Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atala Slr 200


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 agend

agend
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 grudzień 2015 - 15:20

dobry - szukam nowej szosy dla początkującego 'szosowca' - do tej pory trekking i mtb

 

w moim sklepie rowerowym dostałem propozycję:

 

http://www.sypytkows...la-slr-200.html

 

w cenie 2900 zł

 

co myślicie - warto?

 

Arek



#2 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 19 grudzień 2015 - 15:53

dobry - szukam nowej szosy dla początkującego 'szosowca' - do tej pory trekking i mtb

 

w moim sklepie rowerowym dostałem propozycję:

 

http://www.sypytkows...la-slr-200.html

 

w cenie 2900 zł

 

co myślicie - warto?

 

Arek

 

mysle, ze pod koniec roku 7% znizki na model 2015 to zdecydowanie za malo :)

 

abstrahujac juz od kwestii roweru :)

 

 

wg mnie sprawa wyglada tak:

 

- jesli polkniesz zyłkę to po pol roku okaze sie, ze ten rower jest niewystarczajacy dla Ciebie i bedziesz zmienial na karbon

 

- jesli nie polkniesz to po roku ten rower bedzie warty 1500zł, wiec na nim tylko stracisz

 

wg mnie najrozsadniejszym rozwiazaniem dla nowicjusza bylby zakup roweru uzywanego, jesli bedziesz chcial go sprzedac uzyskasz podobna cene :)



#3 agend

agend
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 grudzień 2015 - 16:01

boje się karbonu - z tego co rozumiem jest łatwy do zniszczenia, a amator taki jak ja i tak nie zauważy wielkiej różnicy

 

mam też przykre doświadczenia z używanymi rowerami

 

chce kupić nowy rower w sklepie, fakturę wrzucić w koszty firmy, w razie czego gwarancja + moge pogadać w sklepie jak będę miał jakieś pytania

 

 



#4 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 19 grudzień 2015 - 18:13

boje się karbonu - z tego co rozumiem jest łatwy do zniszczenia, a amator taki jak ja i tak nie zauważy wielkiej różnicy

 

mam też przykre doświadczenia z używanymi rowerami

 

chce kupić nowy rower w sklepie, fakturę wrzucić w koszty firmy, w razie czego gwarancja + moge pogadać w sklepie jak będę miał jakieś pytania

 

powtarzasz urban story, które bylo aktualne moze w latach 90-tych :)

 

Ty moze nie odczujesz rozicy, ale Twoje cialo z pewnoscia :) karbon jest o wiele wygodniejszy, latwiej i lepiej tlumi drgania niz aluminium  ^_^



#5 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 19 grudzień 2015 - 21:13

Zależy jakie aluminium. Wolałbym topowe alu niż najniższy węgiel.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#6 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 19 grudzień 2015 - 22:28

Ludzie jeżdżą i na ramach aluminiowych i karbonowych, a nawet na stalowych (w szosówkach !) - na wszystkim się da. 

To że karbon łatwo uszkodzić to oczywiście mit - nie ma się czego bać.

 

Kupowanie używki i to wypasionej (karbonowej, z dobrym osprzętem) na początek, to dobra opcja - wszystko sprowadza się do tego, na co się trafi. Ale rozumiem kogoś kto chce mieć nowy, na gwarancji, itp. itd.

 

Co do tego konkretnie roweru, to myślę, że jest to jeden z nielicznych, oferowanych na osprzęcie Campagnolo. Co prawda dawno głębszego przeglądu rynku nowych rowerów znanych marek nie robiłem, ale wydaje mi się, że obecnie wszędzie Shimano i Shimano.

 Z tego nawet powodu trudno ten rower porównać. Pewnie zaraz pojawią się przykłady innych rowerów na Campie, ale wtedy będziemy mieli ułatwione zadanie  :) .

 

Piszesz " ... w moim sklepie rowerowym ...." - mieszkasz gdzieś niedaleko ?

 

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#7 agend

agend
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 grudzień 2015 - 22:34

Ludzie jeżdżą i na ramach aluminiowych i karbonowych, a nawet na stalowych (w szosówkach !) - na wszystkim się da. 

To że karbon łatwo uszkodzić to oczywiście mit - nie ma się czego bać.

 

Kupowanie używki i to wypasionej (karbonowej, z dobrym osprzętem) na początek, to dobra opcja - wszystko sprowadza się do tego, na co się trafi. Ale rozumiem kogoś kto chce mieć nowy, na gwarancji, itp. itd.

