Skocz do zawartości


Jakich Koszyczków Na Bidon Używacie? Karbon Czy Nie Karbon?


47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 styczeń 2016 - 12:25

Kupiłem w zeszłym sezonie dokładnie takie same w Auchaun bodajże 15zl sztuka, po sezonie do wymiany, guma się rozeszła i kompletnie nie trzymają bidonów, aż dziw ze nie zgubilem zadnego podczas jazdy, po za tym wewnatrz odeszła warstwa lakieru i zaczely brudzić bidony.

Skąd wiesz, że te same skoro to noname'y?

To co piszesz ewidentnie sugeruje, że to nie te same.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#22 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 10 styczeń 2016 - 12:48

Skąd wiesz, że te same skoro to noname'y?

To co piszesz ewidentnie sugeruje, że to nie te same.

Słuszna uwaga, 

też od jakiegoś czasu używam tych koszyczków i uważam, że mało możliwe jest zgubienie w nich bidonu. 

Co do brudzenia bidonu... to chyba każdy koszyczek ma takie cechy, poza tym bidon to chyba rzecz, która wypada wymieniać dość często. Chyba, że ktoś lubi pić wodę mineralną przez rok z tej samej butelki :P


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#23 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 styczeń 2016 - 12:53

^ w zapomnianym bidonie z wodą pięknie rozwija się flora, a uściślając - glony :D


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#24 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 styczeń 2016 - 13:18

Oj tam, oj tam. Nocna kąpiel w roztworze nadmanganianu potasu (do kupienia za grosze w każdej aptece) i bidon pozostaje niemal sterylny.

 

Re: "Skąd wiesz, że to te same" - bo producentem jest Massload z Tajwanu i te same koszyki są sprzedawane pod kilkudziesięcioma nazwami. Dlatego pytałem Cię, @Greek, o wagę, bo zdarzają się dwie wersje: 20-21 g (trzymające bidon bardzo słabo) albo 33-35 g (znacznie sztywniejsze, ale już nie tak wspaniałe pod względem wagi).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#25 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 styczeń 2016 - 13:47

To mnie się trafiły takie co bidon trzymają perfekt i są lekkie :)

BTW, wiesz dokładnie od jakiego producenta pochodzą produkty w Oszołomie?


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#26 qusiu7

qusiu7
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądBochnia

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:57

Pisząc dokładnie takie same miałem na myśli wygląd, wagowo wychodziły coś ok. 25g producenta niestety nie pamiętam, szybko pozbyłem się opakowania a na samych koszyczkach nie ma żadnych napisów.



#27 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2016 - 15:00

^ w zapomnianym bidonie z wodą pięknie rozwija się flora, a uściślając - glony :D

Ja taki mocno zarośnięty (czasem mi się zdarza zostawić na parę dni brudny po jakimś słodkim napoju) bidon traktuję roztworem wodorotlenku sodu (soda kaustyczna, kret czy inne świństwo do udrażniania kanalizacji) - znikają wszystkie glony i pleśnie. Brzmi hardcorowo, ale bez obaw - wystarczy później dobrze wypłukać. W przemyśle spożywczym mycie instalacji roztworami NaOH to normalka.

Uważać trzeba tylko na temperaturę i wydzielający się gaz, bo podczas rozpuszczania się tego w wodzie wytwarza się ciepło. Dlatego roztwór lepiej rozrobić w innym naczyniu, bo bidon może się zdeformować, gdy zalejemy granulki wprost w bidonie. 

 

Jeśli chodzi o koszyki to preferuję takie z tworzyw sztucznych - są dość tanie i lekkie, nie brudzą bidonów i te lepsze całkiem dobrze trzymają.

Polecam Specialized Rib Cage - elegancki, mocny i dobrze trzyma  (tutaj krótki test: http://tomek-mtb.blo...cos-o-moim.html )

Więcej jak 50 zł na koszyk bym nie wydał.


