Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Klamki Czy Nowa Kierownica Lub Coś Innego?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 20:11

Cześć

Od pół roku użytkuje szosę Scott speedster rocznik 2014 rocznik 2014 http://www.evanscycl...d-bike-ec054452

Mój problem polega na tym że w dolnym chwycie ledwo sięgam do klamki. Zmiana biegów ujdzie ale już z hamowaniem jest dużo gorzej. teraz co będzie lepsze czy szukanie innej kierownicy czy wymiana klamek na jakieś inne?

 

 

 

 

 

 



#2 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 02 styczeń 2016 - 21:41

A kombinowałeś coś z ustawieniem klamkomanetek, czy dalej masz ustawienie "fabryczne" ?

 

Ja bym jednaj spróbował zbliżyć klamki do kierownicy, jak nie ustawieniem, to podkładkami - w niektórych manetkach Shimano są takie w komplecie (nie wiem czy w tych konkretnie) - mają na celu właśnie zmniejszenie odległości klamki od kierownicy.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#3 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:00

Mam ustawione fabrycznie. Mam rozumieć że klamki przesunąć do siebie.



#4 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:17

Nie do siebie, tylko do kierownicy.

 

Może Cię niezbyt dobrze rozumiem. Kiedy jedziesz w dolnym chwycie, nie możesz swobodnie dosięgnąć klamek hamulcowych ? Tak ?

 

W takim razie trzeba klamkomanetki obniżyć na kierownicy - wtedy dźwignie zbliżą się do rurek. Oczywiście obniżać można tylko do momentu, kiedy jeszcze zachowana będzie równa powierzchnia manetki z górnym chwytem. Można ewentualnie poobracać na wstępie samą kierownicę. Trzeba pokombinować.

 

Druga sprawa. Jeśli już wyczerpiesz możliwość zbliżenia klamek do kierownicy samym ustawieniem, to możesz wykorzystać takie specjalne podkładki. Jak się kupuje klamkomanetki Shimano oddzielnie (jako części) to są one w komplecie. Wkłada się je pod klamki (w tą szczelinę powstającą podczas naciskania na hamulec), w celu ustawienia mniejszej odległości klamek od kierownicy.

 

Weź sobie instrukcję swoich klamkomanetek (wygooglaj) i poczytaj, jakie masz możliwości regulacji, np. czy do tego typu są podkładki itp. Jak nie masz podkładek, bo rower kupiłeś gotowy, to możesz popytać w serwisach - może mają na zbyciu po klientach, którym wymieniali klamkomanetki, a ich nie użyli.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#5 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:44

Nie do siebie, tylko do kierownicy.

 

Może Cię niezbyt dobrze rozumiem. Kiedy jedziesz w dolnym chwycie, nie możesz swobodnie dosięgnąć klamek hamulcowych ? Tak ?

 

 

dokładnie tak





Dodaj odpowiedź