Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Można Jeździć Rowerem Szosowym Zimą Po Śniegu?


76 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 13 styczeń 2016 - 13:40

Z przodu kolce (zwykła DIY, żadna droga fabryczna), z tyłu slick, a jaka zabawa:

W normalnych drogowych warunkach jednak nie polecam takiego rozwiązania. Z tyłu chociaż z 60 kolców wskazane. 



#42 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 styczeń 2016 - 13:49

Na tym przykładzie (pedałowanie w miejscu na lodzie) powinni uczyć o tarciu.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#43 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 14 styczeń 2016 - 19:15

Mi ostatnio na lodzie tył wyprzedził przód ( nie wiem, jak to zrobiłem) i upadłem na plecy, mocną uderzając potylicą - dobrze, głowa była w kasku inaczej wąchałbym kwiatki od dołu - tak mocne było uderzenie.

Kask zmienił trochę sztywność - popękał. 

Zastanawiałem się czy pójść do lekarza, a powinienem. 

W zimie KASK OBOWIĄZKOWY !!!!


  • Szolantic lubi to

#44 Szolantic

Szolantic
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 19:20

Jak duży masz ten rower? O jakim typie roweru piszesz? Moim zdaniem w takiej sytuacji powinieneś iść do lekarza!

Wysłane z mojego MOVE przy użyciu Tapatalka



#45 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:36

MTB przy ok.. 28 km/h, w tamtym roku zdarzenie, ale poleżałem na lodzie trochę zanim doszedłem do siebie. 

Wiem, wiem lekarz, ale potem ile w domu problemów z kobietą, że rower to zło itd. :P

Kto ma ten wie. XD

Gdybym miał nudności, wymioty, zaburzenia równowagi itp. to lekarz byłyby w programie.

Po raz pierwszy na rowerze poleciałem do tyłu. 



#46 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:43

Po śniegu można, po lodzie się nie da - ale przełajem, ew. szosa na oponach błotnych. Gleba zaliczona,mam już taką wprawę w upadkach, że głowa nie dotknęła jezdni :). A dziś się okazało, że nie mogę zrobić brzuszków, bo mięśnie szyi tak mocno się skurczyły/naciągnęły podczas upadku, że nie chcą teraz ćwiczyć.



#47 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2016 - 00:34

System, nie obciążaj niepotrzebnie (nomen omen) systemu opieki zdrowotnej, i tak już nie wyrabia. Jeśli kości czaszki całe, brak oznak wstrząśnienia mózgu, to chyba nie ma co dalej drążyć. Zrobisz jak uważasz, ale nie licz, że wyślą Cię zaraz na jakąś tomografię czy rezonans magnetyczny głowy - ta pierwsza to jednak badanie inwazyjne (duża dawka promieniowania), a rezonans dużo droższy.

 

Ja dzisiaj góralem na samoróbkach (poświęciłem na przednią prawie nówkę Michelin Country Mud, z tyłu stary VeeRubber (już parę zim zaliczył). Na udeptanych ścieżkach w lesie taki lód, że dopiero jak zsiadałem z roweru to docierało do mnie, jak jest ślisko, a na tak uzbrojonym rowerze dało się sensownie jechać, a momentami nawet trochę poszaleć.

DSCF1794J_snwpsss.jpg

DSCF1801J_snwpsap.jpg

  

 



#48 goldfinger

goldfinger
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 15 styczeń 2016 - 10:14

20160115_084421_zpsplvermy9.jpg

 

okazuje się że można ;)


  • Szolantic lubi to

#49 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 styczeń 2016 - 10:46

Zdjęcie z komórki trzymanej w ręku przez kierowcę? :>

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#50 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 10:47

Tylko do lodu jeszcze daleka droga, bo raz że nawet przy temperaturze powietrza -3 asfalt przy przeciętnej ruchliwości samochodów na drodze, będzie miał w okolicach +1 zwłaszcza w mieście, a dwa, to o tej porze już zapewne jest posolone. Ale wracając, - oczywiście, że można

 

lodzio3.JPG

 

lodzio2.jpg

 

lodzio.jpg

 

lodzio1.jpg

 

Na%20sylwka.JPG

 

Przy zachowaniu pewnych reguł( w tym sprzętowych) i głowy na karku da się, chociaż w tych przykładach i tak starałem się wycisnąć cały sok z cytryny. ;)


CykloOpole !!! :)


#51 Szolantic

Szolantic
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 21:03

Szkoda, że nie można jeździć rowerem szosowym po śniegu ):, ponieważ jak on spadnie to zmienia się krajobraz.

#52 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 styczeń 2016 - 12:47

Odkrywcze...Dobrze, że "już" po trzech stronach tego tematu, rozwiało to twoje wątpliwości ;)



#53 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 16 styczeń 2016 - 18:23

Po śniegu można, po lodzie - nie.

https://www.youtube....eature=youtu.be



#54 Szolantic

Szolantic
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 18:26

Dzisiaj widziałem kolarza gnającego po zaśnieżonych wałach na rowerze szosowym/przełajowym!

Wysłane z mojego MOVE przy użyciu Tapatalka



#55 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 styczeń 2016 - 23:28

Po śniegu na przełaju czemu nie :) Ale szosa to co innego.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#56 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 styczeń 2016 - 20:30

Ja ostatnio trochę pozasuwałem i nawet filmik skręciłem :) etenszyn, piszczący cantilever :)



#57 Jan 77

Jan 77
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 16 marzec 2016 - 16:46

Ja raz próbowałem i na tym się skończyło za dużo minusów......Byle do wiosny :) 



#58 KlasycznaBianeczka

KlasycznaBianeczka
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądNYC

Napisano 20 październik 2022 - 18:32

Temat widze sprzed 6 lat ale ja nowy wiec przeczytalem zaciekawiony bo to moja pierwsza zima "na szosie" .... dzis pierwszy raz wyjechalem w okolicy zera i powiem tak najmocniej przemarzly mi dłonie, pomimo ze rekawice dosc grube, neoprenki na czubki butow i gruba skieta zrobily robote, ale dlonie to masakra, musialem sie zatrzymywac co pare km i rozgrzewac bo palce marzna na kość. Nie wiem czy sa jakies specjalne rekawice dedykowane na szose gdzie wiadomo te predkosci sa wyzsze niz na MTB w lesie .... czy po prostu lepiej na zime przesiasc sie na trenażer. Kupilem Wahoo Kickr Core-a pojezdzilem troche w garazu na nim ale nie wiem jakos nie moge sie przemoc zeby na tym jezdzic codziennie przez pare miesiecy, pojezdzilem troche na nim ale juz po paru dniach po prostu chce mi sie wyjsc na zewnatrz bo nie daje rady .....

 

Nie dalej jak tydzien temu bylem w podobno "najwiekszym Decatchlonie" w srodkowej Europie w Piasecznie i pytam obslugi czy jest jakies stoisko stricte szosowe powiedzieli ze nie oplaca im sie czegos takiego utrzymywac, nisza za mala .... gdzie sie zaopatrywac w tego typu rzeczy ?

 

Rozumiem ze jest internet ale jakos nie jestem w stanie kupic w ciemno czegos takiego jak rekawice z uwagi na to ze moze byc ciezko trafic w rozmiar co firma to inne rozmiary .... Macie jakis sklep rowerowy w okolicy Warszawy ktory jest dedykowany tylko szosie i sprzedaje tez stroje zimowe ktore mozna na miejscu przymierzyc ?



#59 wildix

wildix
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 20 październik 2022 - 19:38

Dzisiaj wszystko musi być ,,rowerowe''. Kiedyś jeździło się w rękawicach narciarskich. Ja mam motocyklowe (jakieś held'y) z membraną za niecałe 200zł (w 2012r.). Ręce nie marzną ale zmiana biegów jest problematyczna (i dlatego w mtb mam gripshifty). 

 

A tak w ogóle, nie szkoda ci katować szosy zimą?



#60 KlasycznaBianeczka

KlasycznaBianeczka
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądNYC

Napisano 20 październik 2022 - 19:50

Dzisiaj wszystko musi być ,,rowerowe''. Kiedyś jeździło się w rękawicach narciarskich. Ja mam motocyklowe (jakieś held'y) z membraną za niecałe 200zł (w 2012r.). Ręce nie marzną ale zmiana biegów jest problematyczna (i dlatego w mtb mam gripshifty). 

 

A tak w ogóle, nie szkoda ci katować szosy zimą?

Nie bede jej katowal jak bedzie mokro ,tylko jak jest sucho, no chyba ze bedzie zbyt duzy wiatr. Jakos nie moge sie przemoc do tego zeby krecic tylko na trenarzerze, brakuje mi jazdy na zewnatrz juz po paru dniach takiego krecenia, wiem, mozna sie przesiasc na MTB i do lasu co pewnie tez bede praktykowal ale nie chce tak calkowicie zarzucac szosy jesli bedzie ładnie ale chłodno (:





Dodaj odpowiedź