Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Endurance Al 6.0 Jaka Rama Na 187


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Martinez 3

Martinez 3
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 09:09

Witam,mam problem z doborem ramy canyona endurance al. Mój wzrost to 187 ,długość nogi 86 . Kalkulator Canyona wskazuje na M-kę ale to stanowczo za mało ,dotychczas jeździłem na XL scotta (58).Proszę o pomoc ,może ktoś posiada ramę Canyona L przy podobnym wzroście .



#2 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 styczeń 2016 - 09:21

Dobrze zmierzyłeś wewnętrzną długość nogi?



#3 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2016 - 12:16

86cm przy tym wzroście to bardzo mało.

 

Przypominam - mierzy się aż do krocza, na docisk, a nie tylko do jajek ;)



#4 RiverZG

RiverZG
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 14:02

Niezależnie od tego czy pomiar wykonany jest ok czy nie ...Moim zdaniem Canyon ten kalkulator ma do kitu, właściwie jedyną zmienną determinującą rozmiar jest długość nogi, wystarczy że przekroczy się wartość graniczną algorytmu o 1cm i lądujesz w rozmiarze wyżej lub niżej niezależnie od tego czy masz ręce do ziemi albo wzrostu do nieba. Pierwszy kalkulator jaki mieli byl bardziej pomyślany bo jak coś wybiegało od proporcji to wyrzucał komunikat żeby skontaktować sie z konsultantem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#5 Martinez 3

Martinez 3
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 16:07

Nogę zmierzyłem jeszcze raz 87 cm to max.Kontaktowałem się z przedstawicielem canyona w Polsce i powiedział że L-ka powinna być idealna . Nie było by problemu gdyby było można się gdzieś przymierzyć do ram canyona ,a tak pozostaje tylko wymiana i może to trochę potrwać.Nie chciał bym otrzymać roweru w połowie sezonu. Dlatego jeżeli jest ktoś na forum ,kto posiada ten model w rozmiarze L i mierzy podobnie jak ja ,proszę o radę .



#6 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 25 styczeń 2016 - 16:15

Wybierz inny rower, który można przymierzyć. W alu jest co wybierać, 


  • ROZMIAR lubi to

#7 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 16 luty 2016 - 21:37

Można zajrzeć do nas:

https://www.rosebike...015/aid:743972 

podejrzewam, że rozmiar 59 cm byłby okey, ale to długość przekroku decyduje o wyborze rozmiaru ramy.

 





Dodaj odpowiedź