Skocz do zawartości


opony szosowe do roweru przelajowego


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_michal_*

Gosc_michal_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 22:32

witam,
Zaraz...mam nadzieje bedzie wiosna, mam rower przelajowy oryginalnie, opony continetala 700X35,
chcialbym zalozyc opony typowo szosowe (kola to PRO-LITE Como) , moze ktos wie jakie sa dobre, i najwazniejsze jaki rozmiar, na wiggle.co.uk znalalzlem ze 25C ok, waze 90kg, nie wiem czy to wazne, ale pisze..pozdr i dzieki za odpowiedz ;-)

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 marzec 2010 - 22:59

Podaj szerokosć obręczy wewnętrzną, typowe szosowe mają max 15 mm.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 tr

tr
  • Użytkownik
  • 214 postów
  • SkądW-wa

Napisano 10 marzec 2010 - 02:07

Praktycznie gruba obręcz trekingowa dobrze znosiła jazdę z oponą 23(drut), zero przebić z dobić mimo karygodnego ciśnienia. Tylko trzeba było uważać na krawężniki żeby bok felgi nie chrobotał ;-) bo przy równoległym najeżdżaniu było o to łatwo ( skoro obręcz miała 24 mm szerokości )

Niestety założona na tą samą obręcz opona Mich.Krylion 25mm- prosto z Anglii - poległa właśnie na dobiciu - przeciąłem nie tylko dętkę ale i oponę tuż nad kordem. Tak naprawdę jednak ta opona Michelina ma dość luźny kord i łatwo wchodziła i schodziła z tej - za szerokiej przecież obręczy, i musiałem obniżyć ciśnienie żeby nie wyskakiwała, miałem ją zmienić, zabrakło czasu, pognałem na niej, miękkiej i po 100 km jazdy było po oponie, szkoda.

Dziś to koło ma Conti 3000, 23 mm i zero stresu.

Skoro koła są od przełajówki - chyba nie powinno być problemów, lecz ... odradzam Michelin w wersji 25 mm jeżeli obręcz jest szersza od zwykłej szosowej.

Rozmiar opony 25 jako taki - polecam ....

#4 Gosc_michal_*

Gosc_michal_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2010 - 20:06

ok, dzieki za dop, za 10 dni dopiero w domu jestem to wtedy dokladnie zmierze ta szerokosć obręczy wewnętrzną i napisze dokladnie.
pozdr michal

#5 Birdy

Birdy
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądGdów

Napisano 02 maj 2010 - 23:45

pewnie masz szerokość 18 :mrgreen: (najpopularniejsza), mi pod 18-nastka dobrze pracuje opona "cst general style" 25c a cena ich jest przystępna około 20 zł wiec nic nie stoi na przeszkodzie sprawdzic



Dodaj odpowiedź