Skocz do zawartości


Zdjęcie

klamki Sram czy Shimano dla małych dłoni?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ig0r

Ig0r
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 01 marzec 2010 - 19:20

Witam. Mała prośba o opinie. Jeździłem do tej pory na 105 i niby wszystko OK, ale gdzieś obiło mi się o uszy, że klamki Srama są bardziej przyjazne dla kogoś o małych dłoniach?

#2 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 01 marzec 2010 - 19:37

Dobrze słyszałeś ;-)
Klamki Srama są wg mnie bardzo wygodne. Sam mam małe dłonie i w porównaniu do starego shimano czuć różnice w komforcie. Dodatkowo możesz sobie ustawić odległość dźwigni zmiany przełożenia i hamulca od kierownicy co jest kolejną zaletą.
Stare Shimano w sumie też złe nie było, natomiast nowe klamki z serii 7900, 6700 i 5700 mają już inną konstrukcje, są grubsze u nasady i już nie tak komfortowe.
Campa UltraShift natomiast to wg mnie i dla mnie zupełne nieporozumienie. Dzyndzel z boku klamki wymusza ułożenie dłoni w jeden tylko możliwy sposób. Dosięgnięcie go z dolnego chwytu przy wyżej ustawionych klamkach też może sprawić problemy. Klamki kiedy się je ogląda wydają się być bardzo wygodne, jednak to uczucie szybko znika po położeniu na nich dłoni.
Najlepiej jednak będzie jak znajdziesz rower gdzie będziesz mógł się przymierzyć do każdej wersji, bo każdy jest inny i co innego mu pasuje. Dla mnie Sram w tej chwili nie ma konkurencji jeśli chodzi o kształt i ergonomie klamek.

#3 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 01 marzec 2010 - 22:31

Ig0r, sa specjalne klamki Shimano do malych dloni :

http://www.chainreac...x?ModelID=27234

#4 Ig0r

Ig0r
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 01 marzec 2010 - 23:15

Dzieki wielkie. Sprzedałem stary rower i nie weim co wybrać. Sprawdzić nie bardzo mogę bo w promieniu 100 km brak dobrego sklepu rowerowego Trochę podłamany info ,że nowe shimano niebardzo. Wybrać Srama choć droższy?

#5 Ig0r

Ig0r
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 23 marzec 2010 - 19:42

Proszę o małą podpowiedź. Dla kogoś z małymi dłońmi bardziej przyjazne są klamki Srama czy może nowa Ultegra 6700?



Dodaj odpowiedź