Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Bontrager Aura 5, Czy Coś Innego Do 4 000 Zł?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogcz

bogcz
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 22:06

Jestem w trakcie upgradu mojego Treka- czas na wymianę kół. Sprzedawca z mojego sklepu poleca mi bardzo w.wym. kółka- nieprzekraczalny budżet to 4 tys zł. Ważę nieco powyżej 100 kg, a te koła nie mają limitu wagowego. Sklep jest dość sztywno nastawiony na Treka i Bontragera- pytanie, czy brać jakieś inne koła pod uwagę? Jakie? W sezonie jeżdżę ok 200 km tygodniowo, raczej po płaskim terenie.

 



#2 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 styczeń 2016 - 22:43

te kola sa spoko jak bedziesz na tubeless jezdzil. Jak nie, to bierz cos na szytki B) :evil:



#3 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2016 - 00:44

Aury mają obręcze alu i przyklejony do nich "stożek" z karbonu.

Koła generują mało przyjemne przydźwięki w postaci wycia i gwizdów (ciężko to opisać słowami) przy prędkościach 30-40 km/h, pewnie wynik zawirowania powietrza w karbonowym profilu.

Do tego tenże profil jest miękką strukturą, która lubi pękać i to nawet niezbyt się o to starając. Takie uszkodzenia (drobne) nie mają raczej wpływu na funkcjonowanie kół, są jednak mocno wkurzające przy tej cenie. 



#4 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 styczeń 2016 - 06:22

Tobo nie lubi dzwiekow przy kolach aero :) weirdo!! :D

#5 bogcz

bogcz
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 12:38

Troche poczytalem o tych kolach na niemieckim forum i tez sie raczej dobrze o nich wypowiadaja, wiec sie pewnie na te kolka zdecyduje. Tobo-Predkosci duzo powyzej 30 km raczej rzadko mnie dotycza, wiec sie tego wycia niespecjalnie boje...Dziekuje bardzo za Wasze opinie i przepraszam ze nie pisze polskimi znakami, ale takie mam w tej chwili ograniczenia sprzetowe...



#6 Damian Chlanda

Damian Chlanda
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądChicago, Rzeszow

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:08

Troche poczytalem o tych kolach na niemieckim forum i tez sie raczej dobrze o nich wypowiadaja, wiec sie pewnie na te kolka zdecyduje. Tobo-Predkosci duzo powyzej 30 km raczej rzadko mnie dotycza, wiec sie tego wycia niespecjalnie boje...Dziekuje bardzo za Wasze opinie i przepraszam ze nie pisze polskimi znakami, ale takie mam w tej chwili ograniczenia sprzetowe...

Myslales moze o Chinskich stozkach ? tez jest to dobra opcja, tansza i tez bardzo dobra jakosc. 
Te kola bontagera sa troche ciezkawe, a tez jesli sie nie scigasz to nie ma sensu kupowac wysokiego stozka. 



#7 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:30

Tobo nie lubi dzwiekow przy kolach aero :) weirdo!! 

Trochę tych "aero" już pomacałem i akurat aury to jedyne które tak jęczą.  Oczywiście, kwestia rozwiązywalna jakąś muzą w uszach, za to "karbon" jest w tych kołach zdecydowanie tandetny. 4500 tysiąca cena katalogowa :)

 

Wg mnie zdecydowanie nie warte tych pieniędzy. 

No ale jak chcesz - bierz. 



#8 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 07 wrzesień 2017 - 14:07

Panowie krótkie pytanko mam okazję za 3500 nówki z zaufanego sklepu, dealera Treka/Bontragera. Obecnie jeżdżę na Cosmicach alu 30mm,trochę wyjezdzome piasty. Chcę coś nowego. Od razu mówię, szytki i ścieżki karbonowe odpadają.



Dodaj odpowiedź