Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa Do 2400 Zł


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 11:40

Witam. 

 

 
 
Myślę, że już czas przejść na szosę skoro zacząłem jeździć tylko i wyłącznie po asfalcie. Chciałbym jeździć dalej i szybciej, a z tego co słyszałem szosa się do tego nadaje.  wink.png
 
Jestem zainteresowany: 
 
 
 
 
 
Nie mam doświadczenia w kupowaniu używanego sprzętu Do tego potrzeba większej wiedzy (?). Same zdjęcia nie pokażą mi stanu technicznego. A jechać przez pół Polski zbytnio mi się nie uśmiecha. Dlatego w moim przypadku wolał bym kupić coś nowego. No chyba, że ktoś by mi w tym pomógł w zakupie...
 
Co sądzicie?
 
Z tego co zdążyłem się zorientować to rozmiar ramy dla mojego wzrostu 186cm powinien mieć 56-57cm?
 
Z góry dzięki za odp. 
 
 
 
 
 

 

 



#2 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:16

Ja bym brał Tribana, plus taki że w sklepie możesz sobie przypasować rozmiar.



#3 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 03 styczeń 2016 - 22:25

Z czterech przedstawionych przez Ciebie - mój typ to TRIBAN.

Dobry-solidny rower na początek.

Silverback jest podobny osprzętowo ma tylko gorsze klamkomanetki 3400, które są mniej wygodne w obsłudze w dolnym chwycie. 

Plusem Tribana jest - jak pisał wojtek123 - możliwość przymiarki w sklepie i wieczysta gwarancja na ramę i widelec.

Plusem Silverback'a carbonowa sztyca i jest nieco mniejsza waga - chociaż nie do końca wierzę w te 8,9 kg patrząc na osprzęt.

 

Twój wybór.

Ja, jak już mówiłem - brałbym Tribana


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#4 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:40

Dzięki za sugestie. A co sądzicie o http://rower-sport.p...m./2444?unibike? Wygląda solidnie. Osprzęt na Clarisie i Sorze. Roazmiar XL - nie wiem czy będzie pasował na mój wzrost 186cm.



#5 kszyh2404

kszyh2404
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:28

raczej L-ka do tego wzrostu. za ok. 100-150 zł więcej można wyrwać Sculture 200 na sorze (manetki, przerzutki P+T)



#6 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:41

Tylko ona ma już bardzo archaiczny napęd - 8sp z tyłu,do tego korba zdaje się mocowana na kwadrat.

W Tribanie masz już 9sp z tyłu i korbę w systemie HollowtechII. Sztywny i mało awaryjny. Nie pojawią Ci się luzy na suporcie tak szybko jak w korbie na kwadrat. Czyli reasumując w Tribanie będzie ciut trwalszy napęd, ciut nowocześniejszy i precyzyjniejszy.

 

Chyba że planujesz np. po sezonie/dwóch zmianę całego napędu?


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#7 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 12:27

Raczej nie. Jeszcze na oku: http://www.bikko.pl/...Mx0RoCRnPw_wcB 

 

warto? 

 

Szkoda, że ten Triban nie jest w innych kolorach. ;)



#8 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 05 styczeń 2016 - 13:06

W Romecie masz porównywalne-prawie takie same parametry jak w Tribanie, poza mechanizmem korbowym, który w tym przypadku jest na octalinku. Jest to rozwiązanie trwalsze i dużo sztywniejsze niż mocowanie na kwadrat, ale troszkę mniej trwałe i sztywne niż Hollowtech II, o którym pisałem. No i ilość przełożeń z przodu - w Romecie masz 2 tarcze, w Tribanie 3 tarcze. Jeżeli nie planujesz jeździć po bardzo stromych ściankach, to dwie tarcze z przodu wystarczą


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#9 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 13:56

http://www.wiggle.co...pa-sora-2015-1/



#10 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 14:01

Mieszkam w zachodniopomorskim - nie mam tam zbyt wiele górek. Teren jest w większości płaski. 

 

 

Czyli z tego co napisałeś Triban wydaje się być bezkonkurencyjny i nie warto dopłacać kilka stówek do droższych rowerów - chyba, że komuś nie podoba się wygląd tak jak mi. Tu jest ciekawe zestawienie (okiem amatora) rowerów do 3000 złotych:  http://roweroweporad...3000-zlotych/ iautor w ogole nie wspomina o Tribanie ani o  Sculture 200



#11 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 05 styczeń 2016 - 14:07

Dla każdego kto oczekuje, że korba na kwadrat się szybko sypnie, mam zła wiadomość. Taka korba potrafi jak na złość wytrzymać wiele sezonów. :-)



#12 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 14:43

A jak juz padnie po latach i trzeba bedzie suport odkrecic to niejeden niecenzuralny wyraz poleci, oj nie jeden.
Okiem amatora czyli moim. Mialem korbe Prowheel stalowa 3rz na kwadrat, teraz mam aluminium Shimano 11s HT2. Przykro mi ale roznicy poza wygladem i kultura zmiany biegow nie czuje. Jezdze amatorsko po plaskim.

#13 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 05 styczeń 2016 - 15:29

Okiem amatora - czyli moim tylko w odniesieniu do MTB gdyż tam mam większe doświadczenie:

Różnicy pomiędzy OCTALINK i HOLLOWTECH II - nie widziałem i nie czułem w przypadku gdy obydwie części były nowe. Jedno i drugie było bardzo sztywne. Jak już się trochę "podjeździło" to przy jeździe na największej tarczy z przodu nie tyle czułem co słyszałem różnicę w postaci delikatnego ocierania łańcucha o wodzik przerzutki przy "dociskaniu" prawą nogą. HT II zachowywało swoją sztywność - natomiast w miarę zużycia - "stawało dęba" i nie kręciło się. 

Dodam że w przypadku MTB dodatkowym czynnikiem "kończącym" żywot takich części były częste jazdy w błocie i mycie roweru karcherem. pomimo uważania i raczej omijania newralgicznych miejsc - zawsze się trochę piachu dostało z wodą do łożysk.

 

Korby na kwadrat zawsze mi jakoś krótko służyły - być może dlatego że były to korby i suporty raczej z niskich półek, nie mniej jednak nie mam przekonania do tego rozwiązania. Wiem że kiedyś było tylko takie, ale na szczęście wymyślono później inne.

Jak dla mnie HT II jest najlepszym i najszybszym w ewentualnym serwisowaniu rozwiązaniem


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#14 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 05 styczeń 2016 - 20:23

Nie ma co straszyć "kwadratem", przy odrobinie talentu w kierunku mechaniki i można ogarnąć. Jak nie, serwis powinien to ogarnąć. 

 

Moje słowa nie wykluczają tego, że HT II to udane rozwiązanie.



#15 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 14:03

A zakup wysylkowy wchodzi w gre? jeśli tak to rzuć okiem na wiggle.co.uk mają tam dobre obniżki i darmową wysyłkę do Polski.

Ten Willier co go tu wrzucił trace_error, po zmianie waluty na GBP wychodzi jakieś 1850zł z prowizjami od paypala powinieneś zmieścić się w 1900zł a reszta zostanie na akcesoria.

 

http://www.wiggle.co...urr=GBP&dest=17

 

 



#16 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 16:59

Wysyłkowy jak najbardziej - chodź raczej nie mam wyboru. Mieszkam w 3tys miasteczku i tu rowerowych nie mam. Najbliższy sklep mam 22km dalej, ale tam jest ubogi asortyment.

 

Tą szosę już przeglądałem wygląda solidnie. Kupił bym ale obawiam się serwisu i gwarancji z zagranicy. 



#17 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 18:34

Można poniżej podpytać co i jak. Opcja wg mnie lepsza niż oklepany Triban. Osprzęt ten sam, a wygląda lepiej i z włoskim konkretnym rodowodem. No i cenowo lepszej chyba oferty z nowych nie ma.

http://www.wykop.pl/...-ktos-ma-pyta/ 

 

 

 



#18 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 09 styczeń 2016 - 18:54

Ja również wolałbym tego Wiliera niż Tribana. Względy oczywiste - MARKA. Wilier marka czysto kolarska... no i wygląd chyba fajniejszy.

A serwis... nie uważam aby przy normalnym użytkowaniu był Ci szybko potrzebny. A jakieś proste regulacje to każdy serwis Ci ogarnie, albo podpytasz na forum...


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#19 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 19:07

Fakt wygląd ciekawszy, choć trochę mnie rażą te czerwone linki. ;)

 

Niestety dostępne rozmiary to L i M, a wg. tabelki dla wzrostu mojego (186cm) powinienem mieć XL.



#20 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 19:17

Top tube virtual to 560mm, zmierz się dokładnie i sprawdź jaką długość rury potrzebujesz http://www.competiti...culatorBike.jsp

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź