Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Widelec Kupić - Poradźcie Początkującemu


58 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2015 - 22:48

Gocu , coś Ci się pomyliło z tą aluminiową rozcinaną bieżnią :cry:   Bieżnia, inaczej konus po której pracuje dolne łożysko sterów. 

 

Nie, nie pomyliło się. W dwóch góralach zamiast nabijanej bieżni w kształcie pełnego pierścienia miałem aluminiową (prawdopodobnie, bo bardzo leciutką) bieżnie naciętą w jednym miejscu, którą wystarczyło po prostu nasunąć na rurę bez użycia siły.

 

http://allegro.grawi...ry_warp_1/1.jpg- proszę. Pierwszy od lewej  srebrny element.



#42 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 22 grudzień 2015 - 23:00

Jak pisałem nie w tym przypadku, kiedy masz klasyczny wianuszek kulek. W Octane są łożyska maszynowe. Te stery to trochę inna bajka.  pozdr



#43 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2015 - 08:46

To trzeba było tak napisać, a nie teraz się wić.



#44 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 08:54

W Photoshopie.

 

158.jpg


  • agend lubi to

#45 agend

agend
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 23 grudzień 2015 - 11:52

chyba ładnie - może bez napisu 'bulls' byłoby lepiej

 

 

W Photoshopie.

 

158.jpg

 



#46 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2015 - 12:12

To trzeba było tak napisać, a nie teraz się wić.

Gocu, po prostu Twoje użycie słowa "bieżnia" w odniesieniu  do stożka stabilizującego łożysko maszynowe było niewłaściwe. Stożek ten w żadnym razie nie jest bieżnią sensu stricto, a jedynie elementem pomocniczym. Właściwa bieżnia znajduje się w łożysku maszynowym.

Generalnie nawet w przypadku sterów na łożyskach maszynowych dolny stożek zwykle nie jest rozcięty i trzeba go nabijać. Mam też pewnie wątpliwości co do trwałości i stabilności takiego rozwiązania z rozcięciem. 



#47 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 grudzień 2015 - 21:22

Poza tym wici rozpuszczano drzewiej, jak się szykowała wojna  Słabe masz rozeznanie w temacie.  Pozdr



#48 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 grudzień 2015 - 23:58

Mam też pewnie wątpliwości co do trwałości i stabilności takiego rozwiązania z rozcięciem.

Wątpliwości zawsze warto mieć, aczkolwiek w tym przypadku nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby ten element uległ uszkodzeniu szybciej niż łożyska. Nie powinno to zresztą dziwić, bo stożkowaty kształt sprawia, że działające na niego siły tylko go zaciskają, a nie powodują np. zsunięcie czy rozgięcie

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#49 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 24 grudzień 2015 - 22:58

Nie w tym rzecz. Bieżnia, konus, stożek, obojętnie jak nazwane z istoty swego działania nie mogą być dzielone. Element z Octane to dystans potrzebny do osadzenia łożyska, specjalnie zresztą skonstruowanego do pracy w płaszczyznie poziomej. Stosowane jest nie tylko w rowerach.  pozdr



#50 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2016 - 17:43

Koledzy mam pytanko czy zintegrowane stery będą pasować pod widelec z normalnymi tzw :

Stery "bezgwintowe"  http://3.bp.blogspot...ekrój Ahead.jpg

#51 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 styczeń 2016 - 18:24

Stery "bezgwintowe" to ogólna nazwa wszystkich sterów innych niż skręcane.

 

Natomiast to, jaki dokładnie typ sterów "bezgwintowych" (zintegrowane, Ahead czy półzintegrowane) będzie Tobie potrzebny, zależy od konstrukcji ramy, a nie tylko od widelca.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#52 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2016 - 18:49

Są to stery zintegrowane w takiej ramie a ja mam widelec z centuriona hyperdrive 2000 z takimi sterami jak wyżej na obrazku

http://www.fotosik.p...rzWpCL5JB0ahtfs



#53 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 styczeń 2016 - 05:27

Jeżeli średnica rury sterowej się zgadza (wygląda mi to na 1 1/8 cala na całej długości, ale trzeba to koniecznie sprawdzić), to będzie pasował. Co najwyżej na styku z ramą widelec może nie komponować się idealnie pod względem wizualnym, ale poprawny montaż będzie możliwy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#54 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2016 - 18:14

Dzięki mikross naprawdę dużo pomogłeś ;-)



#55 schab

schab
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 13:45

Czy ktoś wie jak dobrać widelec do nowej ramy Accent Draft? Ten dedykowany kosztuje ponad 800 zł, to za dużo dla mnie a nie znam sie na widelcach i mam problem z dobraniem odpowiedniego.

http://roweryokey.pl...cent-draft.html



#56 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 20 czerwiec 2017 - 20:34

Na allegro są już po 650, nadal za drogo ?

#57 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwiec 2017 - 20:55

Czy ktoś wie jak dobrać widelec do nowej ramy Accent Draft? Ten dedykowany kosztuje ponad 800 zł, to za dużo dla mnie a nie znam sie na widelcach i mam problem z dobraniem odpowiedniego.

http://roweryokey.pl...cent-draft.html

Zapytaj ich jaka jest długość od osi piasty do bieżni sterów, jak będziesz znał ten wymiar to kup z taką samą długością i tańszy jak nie chcesz ich oficjalnego.



#58 schab

schab
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 22:20

Zapytaj ich jaka jest długość od osi piasty do bieżni sterów, jak będziesz znał ten wymiar to kup z taką samą długością i tańszy jak nie chcesz ich oficjalnego.

Ten wymiar jest podawany w opisie. To wystarczy? Nie musi być np. tapered tak jak ten Accenta?



#59 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwiec 2017 - 22:26

Ten wymiar jest podawany w opisie. To wystarczy? Nie musi być np. tapered tak jak ten Accenta?

Musisz znaleźć widelec o takich wymiarach: Średnica trzonu: 1-1/8'-1,5" (czyli tapered) i Wysokość oś-bieżnia: 380 mm. Wyprzedzenie w każdym szosowym to 43-45mm.

https://www.planetx....cks/rigid-forks

tu szukaj widelców tapered, fajne promocje teraz mają, że wideł kupisz za 50-90 funtów. Tylko oni tam nie podają chyba wysokości oś-bieżnia.





Dodaj odpowiedź