Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tania Bluza


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 16 luty 2016 - 23:41

Panowie jeżdżę moim tribanem do pracy wcześnie rano i szukam jakiejś bluzy na drugą warstwę.

 

Ogólnie mam kurtkę z lidla ale używam jej jako bezrękawnika i marzną mi ręce.

 

Nie wiem czy ja jestem taki niewymiarowy ale wszytkie bluzy jakie mam  (a mam sporo sportowych bluz które używam do biegania) nie nadają sie szosę bo przy takim nachylaniu mają za krótkie rękawy i marzną mi nadgarstki

 

Szukam czegoś w okolicy 100zł najlepiej aby miało miejsce na kciuki i było w miarę ciepłe (najlepiej przynajmniej częściowo wiatrochłonne) Patrzyłem na deca ale nic ciekawego nie znalazłem.

 

Może coś doradzić jakiś model czy cuś, bo kurde jak biegam to nie mam problemu z ubiorem ale na rower to już lipa albo wychodzę jak z sauny albo marzne. 

 

może coś w ten deseń http://allegro.pl/wy...5671984815.htmltylko boje się że ten drapany materiał będzie fatalny bo mam taką do biegania i mega zatrzymuje pot w środku



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2016 - 08:46

Nie jesteś niewymiarowy tylko, jak zauważyłeś, używasz na rowerze ciuchów do biegania. Bluzy czy kurtki rowerowe mają albo powinny mieć przedłużane rękawy. Nie pamiętam by z tych z którymi miałem styczność miały otwory ma kciuki.
Ta z linka nie ma izolacji przed wiatrem z przodu. Nadaje się albo na cieplejsze dni albo jako warstwa środkowa.
Obawiam się że jeśli pływasz to tanio takiego zakupu nie opedzisz.
Rozwiązaniem może być zakup dodatkowo wiatrówki, dzięki której poszerzy się możliwość kombinowania zestawu i zakres temperatur użytkowania.

#3 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 luty 2016 - 09:44

Wiatrówka dobra rzecz. Ja przez długi czas nie doceniałem jej zalet i traktowałem ją jako kurtkę przeciwdeszczową. A ostatnio jeżdżę lżej ubrany a na wierzch zakładam wiatrówkę. Ale to na trening. Miejsce na kciuki mają bluzy z Decathlonu ale jakoś nie mam przekonania do tego rozwiązania. Natomiast jak jadę rowerem na tenisa co można przyrównać do jazdy do pracy gdzie jadę lajtowo i się nie pocę nadmiernie to po prostu zakładam na wierzch cienką kurtkę z pełnego softshellu, która ma rzepy pozwalające zapiąć rękawy ściśle wokół nadgarstków.



#4 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2016 - 10:17

Może same rękawki?https://www.decathlo...id_8315506.html

#5 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 17 luty 2016 - 11:21

Te rękawki są ok, ale naciągnięcie ich na  już na  samą potówkę może stanowić lekki kłopot, poza tym przy większym deszczu, wietrze i temperaturze w okolicach 0 będą przepuszczać. W deca sprzedają coś takiego jak Jacket bike 300 black po 100-we( niestety nie ma tego na stronie) - ładnie mnie się to sprawdza przy obecnej aurze. Chroni przed wiatrem, i deszczem( w ulewie nie jechałem), narzucona na samą potówkę, czy inną koszulkę zdaje egzamin do - 3 st.


CykloOpole !!! :)


#6 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 17 luty 2016 - 15:30

czyli nic nie znajdę ciekawego na rower do 100zł? tak jak pisałem jako pierwsza warstwa to albo krutki rękawek , albo techniczna koszulka z długim rękawem (z deca) , na drugą warstwe własnie potrzebuje jakąś bluzę na trzecią jest kurtka rowerowa z lidla z odpiętymi rękawami które sa za krótkie, do tego jak je zapnę to czuje się jak w saunie.

 

może coś ten deseń tylko boja się o rękawy, że znowu będe miał gołe nadgarstki:

https://www.decathlo...id_8343998.html



#7 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2016 - 16:20

Ta co podałeś ma akurat długie rękawy,do tego świetnie odprowadza pot, mały niuans polega na tym że mimo iż jest dedykowana na chłodne dni to stójkę tzn kołnierz ma krótszy niż w większości koszulek letnich innych firm ( dział projektu decathlon moim zdaniem to jakieś nieporozumienie,w ogóle nie czują tematu rozmiarów ani uwag klientów o niesymetrycznosci większości ich produktów ),więc używając jej, koniecznie do tego jakiś komin.
Spójrz na zdjęcia w linku.Dali takie zbliżenie tego kołnierza tak jakby odsłonięte gardło było jakąś zaletą :D

#8 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 17 luty 2016 - 17:50

akurat pod szyją to mi za bardzo nie zależy i tak zazwyczaj mam tam bufa, najbardziej mi chodzi o to aby ręce nie marzły. 



#9 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 luty 2016 - 23:18

Poszukaj coś w Rogelli. Kolega ma od nich taką bluzę która ma windstopper z przodu a z tyłu i na połowie rękawów z tyłu ocieplany materiał oddychający. Ja mam od nich podobne nogawki gdzie z przodu jest windstopper a z tyłu ocieplana warstwa oddychająca. Ale 100 pln to raczej nie będzie.



#10 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 17 luty 2016 - 23:21

Nie no nie dam więcej za ciuch niz 150zl, cholerna jazda na rowerze jest mega drozsza niz bieganie ;/

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź