Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Endurance Al 6.0 2016 - Krzywo Zespawana Rama?


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kosiek

Kosiek
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Skądopolskie

Napisano 10 grudzień 2015 - 20:45

Cześć :-)

 

Wczoraj dostałem długo wyczekiwanego Canyon'a. Niestety dziś przy próbie złożenia roweru w oczy rzuciło mi się miejsce łączenia dolnej rury i rury podsiodłowej. Z miejsca widać, że rura podsiodłowa jest wspawana dużo bliżej strony nienapędowej mufy supportu (mam nadzieję, że widać to dobrze na zdjęciach).

Niestety widząc to aż się zgrzałem... Czy tak to powinno być, czy też rama jest źle pospawana i powinienem ją reklamować u producenta? Jak to wygląda u Was?

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi!

 

Załączony plik  DSC_0429.JPG   34,12 KB   35 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0432.JPG   41,2 KB   31 Ilość pobrań


Rower szosowy, to jedna z piękniejszych rzeczy jaką wymyślił człowiek.


#2 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 10 grudzień 2015 - 20:49

Na moje oko bardzo krzywo zespawana zwróć rower mają ci wymienić za nieodpłatną przesyłką jeszcze takiego spawu nigdy nie widziałem :o 



#3 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 grudzień 2015 - 22:03

Też bym zwrócił / reklamował. Ze zdjęcia wynika, że rury nie są równoległe do siebie. 

W moim endurace cf z kolei nie mogłem zlikwidować luzu na sterach. Zareklamowałem i się okazało, że podobno rura sterowa ma za małą średnicę i cały widelec do wymiany. Czekam już drugi miesiąc.



#4 Kosiek

Kosiek
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Skądopolskie

Napisano 10 grudzień 2015 - 22:15

Kurczę... Trzy miesiące czekania na rower, a tu taki klops... :-( Już napisałem do Canyona, zobaczymy co oni na to.

A tak się cieszyłem na ten rower...

Dziękuję Wam za odpowiedzi.


Rower szosowy, to jedna z piękniejszych rzeczy jaką wymyślił człowiek.


#5 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 10 grudzień 2015 - 23:59

Czy rura podsiodłowa ma jednakową średnicę (jeśli jest okrągła) na całej długości, czy może jest jednostronnie zagnieciona czy w inny sposób wyprofilowana? Moim zdaniem tak mogło to zostać zaprojektowane, np. by dać miejsce na ruch prowadnika przerzutki do wewnątrz (zwłaszcza jeśli jest to przerzutka na hak). Informacja od producenta powinna wszystko wyjaśnić.



#6 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 11 grudzień 2015 - 00:25

Mało prawdopodobny taki błąd. Ramy są spawane w specjalnych szablonach. Zmierz odległości końcówek korb od rurek dolnych łańcuchowych.  pozdr



#7 Kosiek

Kosiek
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Skądopolskie

Napisano 11 grudzień 2015 - 06:29

Dziękuję za wlanie nieco nadziei. Czekam na odpowiedź producenta. Jako laik mam metlik w głowie, a do tego jeszcze to rozczarowanie (które mam ogromną nadzieję, że okaże się bezpodstawne). Canyon ponoć sprawdza wszystkie rowery i ustawia je przed wysyłką. Zastanawiało mnie, czy pracownik który ma styczność z rowerami na codzień nie zauwazylby takiej wady, skoro ja dojrzałem ja od razu. Może faktycznie tak ma być?

Rower szosowy, to jedna z piękniejszych rzeczy jaką wymyślił człowiek.


#8 fil_ftp

fil_ftp
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 07:09

Mam tak samo i tak ma być. Canyon nawet gdzieś na swojej stronie pisał, że te połączenie jest asymetryczne. Nic nie reklamuj tylko wsiadaj i pedałuj :-).

#9 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 grudzień 2015 - 07:35

Mam tak samo i tak ma być. Canyon nawet gdzieś na swojej stronie pisał, że te połączenie jest asymetryczne. Nic nie reklamuj tylko wsiadaj i pedałuj :-).

Mogli by broszurkę informacyjną dorzucać do roweru,
zaoszczędziliby sobie na informowaniu mailowym.



#10 Kosiek

Kosiek
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Skądopolskie

Napisano 11 grudzień 2015 - 08:00

Uff... :D Kamień z serca... Na wszelki wypadek poczekam jeszcze na odpowiedź Canyona i dam znać na forum. Może w przyszłości komuś uratuje to nieco nerwów ;-)

Rower szosowy, to jedna z piękniejszych rzeczy jaką wymyślił człowiek.


#11 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 11 grudzień 2015 - 09:51

Eee.. tam bujdy na resorach, że tak ma być. Opiją się pierw piwska Niemiaszki, a potem spawają, jak się uda ;)



#12 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 grudzień 2015 - 11:15

Rower dla tych co mają jedną nóżkę bardziej niż drugą. Siodełko nie znajduje się na środku nad korbą :)


  • RAFA.S lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#13 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 11 grudzień 2015 - 13:26

A czy nie jest to patent 'Maximus Seattube", o którym pisze Canyon na swojej stronie?

https://www.canyon.c...ace-al-6-0.html

I wcale nie musi to oznaczać asymetrycznego ustawienia siodła nad suportem. Rura podsiodłowa według mnie rozszerza się od góry do dołu, a na dole znów zwęża, ale tylko po stronie zębatek, stąd pozorna asymetria.  



#14 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 grudzień 2015 - 14:11

Może to tylko złudzenie wywołane perspektywą zdjęcia, ale wygląda tak jakby rura podsiodłowa nie była w jednej linii z rurą dolną. Jeśli to tylko złudzenie i rury są jednak równoległe, to zapewne tak musi być. Skoro jednak u mnie rura sterowa okazała się mieć za małą średnicę, to równie dobrze może wystąpić jakiś błąd przy spawaniu ramy. 



#15 Kosiek

Kosiek
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Skądopolskie

Napisano 11 grudzień 2015 - 14:26

Jestem poza domem i nie mam okazji upewnić się w 100%, ale patrząc Z BOKU ROWERU rura podsiodłowa faktycznie robi się wezsza (czyli tak jak powinno być), natomiast patrząc Z PRZODU ROWERU rura na pewno się nie rozszerza (czyli nie jest tak, jak pisze Canyon na stronie). Po powrocie do domu sprawdzę to jeszcze raz dokładnie.
Co do zdjęcia, to perspektywa może faktycznie nie jest zbyt dobra, natomiast gdyby przez środek rury dolnej "puścić" linie wzdłuż tej rury, to nie przetnie ona rury podsiodlowej w samym jej środku, tj. obydwie rury nie biegną w tej samej płaszczyźnie. Rura podsiodłowa jest na boku rury dolnej.

Rower szosowy, to jedna z piękniejszych rzeczy jaką wymyślił człowiek.


#16 fil_ftp

fil_ftp
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 17:14

A czy nie jest to patent 'Maximus Seattube", o którym pisze Canyon na swojej stronie?

https://www.canyon.c...ace-al-6-0.html

I wcale nie musi to oznaczać asymetrycznego ustawienia siodła nad suportem. Rura podsiodłowa według mnie rozszerza się od góry do dołu, a na dole znów zwęża, ale tylko po stronie zębatek, stąd pozorna asymetria.  

 

Tak, dokładnie to jest to o czym piszesz "maximus seattube". Może źle się wyraziłem pisząc "asymetryczne". Siodło oczywiście jest w osi roweru, tu żadne przesunięcie nie występuje. Potwierdzam natomiast, że patrząc od tyłu, rura podsiodłowa od pewnego momentu rozszerza się po lewej stronie, stąd złudzenie, że przy mufie suportu jest krzywo pospawane. Patrząc od boku dolna część rury jest natomiast spłaszczona.

 

Czy to ma jakiś większy sens - nie wiem, ale jeszcze raz chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości innych użytkowników - tak ma być, przynajmniej w wersji aluminiowem ;).



#17 Kosiek

Kosiek
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Skądopolskie

Napisano 15 grudzień 2015 - 17:11

Cześć :-)

Dostałem dziś odpowiedź od Canyon'a :-) Na podstawie przesłanych zdjęć potwierdzili, że to opatentowany kształt rury Maximus :-) Zaraz biorę się za składanie rowerka :D Pora zacząć angażować się w ten związek :D

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie :-) Szerokości! :-)


Rower szosowy, to jedna z piękniejszych rzeczy jaką wymyślił człowiek.




Dodaj odpowiedź