:

Co do Shimano, optymalna grupa to 105. Zwłaszcza klamkomanetki, ładnie pracują, są bardzo przyjemne w dotyku i wygodne. Tiagra jest już pod tymi względami gorsza, ale jeszcze ujdzie... Sora to porażka, wszystko poniżej ciężko nazwać osprzętem....

Jeśli pytasz co jest napopularniejsze, to odpowiedź jest jedna: to co najtańsze :-)

Co do korby mam FSA Gossamer, która "cykała" na początku, po przesmarowaniu nie ma z nią najmniejszego problemu...

#12 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 09 luty 2010 - 07:39

Najpopularniejsza z tego co widze po wyscigach i znajomych to ultegra ewentualnie bogatsi DA;)Ja mam totalny misz masz shimano w obu szosowkach.I tak:
W wyscigowym rowerze manetki 6600 chodza idealnie,przyjemne trzymanie,zmiana biegow.RD5600 chodzi tez poprawnie.Kaseta ultegra i lancuch DA bez uwag.Korbe mam sory :oops: przejechala ze mna jakies 35tys i dalej dzielnie dziala ale wymienic chce na jakas lepsza.Natomiast jesli chodzi o rower treningowy to mam tam sore pomieszana z tiagra i stara105.Wszystko dziala mimo duzego juz przebiegu 25tys. i nic nie bede tam zmienial

#13 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 luty 2010 - 09:11

Fan 911, szosa top cięzki temat wbrew pozorom.
Wydawać się by mogło że trzeba by mić całość, ale wystarczy mic na stanie w sklepie coś z Tiagy, 105 i Ultegry, albo tylko 1 i 3 , bo 1 jest w swojej cenie dobra, a 3 najlepsza w stosunku uzytkowanie.cena/jakość, tu wystarczy prównać ceny korb DA i Ultegra.

Badania czy jakby to inaczej zwał, jesli odpowiedzi są sumienne to z nich wyniknie co warto używać, co kupić, co jest trwalsze i to wszystko jest zawarte w jednym temacie, a nie rozpirzone po całym forum poszczególne pytania, np. jaki łańcuch itd.

Jeśli stwierdzićie że np podstawowym osprzetem szosowym dla poczatkującego kolarza ala już z nastawieniem na używanie jest Tiagra ( bo sora niewele tańsza ) to mamy obraz jak to pózniej praktycznie wyjdzie.

Ja powiem uczciwie, ze z paru załozonych teamtów wysunę odpowiednie wnioski co może skutkować pewnymi propozycjami.

Takie tematy , np opony - jesli ktoś mądrze rozczyta się to jesli okazuje sie ze popularne są Micheliny Pro 3 Race to warto mić na stałe takie opony w ofercie a i nawet w dobrej cenie.

Z forów i wypowiedzi trzeba korzystać ,aby po pierwsze, klient miał dostęp do tego co faktycznie szuka, po drugie na cholere w sklepach mieć to co jest nielubiane, albo wręcz niepolecane.

Napiszcie coś o kołach Shimano, , czy strzelają szprychy itd, np. Shimano nie podaje wag rowerzystów w opisach.
Trzeszczące korbowody - głównie pakiety HII - z tym każdy ma problem ponoć, ciekawostką jest to iż wersje MTB raczje rzadko maja taką przypadłosć, czyżby więkesze blaty powodowały większe przeciążenia , to też jest ciekawe.
Czy lepeij mieć korby 50/39 i kasete 11-25, czy 52/39 i kastet 13-25 - większa trwałosć koronek z tyłu w drugim przypadku ?? ale za to mału obrót w pierwszym.

Szosa to taka eltita rowerowa - klient bardzo wymagający .

Mysle że troche wytłumaczyłem ostatnie 3 tematy załozone.

Wiem że na forum jest paru sklepikarzy i może także coś skorzystają.

Np jakie kasety najczęściej używane, tzn rozpiętość

Panowie ( bo jakoś Pań nie widze ostatnio )
Proisimy o dalsze opisy i sugestie, ale dołącze jeszcze jednen tutaj temat dodatkowo:

Np jakie kasety najczęściej używane, tzn rozpiętość.

PRO - części - osprzet - sporo teamów na tym jeździ , czy warto dołozyc zamiast np Accenta czy Zooma.
Shimano - cichy-buty - ładne , ale czy wygodne, trwał - bo ceną nie rozpieszcają
Continental - robią sporo opon, ale czy wszystkie się nadają ??

