Skocz do zawartości


Zdjęcie

wymiana płytek w butach sidi zeta


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 22 luty 2010 - 14:48

Witam
przekręciłem gwint w przedniej płytce na mocowanie śrub bloków w szosowych butach sidi zeta, czy ktoś wymieniał te płytki z gwintem i wie jak się do nich dostać i czy w ogóle można je kupić ?

pozdrawiam
Krzysiek

#2 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 luty 2010 - 15:01

Na stronie Velo (link do płytek - rozumiem, że o te chodzi?) jest podane, że musisz o nie pytać w ich sklepach (często to niestety oznacza, że może być z tym problem, tym bardziej że to raczej jakiś super chodliwy towar nie jest)... Tu masz ich listę dla dolnośląskiego. Co do samej wymiany niestety nie potrafię pomóc, bo nie miałem z tym do czynienia.

fs-userbar-blog-white.png


#3 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 22 luty 2010 - 20:48

dzięki za odpowiedź, ale nie chodzi o te płytki bo one są do mtb
tutaj jest taka podeszwa jak moja Millenium 2:
http://velo.com.pl/w...h/podeszwa.html
albo tutaj:
http://ecx.images-am...M8L._AA280_.jpg
i chodzi mi o te płytki pojedyncze ułożone na wierzchołkach trójkąta które są do mocowania bloków szosowych, poza tym nie umiem zdjąć tej całej plastikowej części, może ktoś już robił takie manewry ?

pozdrawiam

#4 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 luty 2010 - 22:24

nie umiem zdjąć tej całej plastikowej części

Znalazłem np. coś takiego (Sidi America):

ARE RECEPTACLE PLATES COVERED UNDER WARRANTY?
It is possible to strip out or cross thread cleat receptacle plates during cleat installation and occasionally in older MTB shoes the receptacle plates become rusty. Receptacle plates are not covered under warranty, however they are replaceable. We recommend taking the shoe to a shoe repair store. Incorrectly replacing a receptacle plate can lead to an uncomfortable lump under the ball of the foot.

1. Remove the insole and lift the tongue to open the upper as much as possible.
2. If the shoes has a Tecno II® buckle, make sure to completely open the buckle by unhooking the nylon string
3. Use a sharp cutting tool to cut along the dotted line in the innersole.
4. From the inside, carefully lift the slightly loosened innersole and, with a screwdriver from the outside, push the metal inserts out and substitute them.
5. Position the innersole as before.

Sidi may not be held responsible for inappropriate use which may damage the innersole.


Dołączona grafika

Wynikałoby z tego, że aby wymienić płytki/nakrętki nie należy się do tego dobierać od dołu, a od środka... Poza tym nie udało mi się na szybko nigdzie namierzyć samych nakrętek, wszędzie tylko te płytki, o których pisałem wcześniej. A może dałoby się to czymś zastąpić? No i nie jestem też pewien, czy to się tyczy podeszwy Millenium 2, ale chyba tak. Na stronie SidiUK jest też trochę schematów, ale dotyczą głównie samego montażu różnych bloków, chyba że coś przeoczyłem i tam uda Ci się coś znaleźć.

fs-userbar-blog-white.png


#5 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2010 - 22:47

Nakrętki można zeszlifować takie zwykłe, wtedy będą niskie i powinny się zmieścić, miałem identyczną sytuację w swoich butach, ale do moich było się prościej dobrać, nie musiałem nic rozcinać, tylko odgiąć nieco.

#6 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 luty 2010 - 22:56

nie musiałem nic rozcinać, tylko odgiąć nieco

Otóż to - w moich Specach Sport MTB (model z okolic roku 2004) też wystarczy odgiąć część podeszwy po wcześniejszym wyjęciu wkładki i można dobrać się do płytek. Podobnie w SH R075 - co prawda wewnętrzna część podeszwy jest dość twarda, ale też widzę jakieś nacięcia, więc dałoby radę pewnie tak samo to zrobić. Zaznaczam jeszcze raz, że nie wiem, czy powyższy opis i rysunek dotyczy Millenium 2. krzy1976, podejrzewam że już próbowałeś, ale zajrzyj może jeszcze raz pod wkładkę - może obejdzie się bez cięcia i niepotrzebnego rozlewu krwi ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#7 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 23 luty 2010 - 15:30

Wynikałoby z tego, że aby wymienić płytki/nakrętki nie należy się do tego dobierać od dołu, a od środka... Poza tym nie udało mi się na szybko nigdzie namierzyć samych nakrętek, wszędzie tylko te płytki, o których pisałem wcześniej. A może dałoby się to czymś zastąpić? No i nie jestem też pewien, czy to się tyczy podeszwy Millenium 2, ale chyba tak. Na stronie SidiUK jest też trochę schematów, ale dotyczą głównie samego montażu różnych bloków, chyba że coś przeoczyłem i tam uda Ci się coś znaleźć.

wielkie dzięki, właśnie o to chodzi, te płytki do szosy też są pokazane tutaj na rysunku
to te 3 naokoło tej dużej do mtb
zaraz zabiorę się za demontowanie tej wkładki w środku buta, zobaczymy co z tego wyniknie :-)
pozdrawiam
Krzysiek

#8 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 luty 2010 - 22:19

No i jak tam? Udało się? Pisząc o wkładce miałem oczywiście na myśli wkładkę, którą można bezproblemowo i beznarzędziowo wyjąć ;-) Taką, która jest też w "cywilnych" butach - mam nadzieję, że dobrze się zrozumieliśmy ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#9 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 23 luty 2010 - 23:46

tak tą zwykłą wkładkę wyjąłem już dawno bez problemów :-)))
nie mogłem się zabrać za to ale po przeczytaniu Twojego pytania postanowiłem działać
w tej wkładce na stałe były takie podłużne nacięcia i trzeba było je ze sobą połączyć rozcinając wkładkę i podważyć jej kawałek w miejscu usytuowania tych blaszek do mtb i do szosy zgodnie z instrukcją i zgodnie z rysunkiem
mam już te blaszki wyjęte i są całe przerdzewiałe, teraz zastanawiam się co w ich miejsce wsadzę bo z tego co widziałem sprzedają tylko tą jedną dużą do mtb a nie widziałem tych 3 małych do szosy :-(
takie zwykłe nakrętki chyba nie będą się dobrze trzymały ?

#10 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 luty 2010 - 00:01

Cieszę się, że się przydałem na coś ;-) Ja właśnie też nie mogłem znaleźć nigdzie zamienników tych nakrętek, ale może spróbuj ze "zwykłymi" nakrętkami kwadratowymi:

Dołączona grafika
elementy-zlaczne.pl ;-)

Kwestia znalezienia/zamówienia/"dopasowania" odpowiednich wymiarów zewnętrznych i gwintu. W tych oryginalnych chyba nie stosowali żadnych kosmicznych technologii, więc może by przeszedł taki numer ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#11 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 24 luty 2010 - 00:27

te blaszki szosowe wyglądają tak (zdjęcie bardzo kiepskiej jakości ale mam nadzieję że coś jednak widać :)
te nakrętki o których piszesz nie zmieściłyby się między tą stałą wkładkę a podeszwę plastikową, one są takimi blaszkami cienkimi z wysuniętym do przodu gwintem który wchodzi w otwór w podeszwie

Załączone pliki

  • Załączony plik  111.jpg   20,63 KB   3270 Ilość pobrań


#12 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 luty 2010 - 00:46

A może kolega ślusarz by Ci takie wytoczył, jeśli nie znajdziesz lepszego rozwiązania?

#13 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 24 luty 2010 - 08:42

już zaczynam myśleć nad tym żeby pociąć tą dużą płytkę mtb na mniejsze, takie żeby pasowały do szosy, co o tym myślicie ?

#14 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 24 luty 2010 - 18:15

O ile się nie mylę kumpel miał podobny problem i załatwił go w Velo w Szczecinie.

#15 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 25 luty 2010 - 00:41

dzięki napisałem do Velo ale zająłem się też tymi starymi płytkami, może jednak coś z nich będzie, nawet z tej z "przekręconym" gwintem...

#16 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 26 kwiecień 2010 - 11:23

O ile się nie mylę kumpel miał podobny problem i załatwił go w Velo w Szczecinie.


miałem napisać już jakiś czas temu jak się zakończyła historia z tymi płytkami, otóż napisałem do Velo i miła pani Magdalena (email: [email protected]) przesłała mi 3 płytki do jednego buta za darmo a później napisałem jeszcze raz żeby też do drugiego buta przysłali i dostałem listem następne 3 płytki też za darmo.



Dodaj odpowiedź