  • Greek lubi to

#28 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 styczeń 2016 - 15:14

Mam sporo do czynienia z różnymi substancjami z racji drugiego hobby, tak że na pewno wypróbuję :) A siarkowym czy solnym też spróbuję - a nuż wynajdę nową metodę ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#29 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 styczeń 2016 - 16:40

Pójdźmy o krok dalej: zawsze można bidon zalać NaOH, a potem zneutralizować HCl i mamy izotonik z NaCl :D


  • Greek lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#30 Szolantic

Szolantic
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 16:48

1. Ja używam koszyczek na bidon aluminiowy i to mi wystarcza.

2. Najwięcej ile mogę przeznaczyć na takie coś to kwota 60 zł.

3. Moim zdaniem waga też jest bardzo ważna, lecz (jak napisałeś) większą rolę przykładam do jej użyteczności.

Pzdm.
Dawid

Wysłane z mojego MOVE przy użyciu Tapatalka



#31 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 styczeń 2016 - 16:14

Max 60 zika nie więcej, szkoda mi kasy jest mnóstwo ważniejszych rzeczy do kupienia :P

 

Jeździłem w tych tanich podróbkach Elite Custom Race ale słabo się spisywały. Jedyna zaleta, że z daleka przypominają swój włoski pierwowzór. Trzymanie bidonów słabe, po kilku miesiącach używania schodzi lakier i pęka w miejscach naprężeń, guma też się szybko rozłazi.

 

Teraz zmieniłem na Elite Mejio, w Decathlonie za 35,99 szt. i jestem zadowolony: super trzymają bidon, dobrze wygląją.



#32 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 25 styczeń 2016 - 18:11

1. Karbon no-name

2. ok 100

3. dobre trzymanie bidonu

 

o takie np. http://www.ebay.co.u...kQAAOSwuTxV-75d



#33 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 19:29

1. Karbon.
2. 50 -100
3. Trzymanie i waga

Mam koszyk z 1szej szosy z logo Focus (założony na treka) waga 20g, mam też bonti rxl (waży ok 40g) ale na colnago
Na mtb zefal

#34 maxio69

maxio69
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 14:03

Koledzy a ja potrzebuję koszyk na bidon ale taki by można było włożyć do niego np butelkę po izotoniku takim jak oshee, powerrade czy też 4move.

Nie posiadam swojego bidonu a często swój specyfik rozrabiam właśnie w takich butelkach. Chcę by taka butelka trzymała się konkretnie w tym koszyku a nie latała czy też wypadała.

Może posiadacie jakieś takie koszyki? Cena to tak do 30zł za koszyk.



#35 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 marzec 2016 - 14:05

Topeak Modula Cage EX.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#36 maxio69

maxio69
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 17:03

Czy taki koszyk jak Zefal pulse fiber glass ktoś z Was używa? Trzymał by mi bidon isostara 0.5l w miarę dobrze?

#37 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 09 marzec 2016 - 18:09

http://www.elite-it....ustom-race-plus

 

Nowy design od Elite. Bardzo kanciasto ;)


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#38 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 marzec 2016 - 19:34

Miałem w rękach, nawet kilka sztuk sprzedałem.

 

Trzymanie bidonu BARDZO na plus (choć kosztem nieco trudniejszego wyjmowania/wkładania), ochrona bidonu również, wygląd na żywo bardzo drapieżny - może się podobać, choć pewnie nie każdemu. Wykończenie zdecydowanie błyszczące, przynajmniej w wersji czarno-szarej i czarno-biało-czerwonej.

 

Na razie dostępne są tylko trzy kolory, ale coś mi mówi, że to będzie hit.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#39 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 10 marzec 2016 - 23:06

Miałem Custom Race teraz mam plusa od Mikroos-a i trzyma bidon lepiej niż Custom race. Po kilku jazdach problem z wkładaniem/wyjmowaniem znikł. Albo ja się nauczyłem albo koszyk lepiej przyjmuje i oddaje bidon ale trzyma go dalej bardzo dobrze. Jakość Elite, wygląda super ale jak pisał mikroos - pewnie nie do każdej ramy przypasuje.


  • Julkos lubi to

#40 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 14 marzec 2016 - 00:26

Panowie jestem pedantem na punkcie roweru jak nie którzy z was :) Chyba się zgodzicie, że pasuje do mojego addicta? Wagowo tak jak zwykłe custom race choć moje stare xlc alu ważyły 22g/szt. i dobrze trzymały. Z tego co widzę to team Sky jeździ na identycznych. Kupiłem bo zobaczyłem, że nowość i na stronie producenta napisane, że ulepszona wersja która pewniej trzyma bidon ale wyjmowanie niby jest też łatwiejsze niż w zwykłych custom race.

Załączone pliki





Dodaj odpowiedź