Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Endurance Al 6.0 Pomoc W Doborze Ramy Na 187 Cm


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Martinez 3

Martinez 3
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2016 - 13:30

Witam ,mam problem z doborem ramy canyona endurance 6.0 . Z wyliczeń ich kalkulatora wyszło mi L (dotychczas jeździłem na  ramie 58 scott (długość efektywna górnej rury 570 mm) L-ka canyona ma 554 mm. Miałem okazję przejechać się na obu ,czyli L-ce i XL-ce i nie wiem który wybrać .W XL wydaje mi się jagby mógł by być trochę krótszy ale teoretycznie wszystko jest ok.Rzepka kolana przecina się z osią pedału,nie widzę piasty koła w dolnym chwycie ,jest też tolerancja przesunięcia siodełka do przodu .W L-ce zachaczam butem o przednie koło ,jest problem z ustawieniem kolana względem osi pedału (skala na siodełku jest w pozycji stop) w dolnym chwycie widzę piastę koła .Z wyliczeń competetive cyclist długość górnej rury wyszła mi między 570 a 574 mm . Poradźcie co zrobić .Pozdrawiam



#2 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 luty 2016 - 15:35

554 to mało, wziąłbym na Twoim miejscu XL.

 



#3 air

air
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 19 luty 2016 - 10:17

ja mam 182 cm, noga 87cm i też się zastanawiaem L  czy może  mniejszy M,  przeczytałem  tony postów  i wiekszosc ma problem z tym, że jest jakby w połowie miedzy rozmiarami, ale bardziej zadowoleni są Ci co biorę większy bo jak sam  piszesz,  na L masz więcej kłopotów  z haczeniem butem, siodełkiem itp.  Canyon ma specyficzna pozycję  tą  endurance, a ty jesteś  kawał  chłopa,187 to juz nie zarty,  wiec

bierz ten  wymiar, na którym nic Ci nie przeszkadza a  do pozycji się po 200 km przyzwyczaisz i nie bedziesz uważał,ze jest za duży,.

Ja też się wahadłem miedzy L a M, ale będę brał L.





Dodaj odpowiedź