Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc W Wyborze - Kross, Trek Czy Inny?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarzab

jarzab
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 14:55

witajcie, potrzebuje pomocy i wsparcia.

chce kupic pierwsza szosę - od pewnego czasu zastanawiam sie nad wyborem roweru.

wiem, ze rozsadniej byłoby kupic uzywkę, ale...

chciałbym wydac nie wiecej niz 3500zł.

 

mam szanse kupic nowego Krossa Vento 4.0 - za niespełna 3000zł - taniej niz w sklepie.

http://www.kross.pl/.../road/vento-4-0

 

Myslalem tez o Trek 1.2 - moze macie inne propozycje?

 

bede wdzieczny za pomoc.

 

na ta chwile stawiam na krossa, ale moze macie jakies inne pomysły?

 

z gory dziekuje



#2 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2016 - 08:15

Kross na Tiagrze "za niespełna 3000zł, taniej niż w sklepie" to normalna cena, żadna tam okazja. No może byłaby to okazja przy innej marce, ale nie rowerze firmy której właściciel potrafi w wywiedzie powiedzieć że produkuje "żelazne ramy" :)))

 

Ta cena sklepowa (3999zł) za Krossa to jakiś kompletny absurd, wyznaczona tylko po to żeby potem dać zniżkę - i to solidną...

 

A poniżej 3500zł to kupisz Scotta Speedstera na Tiagrze.



#3 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 29 styczeń 2016 - 11:05

Rozmawiamy o nowym rowerze na tiagrze 4700? Uważam że cena poniżej 3000 zł jest bardzo normalną ceną. Dodał bym, że nawet okazyjną. Ciężko jest coś znaleźć w tej cenie. Nawet decathlon nie oferuję tak atrakcyjnego roweru.

 

Scott na oficjalnej stronie za rower na tiagrze wypisał heretyczne 4399. Dlaczego ten zarzut krossowi za swoje 3999?Canyon z kolei bardzo zbliża się do ceny 4000, tam trudno o rabat. 

 

Właściciel krossa nie musi znać się na rowerach, musi się znać na ludziach których zatrudnia, to oni są odpowiedzialni za produkt.

 

Gdybym miał kupić rower, była by to bardzo ciekawa dla mnie oferta, a świadomość że część wydanych pieniędzy zostało by w kraju połechtała by moją patriotyczną duszę.:D.

 

 

 


  • RAFA.S lubi to

#4 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2016 - 11:23

 

 

Scott na oficjalnej stronie za rower na tiagrze wypisał heretyczne 4399.

 

To też im odbiło. Zeszłoroczny kosztował katalogowo 3600, do kupienia za 3200 bez targowania.

 

Piszesz "cena poniżej 3000 zł jest bardzo normalną ceną. Dodał bym, że nawet okazyjną." - to się zdecyduj, normalna czy okazyjna :P

 

To ja wcześniej napisałem że normalna, a ty piszesz jakbym napisał coś innego :/

 

Kross kilka lat tamu robił przyzwoite rowery w przystępnej cenie, ale potem uwierzyli że są Światową Marką i pojechali z cenami w kosmos. O, jeszcze  Romet podobnie - ci to chyba liczą że ktoś to kupi za wygórowaną cenę kierowany sentymentem.:)

 

I nagle z 2 lata temu czasopisma rowerowe zaczęły się zachwycać szosówkami Krossa, podobnie jak niemieckim obrzydlistwem do Rose czy Canyona. A już widzę że się szykują jakieś Kreidlery i im podobne, licząc an to że polski klient łyknie ściemę że to "ekskluzywny niemiecki sprzęt".

 

A co do szefa Krossa - mam uczulenie na takich kolesi, którzy niezbyt dobrze wiedzą czym ich firma handluje - a jak taki ktoś w dodatku sie zdradza ze swoją ignorancją to zasługuje tylko na wykpienie. "Żelazne rowery"., LOL...


  • beskidbike lubi to

#5 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 29 styczeń 2016 - 13:50

Sprecyzuje. Cena jest okazyjna. Ja nie jestem, aż tak krytyczny wobec krossa, maja bardzo interesujące konstrukcje. Nie wiem dlaczego mieli mieć kompleksy wobec innych marek.  Polityka firmy nigdy nie stawiała na rowery szosowe. Przeglądając ofertę jaką teraz proponują, naprawdę mają bardzo ciekawą.

Podoba mi się w tym konkretnym rowerze że jest pełna grupa tiagra, a nie powsadzane kwiatki jak np korba poza grupowa, lub hamulce tektro i udawanie że rower jest na tiagrze. Często można spotkać taką politykę. 

 

Mnie osobiście nie razi ignorancja właściciela. Nie ma żadnego obowiązku się znać, a nawet uważam to za zaletę, bo może zdać się na ludzi którzy wiedzą to lepiej. Krytyka należy się dla osoby, która autoryzowała wywiad i pozwoliła żeby szef gadał głupoty.  Jak wspomniałem to pracownicy muszą się znać. 



#6 jarzab

jarzab
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 14:25

oczywiscie nie jestem ukierunkowany tylko na Treka czy Krossa - producentów na rynku sporo, moze coś innego w tej cenie o przyzwoitych parametrach?

 

generalnie kiedy chodze po sklepach rowerowych - nikt nie ma na stanie szosy z Krossa - nie wiem dlaczego, ale kiedy pytam o mogą zaproppnować w "moim" przedziale cenowym z reguły proponują coś na Sorze, kiedy pytam o tiagrę słyszę, ze to klasa lepsza i dużo droższa.

 

wiec jako laik, opierajac sie na logice mysle sobie, ze za 2999 nowy Kross Vento 4.0 to rozsądny wybór.

 

jeżeli ktoś będzie łaskawy podesłać jeszcze inne propozycje będę wdzięczny.



#7 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2016 - 14:49

Brak Krossa szosowego w sklepach może być związany z ryzykiem posiadania szosy tego producenta, ludzie szosy kojarzą z innymi markami.
Co do Treka - obecnie seria 1 ma wcześniejsze ramy serii 2 - waga poniżej 1600 gramów dla rozmiaru 56 ( jeśli dobrze pamiętam), bezproblemowe. Do tego bardzo dobra gwarancja.

#8 jarzab

jarzab
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 10:30

im dluzej sie zastanawiam tym bardziej nie wiem.

w kregu zainteresowan pojawiły sie dwie nowe opcje:

http://katalog.bikew...r/40767/aura_55

za ok 3800

 

i

http://tricarbon.pl/...uji-roubaix-1.5

za 3200

 

oba lekkie, 

Author na 105

Fuji na Tiagra

 

proszę o kilka słów:)

 



#9 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 31 styczeń 2016 - 12:20

im dluzej sie zastanawiam tym bardziej nie wiem.

 

Kup ten który ci się podoba.



#10 eni4c

eni4c
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 22:54

Kup ten z głośniejszym logo. Bo za dwa lata sprzedasz go za więcej.
A ze będziesz go sprzedawał, zeby kupić coś lepszego jestem pewien.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#11 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2016 - 08:15

Z Authorem uwaga - ma dziwną geometrię. Przymierzałem się do Aury i właśnie z powodu geometrii odpuściłem - nijak nie mogłem pod siebie dobrać roweru.





Dodaj odpowiedź