Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Endurance Do Ok. 5000Zł (Trek, Haibike, Giant, Ghost)


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafalplus03

rafalplus03
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 luty 2016 - 13:51

Cześć!

Stoję przed wyborem pierwszego roweru szosowego (wcześniej jeździłem na 29er).

 

Budżet to około 5000zł, więc spotkał mnie typowy dylemat: aluminium czy karbon. Długość wypadów to 100-150km, więc celowałbym w rower typu endurance, aby było względnie wygodnie.

 

Rozważam kilka rowerów:

1. Trek Domane 2.3 2016 (do kupienia za 5000zł),

2. Haibike Challenge SL 2015 (do kupienia za 5500zł),

3. Giant Defy Advanced 3 2015 (też jakiś rabat od ceny katalogowej pewnie wpadnie),

4. Ghost Nivolet 4LC (za ok. 5000zł, ale mam problem ze znalezieniem rozmiaru).

 

Już prawie zdecydowałem się na kupno Treka, ale spotkałem się z opiniami, że w tym budżecie warto już pomyśleć o rowerze na włóknie węglowym. Zastanawiam się, czy Trek na ALU z rozdzielaczem IsoSpeed i karbonowym widelcem dobrze tłumi drgania, czy jednak będzie pod tym względem gorszy od powiedzmy Haibike z karbonową ramę, ale bez tego typu "innowacji".

 

Druga sprawa to renoma firmy i polityka gwarancyjna. Trek oferuje na ramę gwarancję dożywotnią, Giant też (ale czytałem, że niechętnie wymieniają), natomiast Haibike i Ghost tylko 5 lat. Rower chciałbym kupić na lata i zastanawiam się, czy włókno węglowe nie przysporzy w tej kwestii większych problemów.

 

Najważniejsza jest jednak dla mnie wygoda i głównie o to chciałbym Was zapytać. Jakie są Wasze doświadczenia z Trekiem Domane w wersji aluminiowej w porównaniu do ram karbonowych?

 

Oczywiście świat na tych 3 rowerach się nie kończy, więc liczę też na inne propozycje nowych rowerów. Nie nastawiam się koniecznie na 105, równie dobrze może być Tiagra. Mój wzrost to 181cm, więc raczej rozmiar 56cm (choć w Ghostcie podobno L).



#2 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 10 luty 2016 - 19:26

Zobacz
http://allegro.pl/tr...10.html#thumb/6

Choć ja dalej jak wcześniej pisałem szukalbym domane.

#3 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 luty 2016 - 20:00

Kumpel jeździ na domane alu z carbonem a ja na defy z widelcem z włókna. 

On jest zadowolony i ja też. 

Myślę, że jeśli będzie Ci wygodnie to będziesz zadowolony. 

Szczerze mówiąc, przejechałem na jego treku parę kilometrów po dobrym asfalcie i różnicy nie czułem. 

Może poprostu wybierz ten,który Ci się bardziej podoba, albo cena bardziej odpowiada. 

Najlepiej pojedź na jazdę próbną,jeśli masz taką możliwość. 

A jeszcze lepiej gdyby ustawili Ci właściwą pozycję.



#4 rafalplus03

rafalplus03
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 luty 2016 - 22:58

Dzięki za odpowiedzi. Udalo mi się znaleźć sklep, w którym za tydzień będą mieli testówki Treka. Tak więc będę miał okazję sam sprawdzić różnicę w jeździe pomiędzy Domane 2.3 a np. karbonowym Emonda S4.

#5 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 227 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 luty 2016 - 11:31

W zeszłym roku miałem podobny dylemat - Domane czy Emonda - wtedy debiutująca w sklepach. To miała być moja pierwsza szosa, więc doświadczenia żadnego. Po krótkich jazdach testowych, jakoś Domane mnie nie porwał, a Emonda wydawała się wygodniejsza. Kupiłem Emondę S5. W zeszłym sezonie zrobiłem na niej blisko 8 kkm po drogach różnej jakości i dalej jestem b. zadowolony ze swojej decyzji. Jedyne co jej mogę zarzucić to fakt, że rama do najlżejszych nie należy, ale to akurat żaden argument w porównaniu do Domane aluminiowego.

 

Pozdrawiam

 

 



#6 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 12 luty 2016 - 11:47

Jeśli w grę wchodzi alu, na solidnych kołach Aksium Mavica z oponami 25 mm dającymi komfort to proponuję spojrzeć tutaj

 

https://www.rosebike...1326/aid:821329

 

rower testowy w rozmiarze 55 cm możliwy do przetestowania w okolicach Wrocławia

Modele karbonowe też są dostępne, ale to inny budżet. Sprzedaż wyłącznie wysyłkowa, 6 lat gwarancji na ramę, 2 lata na komponenty. Dobór rozmiaru na podstawie długości wew. strony nogi. 

 

 



#7 rafalplus03

rafalplus03
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 17:30

Być może ktoś jeszcze będzie miał podobny dylemat, więc opiszę na co się zdecydowałem. Otóż wybór padł na Treka Domane 4.1 z 2015 roku poleconego przez jednego z użytkowników forum. Zdecydowałem się więc na karbon, głównie dlatego, że dostałem na niego całkiem niezłą cenę.

 

Wrażenia z jazdy są jak najbardziej pozytywne, jednak nie mam zbytnio porównania z innymi modelami rowerów szosowych. 

Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to chętnie odpowiem ;)





Dodaj odpowiedź