Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Merida Scultura Target Evo 6 - 875g


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 09 luty 2010 - 01:09

Tak dla informacji forowiczów:

875g w rozmiarze S, który jest całkiem spory (53cm długi w poziomie). Masa z miskami sterów.

W niemczech jest już dostępny nowszy model który podobno jest dużo lżejszy.

pzdr

#2 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 09 luty 2010 - 10:35

Rozmiar idealny dla mnie .Ta rama ma stery 1 1/8 na dole też?

#3 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 09 luty 2010 - 18:56

Tak.

pzdr

#4 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 09 luty 2010 - 19:54

Ooo jeszcze nikt od rana nie napisał, że Merida to dziadostwo. Dziwne.

#5 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 luty 2010 - 20:06

Bo wszystko zależy jakiej klasy :-)
Są modele które przynoszą naprawdę duże zyski, a sprzedają się dzięki logo. Oczywiście mówię tu nie tylko o tej firmie.

Ta ramka wygląda ciekawie, w góry by się przydała.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 09 luty 2010 - 20:16

Ooo jeszcze nikt od rana nie napisał, że Merida to dziadostwo. Dziwne.


Merida to dziadostwo 8-) :-P

Swoją drogą fajna waga. Rama też fajna, przydałoby się więcej foto takich ogólnych :-)

Tylko ten wygląd taki trochę ... kracaty :roll: :lol:

#7 MK747

MK747
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 luty 2010 - 20:22

Ooo, już zaczyna się!

#8 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 09 luty 2010 - 20:22

Moje pseudo-studio nie jest przystosowane do takich dużych klamotów jak rama, także pięknych fot nie będzie. Trochę więcej zdjęć w kawałkach jest tu:

http://light-bike.co...pic.php?t=15583


Jak co to mogę to wszystko załączyć tu raz jescze.

pzdr

#9 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2010 - 20:39

merida to dziadostwo :-P totalne . Przeprasza, nie mogłem się powstrzymać :lol: pzdr

#10 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2010 - 10:14

merida to dziadostwo :-P totalne . Przeprasza, nie mogłem się powstrzymać :lol: pzdr

Moje opinie na temat Meridy stali bywalcy forum już znają, ale ... może nie określałbym tego aż tak mocno ale powiem tak: Merida to rowerki z trzeciej ligi ale mają jeden plus są tanie i takie swojskie choć nie polskie :-)

Stas

#11 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 10 luty 2010 - 11:40

Mi się Merida nie podoba, ale mi się wiele rzeczy nie podoba więc moje zdanie się nie liczy. W każdym razie waga tej Scultury robi wrażenie.

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#12 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 luty 2010 - 13:02

merida robi chyba najbardziej niedoceniane ramy z karbonu, niedoceniane nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach. Szczególnie ramy MTB są bardzo zaawansowane technologicznie, wystarczy spojrzeć na najwyższy model hardtaila.

#13 Pacek

Pacek
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 10 luty 2010 - 13:30

Akórat ramy MTB meridy są doceniane, może nie są mega popularne ale niewielu na nie narzeka, gorzej jest z szosami tutaj trzeba czegoś wiecej niż pare udanych modeli aby przekonac do siebie środowisko tak konserwatywne jak środowisko szosowe. Może za lat 20 po kilkunastu udanych egzemplarzach i wygranych etapach na TdF GdI i kilkunastu klasykach coś drgnie...ale narzie próżno szukac meridy w peletonie

#14 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 10 luty 2010 - 22:34

Merida to rowerki z trzeciej ligi ale mają jeden plus są tanie i takie swojskie choć nie polskie :-)

Stas


lol rowerek z trzeciej ligi z ramą o wadze poniżej 900 g :D Z której ligi jest twój;]

#15 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 11 luty 2010 - 00:24

Stas ma racje... waga to nie wszystko. Liczą się firmy, które się ścigają, które mają jakąś legendę, prestiż. Merida nie ma prestiżu, więc nawet jakby miała ramę ważącą 300 gram to i tak pozostanie w 3-ciej lidze.

#16 Xorlarrin

Xorlarrin
  • Użytkownik
  • 286 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 luty 2010 - 01:19

Prestiż to nie wszystko. Często, zwłaszcza ostatnimi czasy, firmy z tak zwanym prestiżem szukają oszczędności, najlepiej nie obniżając przy tym końcowej ceny. Tymczasem te, które go nigdy nie miały cały czas dążą do doskonalenia swoich produktów, zachowując przy tym przystępną cenę. Dotyczy to wszelkich towarów, niekoniecznie powiązanych z rowerami.

Moim zdaniem nie można oceniać tej ramy jeśli się na niej nie przejedzie i nie porówna obiektywnie, bez klapek na oczach z innymi ramami.

#17 Jacek-OK

Jacek-OK
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądDąbrowa Gornicza

Napisano 11 luty 2010 - 09:06

Witam

Popieram w pełni zdanie Xorlarrin. Duża część firm już zapomina o prawidłowym rozwoju produktów. Jadą na metce i etykietce niekoniecznie równoważąc to z oczekiwaną jakością. Utrudnia to wybór potencjalnym klientom, natomiast sprzyja działaniom osób odpowiedzialnych za redukcją kosztów i promocję w firmach (tzw. biurokratom).

Pozdrawiam
Jacek

#18 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 11 luty 2010 - 13:45

Nie mówmy o prestiżu bo nie to decyduje o jakości ramy. Jasne że waga to nie wszystko ale ,jeśli produkują lekkie dobre ramy to czego chcieć więcej.

#19 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 11 luty 2010 - 14:20

ja nie kwestionuję jakości tej ramy. Merida robi przyzwoite ramy. Tanie i dobre, chociaż mi osobiście nie odpowiadają ze względu na wygląd czy geometrię... kwestia indywidualna.

Szanuję Meridę i wiem, że to marka godna zaufania, a pokazana waga modelu Scultura Evo mówi sama za siebie.

Odniosłem się jedynie do słów Stas-ia, że Merida, to "trzecia liga rowerowa", ale nie ze względu na technologię czy wykonaie, które jak widać dorównują najlepszym - tylko ze względu na prestiż...

Gdyby Merida zaczęła się ścigać i pokazywać się w gronie takich marek jak Spec, Colnago, Orbea, itd.... byłaby postrzegana lepiej, bardziej "prestiżowo", ale pewnie wtedy ceny też by poszybowały...

#20 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 11 luty 2010 - 14:54

Idąc Twoim tokiem rozumowania Bianchi, Fondriest, De Rosa, Viner to też trzecioligowe ramy, bo przecież nie ma ich w peletonie ProTour? ;-)
Trochę przejaskrawiam, ale mówienie, że coś jest mniej prestiżowe i gorszę dlatego że nie ma tych ram w peletonie Protour'u jest beż bez sensu i to wg mnie żaden argument.

Nie wiem, czy czytałeś post pantani'ego na LB ale mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko jak Go tu zacytuję:

Zwłaszcza że znajome kolarzyki z CCC bardzo ją sobie chwalą(o niebo lepsza niż wcześniejsze Felty) i śmigają kolejny rok na takich samych.





Dodaj odpowiedź