Skocz do zawartości


Zdjęcie

Triban 540 Czy Focus Culebro 4.0?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ghost1989

Ghost1989
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 11:42

Witam, poszukuję roweru szosowego do 3500 zł. Zastanawiam się nad rowerem z decathlonu mianowicie triban'em 540, patrząc na osprzęt jest on dobrym wyborem w tej kwocie, ale moje obawy związane są z tzw. jakby to powiedzieć sprzętem ukrytym. Typu hamulce piasty, korby itp. Wiadomo, że producent zazwyczaj zachęca do kupna sprzętem który widać. I tu powstaje mój dylemat czy lepiej kupić w tej cenie triban'a  czy np focus'a culebro 4.0 gdzie jednak każda część jest przywoitej jakości jak za tą cenę.

Proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam

Ghost



#2 grzes85

grzes85
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 13:24

Ghost zastanów się jeszcze nad ghostem :)

#3 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 30 listopad 2015 - 13:28

Triban jest na 105/5700 i kołach Mavic Aksium (bez szału, ale całkiem przyzwoicie). Jedynie spoza grupy masz korbę (Prowheel na HTII, całkiem dobrze oceniana) i hamulce (nie są złe). Dodatkowo rama z modeli 520/540 ma większy prześwit, więc w razie potrzeby możesz zamontować szersze opony (widziałem nawet z oponami CX 35c). To co jest ukryte to łożyska sterów, ale nie jest to raczej element który miałby wielkie znaczenie przy wyborze.

 

Możesz też czekać i szukać. Ruszają wyprzedaże sprzętu, więc może trafisz coś lepszego w tej (lub niewiele większej) cenie.





Dodaj odpowiedź