Bo jak z Shimano to bez nowego tematu dołączmy.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#14 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2010 - 14:59

Od lat Shimano 105 uważana jest za grupę o najlepszym współczynniku ceny do jakości. To dobra grupa treningowa dla zaawansowanych amatorów. Nowe klamki są bardzo ergonomiczne i pracują niezwykle kulturalnie. Nie jestem fanem Shimano - od lat jeździłem na Campa. Od kilku lat jak widać z moich postów zaprzyjaźniłem się z Shimano i ... absolutnie nie żałuję. Mam rowery na Campa i na Shimano. Nie obrażam się na nikogo kto twierdzi, że Campa jest super a Shimano do niczego lub odwrotnie, jestem tolerancyjny ... a swoje wiem. Dzisiaj te dwie firmy + SRAM są absolutnie porównywalne. Zaś kłótnie o to co lepsze dodają tylko smaczku fascynacji tym sportem

Stas

#15 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2010 - 18:31

Spike, w góralu mam korbę Sh XT HII. Trzeszczy tak samo jak 105 w rowerze szosowym. U kumpla było to samo. Kupił rower na Sramie i nie ma problemu. ( tzn. ja tez nie mam, tylko musze częsciej niż on czyścic pakiet :)

#16 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 luty 2010 - 21:21

Tak można się zastanowić w czym rzecz, bo jeśli zamontowałem gosciowi korbe XT w listopadzie 2008 i nic w niej nie trzeszczy - przy montażu zostało to odpowiednio nasmarowane gdzie trzeba, a jeżdzi w kółko lato zima.
Drugi ma Slx-a i to samo - wymiana osprzętu na cała grupe, tak samo korby czy pakiet tam nie trzeszczy.
Trzeci - ściga sie maratonach i korba LX ma już pare latek przekładana z rok temu w inną rame takze zero objawów negatywnych.
I wielu innych ...
Czyli śmiem twierdzić że po dobrym mocnym montażu nic nie ma prawa się dziać.

I pytanie czemu jedne trzeszczą , a inne nie ??

Dostaje czasem rowerki z za granicy tak przepatrzeć i większosć także ma HII i są sporo utyrane, brudne itd, też nie trzeszczą.

Czy może to wynikać z waszego nioedostatecznego montażu , za słabego dokrecenia śruby głównej i kontrujących .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#17 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2010 - 22:01

Moja stukała - a była to ultegra - i stukała po ok 2k km co mnie strasznie denerwowało... poszedłem do serwisu bo sam nie mogłem zdiagnozować miejsca wydobywania się stukania.
Następnego dnia odebrałem - okazało się, że w miskach w ogóle smaru nie było no i za słabo była korba skręcona.

#18 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 luty 2010 - 23:28

Biorąc pod uwagę ilość lanej soli (teraz leją roztwory wodne, które lepiej jedzą konstrukcje wiaduktów), to nie mam prawa być nie zadowolony z mojego suportu w korbie LX, w MTB. Roweru nie myłem od początku zimy niestety, tylko smaruję łańcuch.

Mam cenniki Shimano - hurt i detal. Nie ma...rewelacji.

#19 tr

tr
  • Użytkownik
  • 214 postów
  • SkądW-wa

Napisano 10 luty 2010 - 00:00

Łożyska korby XT, prawie nie jeżdżone. Jest taki wyścig trochę w wodzie trochę w błocie. 4 dni MTB Trofi, nie myłem pod ciśnieniem, ostatniego dnia szlaufem i szmatą. Potem rower dwa tygodnie stał. Łożyska stanęły. Zardzewiały na beton. Nie do ruszenia. Tak rdza wykwitła. Te łożyska Szkoda mówić, słynny sklep na Jaktorowskiej oczywiście nie ma zamienników tylko trochę grubsze wianki.

Morał taki jak była jazda w deszczu to trzeba dzień po dniu kręcić korbami żeby się rdza nie zakwitła . Pytanie-gdzie był smar ? Został w Malezji? Uszczelnienie kontaktowe w tych łozyskach to wielka lipa, zresztą tak samo jak w piastach boplajta. Klasyczne kulki mielą wodę bród i całą resztę, łożyska maszynowe zasysają syf pod gumę i nie mogą się oczyścić :)

#20 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 10 luty 2010 - 14:17

Prosze o wypowiedzi w tematach :

1. Jaką grupę osprzętu w Shimano uważacie za najbardziej popularną ?

2. Jakie szpeja- części z tej firmy możemy uważać za niezawodne , w miare trwałe w jak najmniejszych przyzwoicie pieniądzach - chodzi o to żeby to było w miare tanie a trwałe - czyli jak z użytkowaniem.

2. Czy zdarzały Wam się jakieś usterki, wady osprzętu ?

Możecie się nawet pokłócić i dyskutować , o wyższości .
Temat dotyczy tylko i wyłącznie Shimano.


1. Ultegra.
2. Mam Ultegrę i jak narazie (30 000 km ) nie mam problemów. Pewnie 105 też jest w miarę niezawodna.
3. Dość szybko zużywa się łańcuch. Nawet jeżeli użyję DA zamiast Ultegry.



Dodaj odpowiedź