Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano Dura Ace 9000 Czy Sram Red 22


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 28 luty 2016 - 09:28

Witam wszystkich bardzo serdecznie, otóż mam dylemat - planuje kupić niedługo nowy rower i zastanawiam sie nad osprzętem. Shimano czy Sram, to mnie dreczy od kilku dni. Gdzieś wyczytałem, że klamki w Sramie są wygodniejsze dla tych co nie mają dużych dłoni (prawda?), i ja właśnie do takich należe. Dlatego zacząłem myśleć o rowerku na osprzecie Srama... Jakie inne zalety ma Sram, czym jeszcze się różni od Shimano? Problem polega na tym, że na Sramie nigdy nie jeździłem i w ogóle nie wiem czego mam się spodziewać. Natomiast Shimano znam już wyastarczająco dobrze. Swoją drogą absolutnie nie mam powodów by narzekać na Shimano. Z tego co zdążyłem wyczytać w sieci, to Sram jest nieco lżejszy ale i zarazem głośniejszy przy zmienianiu biegów. Jakby ciężej pracuje. Proszę mnie poprawiać jeżeli coś nie jest prawdą. Sram się rzadziej rozregulowuje. Tu jest lepiej niż w Shimano. Tutaj odrazu nasuwa się pytanie którą grupe się lepiej reguluje ? Proszę też w miare możliwości napisać, która grupa będzie/jest trwalsza, mniej awaryjna i tańsza w eksploatacji (czesci zamienne itd). Fajnie jakby się wypowiedział ktoś kto użytkował obie te grupy.

Dzięki piękne za pomoc.

#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 luty 2016 - 10:11

Dla tych co maja małe dłonie jest Campa.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 28 luty 2016 - 10:25

Campa odpada - nie zamontuje do niej moich Zippów, które mam na zmiane. To nie tak, że mam niewiadomo jak małe dłonie, nie mam poprostu dużych :)

#4 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 28 luty 2016 - 13:31

Shimano działa ciszej i bardziej "miękko" (jeżeli ma to jakiekolwiek dla ciebie znaczenie), trwałość, awaryjność i koszty eksploatacji komponentów są podobne, z lekką przewagą wytrzymałości kaset DA. Przerzutka przednia shimano działa lżej i lepiej od srama (z oryginalnymi korbami), jeżeli dotąd jeździłeś tylko na shimano to będziesz się musiał "przestawić" na manetki srama obsługiwane tylko jedną dźwignią. Wybór należy do ciebie, ja osobiście preferuje sram-a. 

 

Btw, dlaczego nie założysz campy do zipp-ów?



#5 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 28 luty 2016 - 14:15

Kiedy kupowałem koła były dwie opcje do wyboru 1. Sram/Shimano 2. Campa. i wybrałem opcje pierwszą. Dlatego wydaje mi się, że teraz rower na osprzęcie Campagnolo odpada. Myle się ?

#6 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 luty 2016 - 15:07

Wystarczy, że wymienisz bębenek koła na Campę.



#7 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 28 luty 2016 - 15:41

Tak jak napisał radomir82, przednia przerzutka w sramie bez szału, shimano działa perfekcyjnie. Tylna przerzutka w sramie działa super, szybko i precyzyjnie. System zmiany biegów w sramie dla mnie na plus. Ergonomia klamek też bardzo dobra.
Jedyny minus to przednia przerzutka, ale da się się ustawić względnie dobrze, dużo zależy od korby.

#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 28 luty 2016 - 16:07

O którym przednim Redzie piszesz?
Ten pierwszy, z Ti wózkiem, owszem szału nie było ale ostatnie wcielenie yaw działa super.


#9 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 28 luty 2016 - 16:22

Subiektywnie - pierwszy nie działa, Yaw działa ok, Shimano działa super. 



#10 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 12:10

Co jest prostsze w obsłudze, Sram czy Shimano ? Którą grupe się lepiej reguluje ?

#11 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwiecień 2016 - 20:37

Od początku roku latam na SRAMie Force22, pierwszy raz z youtubem ustawiałem całość i do dziś śmigam bez żadnych regulacji. Nalatane już około 2k km. Też się zastanawiałem czy Ultegra czy Force, wybór padł na SRAMa, bo pasował do ramy canyona :D

 

Zdj%C4%99cie0112.jpg



#12 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwiecień 2016 - 22:11

To raczej normalne, że sprzętu nie trzeba regulować. Ja swój (DA) regulowałem w zeszłym roku w marcu.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#13 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwiecień 2016 - 07:46

To raczej normalne, że sprzętu nie trzeba regulować. Ja swój (DA) regulowałem w zeszłym roku w marcu.

 

Nie no zgadza się. Chodziło mi raczej, że to był mój pierwszy samodzielny montaż całej grupy osprzętu a pytanie dotyczyło regulacji :)


  • ROZMIAR lubi to



Dodaj odpowiedź