 

Co do tego konkretnie roweru, to myślę, że jest to jeden z nielicznych, oferowanych na osprzęcie Campagnolo. Co prawda dawno głębszego przeglądu rynku nowych rowerów znanych marek nie robiłem, ale wydaje mi się, że obecnie wszędzie Shimano i Shimano.

 Z tego nawet powodu trudno ten rower porównać. Pewnie zaraz pojawią się przykłady innych rowerów na Campie, ale wtedy będziemy mieli ułatwione zadanie  :) .

 

Piszesz " ... w moim sklepie rowerowym ...." - mieszkasz gdzieś niedaleko ?

 

chodzi mi o lokalny sklep rowerowy w moim mieście (Koszalin)

 

dobry używany rower można trafić, ale trzeba się na tym znać - dla mnie temat jest nowy - już kupiłem 1 rower w którym okazało się że wszystko jest do wymiany, krzywy hak przerzutki, itd

 

ramy karbonowej na pewno nie kupię ze względu na koszt

 

zaczynam się coraz bardziej zastanawiać nad triban'em 500 za 1499 zł



#8 agend

agend
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 grudzień 2015 - 22:40

powtarzasz urban story, które bylo aktualne moze w latach 90-tych :)

 

Ty moze nie odczujesz rozicy, ale Twoje cialo z pewnoscia :) karbon jest o wiele wygodniejszy, latwiej i lepiej tlumi drgania niz aluminium  ^_^

 

hmm - mam przed sobą widelce Bontrager HCM CARBON - zdaje się że z 2008 roku. Na widelcu jest naklejka:

 

"WARNING

 

Damaged carbon fiber can fail suddenly, causing serious injury or death. Carbon fiber can conceal damage from an impact or crash. If you suspect your bike has been impacted of crashed IMMEDIATELY STOP RIDING.  Take the bike to a dealer"

 

więc trek żyje nadal w latach 90? trzeba dać im znać :)



#9 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 19 grudzień 2015 - 22:47

chodzi mi o lokalny sklep rowerowy w moim mieście (Koszalin)

 

.........

 

To Atalę proponowali ci w Koszalinie ? - ja mam u siebie właśnie ten sklep. który podlinkowałeś - przedstawiciela Atali, Whistle ... 

Myślałem, że jesteśmy ziomalami  :)

 

"Stary" Triban 500, na Shimano Sora w tej cenie (?) to był prawdziwy hit dla początkujących. Ten obecny na Microshift - no nie wiem.

 

A szukałeś, np. takich http://www.szybkiero...-rowery-szosowe- sklepów z używanymi rowerami ? - można trafić ciekawe okazje. Z gwarancją. Są też na Allegro.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#10 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 19 grudzień 2015 - 22:51

Zależy jakie aluminium. Wolałbym topowe alu niż najniższy węgiel.

 

takze wolalbym dobre alu niz chinski najtanszy wegiel, ale mowę tu o aluminium (chyba wskrzeszonej) Atali vs markowym uzywanym karbonie :)



#11 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 19 grudzień 2015 - 22:55

hmm - mam przed sobą widelce Bontrager HCM CARBON - zdaje się że z 2008 roku. Na widelcu jest naklejka:

 

"WARNING

 

Damaged carbon fiber can fail suddenly, causing serious injury or death. Carbon fiber can conceal damage from an impact or crash. If you suspect your bike has been impacted of crashed IMMEDIATELY STOP RIDING.  Take the bike to a dealer"

 

więc trek żyje nadal w latach 90? trzeba dać im znać :)

 

a na wiekszosci produktów spozywczych jest opis, ze w zakladzie przetwarzane sa orzechy, laktoza i inne alergeny :)

 

opisy tego typu to tzw dupochrony.

 

oczywiscie uszkodzony mocno karbon pęka troche inaczej niż aluminium, ale to nie jest tak, ze po kazdym szlifie musisz wymienic ramę :)

 

ale skoro chcesz nowy rower to nie bylo tematu z karbonem



#12 agend

agend
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 grudzień 2015 - 22:59

a na wiekszosci produktów spozywczych jest opis, ze w zakladzie przetwarzane sa orzechy, laktoza i inne alergeny :)

 

opisy tego typu to tzw dupochrony.

 

oczywiscie uszkodzony mocno karbon pęka troche inaczej niż aluminium, ale to nie jest tak, ze po kazdym szlifie musisz wymienic ramę :)

 

ale skoro chcesz nowy rower to nie bylo tematu z karbonem

 

ja już nie wiem co ja chce :(

 

prawdę mówiąc dałeś mi do myślenia z tym carbonem

 

mam trochę części z poprzedniego (nieudanego zakupu) i znalazłem na allegro taką ramę:

 

http://allegro.pl/sh...item=5859832073

 

z tego co widzę 'tylny widelec' (nie wiem jak to prawidłowo nazwać) jest węglowy - zastanawiam się czy nie spróbować tego kupić i poskładać do kupy



#13 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 19 grudzień 2015 - 22:59

Oczywiście, nawet przy ekstremalnym, ale normalnym użytkowaniu, nic się z karbonem nie stanie.

Przy kraksie to czy alu, czy karbon, czy też stal, różnie może być - zależy od szczęścia.

 

Tylne widełki korbonowe ? - zawsze miałem wrażenie, że się to rozklei.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#14 agend

agend
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 grudzień 2015 - 23:05

Oczywiście, nawet przy ekstremalnym, ale normalnym użytkowaniu, nic się z karbonem nie stanie.

Przy kraksie to czy alu, czy karbon, czy też stal, różnie może być - zależy od szczęścia.

 

Tylne widełki korbonowe ? - zawsze miałem wrażenie, że się to rozklei.

 

ta rama ma już swoje lata - jak do tej pory się nie rozkleiła to jeszcze chyba chwilę wytrzyma :)



#15 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 19 grudzień 2015 - 23:14

Czyli ewentualnie mógłbyś złożyć rower ?

Co masz, a co musisz kupić ?

 

W takim razie, jeśli zakupy ograniczałyby się do ramy + widelca, to trochę bym poszperał i wynalazł jakiś fajny set, nawet z ramą Alu, ale dobrej marki za te .... 1499,- 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#16 agend

agend
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 grudzień 2015 - 23:18

kupiłem poprzednio trek'a 1.2 z 2008 roku - na sorze 2x8 - części są dosyć zużyte - ale na początek powinny wystarczyć

 

niestety rama jest za mała

 

jak mi się spodoba - to mógłbym wymienić wszystko na jakąś wyższą grupę 2x10

 

a ten zestaw z link'u allegro odpada?

 

 

 

 



#17 agend

agend
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 grudzień 2015 - 23:22

To Atalę proponowali ci w Koszalinie ? - ja mam u siebie właśnie ten sklep. który podlinkowałeś - przedstawiciela Atali, Whistle ... 

Myślałem, że jesteśmy ziomalami  :)

 

"Stary" Triban 500, na Shimano Sora w tej cenie (?) to był prawdziwy hit dla początkujących. Ten obecny na Microshift - no nie wiem.

 

A szukałeś, np. takich http://www.szybkiero...-rowery-szosowe- sklepów z używanymi rowerami ? - można trafić ciekawe okazje. Z gwarancją. Są też na Allegro.

 

teraz ten stary triban 500 nazywa się 520 i kosztuje 2199 zł

 

teraźniejszy 500 - to dawny 300

 

z tego co czytam to ludzie też go chwalą - poza kołami

 

kupiłem sobie ostatnio shimano whr 501 c30 więc mógłbym wsadzić i powinno być przyzwoicie. Tego Microshift'a też jakoś strasznie nie krytukują, szału nie ma ale biegi się zmieniają

 

nie wiem czy widelca z trek'a nie mógłbym wsadzić do triban'a i miałbym carbon zamiast aluminium



#18 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 19 grudzień 2015 - 23:25

Nie umiem Ci pomóc - trudno ocenić stan takiej ramy.

 

Rozwiązanie z łączeniem ramy alu i elementów karbonowych w tylnym trójkącie nigdy nie wzbudzało u mnie zaufania, a co dopiero w ramie używanej, więc ....

 

Osobiście wolałbym nową ramę Alu w komplecie z widelcem karbonowym.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#19 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 01:02

Fuji Roubaix tak ma i nic się nie dzieje

#20 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 10:33

ja już nie wiem co ja chce :(

 

prawdę mówiąc dałeś mi do myślenia z tym carbonem

 

mam trochę części z poprzedniego (nieudanego zakupu) i znalazłem na allegro taką ramę:

 

http://allegro.pl/sh...item=5859832073

 

z tego co widzę 'tylny widelec' (nie wiem jak to prawidłowo nazwać) jest węglowy - zastanawiam się czy nie spróbować tego kupić i poskładać do kupy

 

dlatego warto kupowac od uzytkownikow forum takich jak to :)

 

mala szansa, ze bedzie Cię ktos chcial przekrecic :)

 

z tym pinarello dalbym sobie siana, ale poszukiwanie karbonowej uzywanej ramy nie jest zlym pomyslem :)





Dodaj odpowiedź