Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Zamienić Rozmiar Ramy Fuji Altamira?


22 odpowiedzi w tym temacie

#21 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 luty 2016 - 23:03

Dostosowali rower M do niego , lecz powiedzieli również że rozmiar S/M byłby lepszy lub równie dobry i stąd dylemat...

Jeżeli fitter powiedział, że na szosie mostek rower z mostkiem 80 mm byłby równie dobry, co mniejsza rama z rozsądnym rozmiarem mostka, to radzę omijać szerokim łukiem takiego fachowca.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#22 KoPa86

KoPa86
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądTychy

Napisano 12 luty 2016 - 23:15

Nie powiedział:) . Kupiłem rower , a dopiero później udałem się z nim na bikefitting. Na fittingu dostosowali go do mojej osoby , ale zaznaczyli, że rama 52 też będzie dla mnie odpowiednia. Po miesiącu okazało się, że mam możliwość zmiany ramę na mniejszą, dlatego powstało moje pytanie na forum . 

 

 

 

 



#23 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 luty 2016 - 23:48

No, chyba jednak powiedział, skoro jego zdaniem oba rozmiary byłyby równie dobre (bo przecież długość mostka jest naturalną konsekwencją długości ramy, skoro długość zestawu musi pozostać stała).
 

Druga opcja: ten człowiek ma pojęcie o biomechanice, ale nie za dużo doświadczenia jako rowerzysta. Co oczywiście nie dyskwalifikuje go jako np. fizioterapeuty (o ile ma papiery), ale jako fittera... No coż, skłania do refleksji.

 

 

Dobra, nie brnę. Moim zdaniem mniejsza byłaby zdecydowanie lepsza.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź