Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klasyczne stroje kolarskie


44 odpowiedzi w tym temacie

#1 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 03 marzec 2010 - 16:56

Xorlarrin, dokładnie dzisiaj wuefista skomentował, że gramy w strojach Monako (lub Indonezji, bo flaga taka sama) :mrgreen:

#2 Pacek

Pacek
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 03 marzec 2010 - 23:34

Moly takie wytłumaczenie jest dobre dla ciemnej masy która kupi dosłownie wszystko. Nike pozbywa się zapasów albo probuje obchnąc nam koszulki które tworzyła dla USA wszystko jedno... nawet pomijając fakt że granatowy nie ma uzasadnienia i ten że na koszulkach jest flaga Monako to koszulki są zwyczajnie brzydkie, wyglądają jak z przed 8 sezonów... Najbardizej podobały mi się koszulki z cieniem Husarza zdje się że z przed 5 sezonów

#3 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 marzec 2010 - 00:02

Kolego, trochę poczucia humoru! Inaczej na te odwrócone kolory nie da się patrzeć :)
A co do granatu... Aż tak daleko posuniętego lobby amerykańskiego bym się nei dopatrywała. Te koszulki nie są takie drogie, żeby kupować z second handu ;)
Natomiast estetycznie mi się podobają. W końcu zaczynają odbiegać od mody lat 80-tych na pstrokaciznę i mnogość napisów, która niestety (i tu wsadzam kij w mrowisko) cały czas obowiązuje w ubraniach kolarskich...

#4 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 04 marzec 2010 - 00:33

W końcu zaczynają odbiegać od mody lat 80-tych na pstrokaciznę i mnogość napisów, która niestety (i tu wsadzam kij w mrowisko) cały czas obowiązuje w ubraniach kolarskich...

na szczescie wśród nas kolarzy amatorów każdy ubiera się sam i może wybrać co mu sie podoba.. ja natomiast nie wyobrażam sobie stroju bez napisów, nadruków, tak samo jak rowera bez wielkej nazwy firmy ;-)

#5 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 marzec 2010 - 01:31

A to też kwestia, którą ciężko mi złapać. O ile zasadne jest noszenie przez zawodowych kolarzy nazw sponsorów na koszulkach i innych częściach garderoby, o tyle nie mogę zrozumieć, dlaczego ubierają się tak amatorzy. W dodatku płacąc za robienie komuś reklamy.
Sama od dziecka jestem z tą modą oswojona i wiem, że wiele osób, które pokochały ten sport, traktuje ją jako zastaną. Jednak w innych dziedzinach stylistyka widocznie ewoluowała. Daleko nie szukając - narciarstwo. A u kolarzy ciągle rok 1984 tylko tkaniny się zmieniły :) Jakby teraz mój tata wyszedł z grobu, to nikt by się go nie przestraszył ;)

#6 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2010 - 08:15

Ja też kocham napisy, dużo napisów. Nawet na rowerku składanym na zamówienie jak i na mojej ulubionej żółtej koszulce mam nazwę włoskiej grupy II dywizji Vini Caldirola. I oświadczam wszem i wobec iż nie otrzymywałem z tegoż tytułu żadnych korzyści majatkowych. :mrgreen:
Ps. No i nawet czapeczkę mam niebiesko-różową Vini Caldirola.

#7 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 04 marzec 2010 - 09:12

A to też kwestia, którą ciężko mi złapać. O ile zasadne jest noszenie przez zawodowych kolarzy nazw sponsorów na koszulkach i innych częściach garderoby, o tyle nie mogę zrozumieć, dlaczego ubierają się tak amatorzy. W dodatku płacąc za robienie komuś reklamy.
Sama od dziecka jestem z tą modą oswojona i wiem, że wiele osób, które pokochały ten sport, traktuje ją jako zastaną. Jednak w innych dziedzinach stylistyka widocznie ewoluowała. Daleko nie szukając - narciarstwo. A u kolarzy ciągle rok 1984 tylko tkaniny się zmieniły :) Jakby teraz mój tata wyszedł z grobu, to nikt by się go nie przestraszył ;)


Mam dokładnie takie samo zdanie. Niesamowicie zabawni są amatorzy w strojach ekip ProTour ;) No, ale ważne, że się zwraca na siebie uwagę i jest "szpan" ;)

Z drugiej strony ciężko o dobrze wyglądające stroje, które nie wyglądają tragicznie i nie są obklejone reklamami. Assos, czy Rapha swoje kosztują. Jedynie Endura ma dobre ceny i w miarę wygląda.

#8 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2010 - 09:18

Niesamowicie zabawni są amatorzy w strojach ekip ProTour ;)

No ale dlaczego, bo chyba nie chodzi Ci o amatora z mocno widocznym mięśniem piwnym i nieogolonymi nogami jadącym w pocie czoła z prędkością 24 km/h.

#9 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marzec 2010 - 09:27

A u kolarzy ciągle rok 1984 tylko tkaniny się zmieniły :)


to zobacz niewiasto jak ubierali się kolarze kiedyś, podstawa to

-Czarne spodenki
-Białe skarpetki
-Czarne buty (z nieśmiałymi wstawkami białego)

a od jakiegoś czasu nie uwidzisz czarnych krótkich gaci w peletonie profi (pomijam MTB)
spodenki i koszulka tworzą monolit, kolorowe skarpetki, rękawiczki, czapeczki.

Jako młodzik nie mogłem mieć jakiego kolwiek napisu na koszulce czy spodenkach, a jak był to sędzia kazał albo to zmienić albo zaklejało się plastrem (co wy na to :evil: )

Co do koszulek futbolowych mogą być tylko kolorki na rękawkach niech zmienią na prawidłowe i będzie OK.

#10 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 04 marzec 2010 - 12:36

Mam dokładnie takie samo zdanie. Niesamowicie zabawni są amatorzy w strojach ekip ProTour ;) No, ale ważne, że się zwraca na siebie uwagę i jest "szpan" ;)


SZPAN?!? a ja myślałem, że uwielbiebie konkretnego zespołu :lol:
Teraz jak pójdę grać w piłkę to ściągam barwy swojego ulubionego klubu i zakładam jakiś gładki strój, bo wyjdzie na to, że nie umiem grać w piłkę jak zawodowcy i szpanuje :lol:

#11 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 04 marzec 2010 - 13:08

szpan tylko w ich ocenie, bo z reguły poziom takich zawodników nie powala, ale założenie stroju pozwala im dać namiastkę uczucia, że chociaż przez chwilę reprezentują wysoki poziom (co prawda wyłącznie w ich głowach, ale zawsze coś!) :lol:

#12 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 04 marzec 2010 - 13:17

no nie wiem skad wiesz co oni mają w głowach, ale ja mogę Ci powiedziec o swojej - jak jadę w stroju reprezentacji Polski to czuje się wielki, bo mam Orzełka na klacie, jak rok temu pocinałem w żółtej TdP to czułem się wyjątkowo jak lider TdP, a jak teraz założe SAXO to poczuje się jak Cancellara, ale gdzie tu szpan, a tym bardziej moc? :lol:

#13 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 marzec 2010 - 15:34

A u kolarzy ciągle rok 1984 tylko tkaniny się zmieniły :)


to zobacz niewiasto jak ubierali się kolarze kiedyś, podstawa to

-Czarne spodenki
-Białe skarpetki
-Czarne buty (z nieśmiałymi wstawkami białego)

a od jakiegoś czasu nie uwidzisz czarnych krótkich gaci w peletonie profi (pomijam MTB)
spodenki i koszulka tworzą monolit, kolorowe skarpetki, rękawiczki, czapeczki.

Jako młodzik nie mogłem mieć jakiego kolwiek napisu na koszulce czy spodenkach, a jak był to sędzia kazał albo to zmienić albo zaklejało się plastrem (co wy na to :evil: )

Co do koszulek futbolowych mogą być tylko kolorki na rękawkach niech zmienią na prawidłowe i będzie OK.

Dawno nikt nie mnie nazywał niewiastą, Mój Rycerzu ;)
Rok 1984 był nawiązaniem do Orwella, wydaje mi się jednak, że w epoce czarnej lycry pozycja nie znajdowała się jeszcze na liście lektur.
Czarne spodenki po sobie z wkładką z irchy i logo malowanym białą pękającą farbą nie tak dawno sprezentowałam jakiemuś dziecku znajomych. Bardziej utkwiły mi jednak w pamięci takie obrazki, jak poniższy. Zdjęcie niestety nieopisane. Pamięciowo datuję je na wczesne lata 90-te.
Dołączona grafika

#14 Gosc_Wujek Samo Zuo_*

Gosc_Wujek Samo Zuo_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2010 - 15:52

A ja jeżdżę w koszulce ONCE ;-) To też można nazwać szpanem ? Ta ekpia już nie jeździ więc...

#15 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2010 - 16:01

GreQ pamiętam jak na etapówce w Żyrzyie sędzia zaklejał kolesiowi napis na spodenkach campagnolo a po starcie zerwał plastry i jazda dalej :mrgreen:
To były czasy i jeszcze opier... obowiązkowa "co ? szpanujesz gówniarzu ?" PAN sędzia krzyczał

#16 Gosc_Wujek Samo Zuo_*

Gosc_Wujek Samo Zuo_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2010 - 19:06

Ja nie nazwał bym tego szpanem... co innego gdyby ktoś jechał przez wieś w koszulce np. CSC i krzyczał, że jeździ w tej ekipie. A tak to skąd przeciętny człowiek nieinteresujący się kolarstwem ma wiedzieć co to za napis. Gdyby jednak wiedział co to za koszulka to chyba nie pomyśli sobie, że to naprawdę ktoś z tej ekipy jedzie nie ? :mrgreen:

#17 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2010 - 19:44

U mnie w ck na zbiórki jak gościu przyjeżdżał w stroju Liquigas
to nie powiem bo na początku każdy się śmiał bo rower cannondale siodełko fizik mówili że Sylwester Szmyd ;-) cóż z tego że go stać na to bo jest lekarzem tylko nie mógł nawet dotrzymać tępa tym najsłabszym, i tak zakończył jazdę z nami.
Deadhorse a tu jestem pełen szacunku do ciebie bo ja jak jadę w stroju i mam herb mojego miasta na sercu to czuję taką motywację do jazdy

#18 pawlos426

pawlos426
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądŚwiętokrzyskie

Napisano 04 marzec 2010 - 19:50

@Arnoldzik gdzie można kupić takie stroje trochę mniej znanych drużyn? W necie chyba nie...? Na allegro jak się trafi to takie podobne można znaleźć...

#19 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marzec 2010 - 21:23

moly
co do foty to jak najbardziej lata 90 1 może 2 te szare to spodenki Carrera to była chyba pierwsza firma która robiła takie nie standardowe ubiory, a dlaczego? Bo to firma odzieżowa :lol: a koszulka firmy LOOK

te drugie to PDM a bluzy nie kojarzę

mam podobny komplet z Hiszpanii z tamtego okresu a to dlatego że tam były takie sklepy jak Go Sport i Decathlon ( nie koniecznie te) i tam się to kupowało taka była moda i tyle, teraz jest inna, co znaczy że jest postęp 8-)


A napisów nie ma aż tak wiele bo ciuchy podzielone są na strefy i każda z nich kosztuje odpowiednio.

a ludzie wolą śmigać w markowych ciuchach bo są lepszej jakości a w dodatku wyglądają zawodowo a że koła nie mogą utrzymać :-/ to tak jak ktoś przyjedzie na starym rowerku i pourywa wszystkich to dopiero jest szyk!!

#20 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2010 - 21:36

@Arnoldzik gdzie można kupić takie stroje trochę mniej znanych drużyn?

Koszulkę Vini Caldirola kupiłem w Toruniu w BioBiku a czapeczkę w sklepie sportowym na Krupówkach ;-)



Dodaj odpowiedź