Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budujemy Accent Cx One...


205 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2016 - 19:44

 a policja odmówiła wszczęcia postępowania z uwagi na niską szkodliwość czynu.

 

I co, dałeś im się spławić? To ich stałą metoda. Nigdy NIE WOLNO dać im się namówić na rezygnację ze zgłoszenia - jeśli nie zgłosisz to dla nich robota się kończy bo nie zgłoszona sprawa - to brak nierozwiązanej sprawy, ci ludzie kierują się tylko tym żeby mieć lepsze statystyki!

 

Nie oni są od tego żeby decydować co jest niską szkodliwością czynu a co nie! Trzeba się uprzeć przy zgłoszeniu - a dalej to już również ich problem.

 

Oni są rozliczani z tego ile spraw rozwiązali w stosunku do spraw zgłoszonych, więc albo wezmą się do roboty albo... zmniejszą liczbę zgłoszonych spraw. Kiedy niedawno temu leżałem na poboczu zwinięty w kłębek to wiesz jakie było pierwsze zdanie jaki usłyszałem od sk...syna który wysiadł z radiowozu (dotarli przed karetką)? "Nic się panu nie stało? Może pan jechać dalej?". Liczył na to że będąc w szoku wstanę, pojadę sobie i może przekręcę się dzień później w domu - ale on nie musiałby wypełniać papierków.

 

To są kolesie którzy nie reagują na widok człowieka bitego na ulicy kilkadziesiąt metrów od komendy i czekają aż ktoś to zgłosi (autentyk!).

 

Jedyne co możemy robić to nigdy nie odpuszczać - przyciśnięci przez przełożonych z wojewódzkiej patrzących w statystyki muszą w końcu wziąć się do roboty!



#22 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 19:58

Sprawę zgłosiłem ale po kilku dniach przysłali pismo z odmową wszczęcia postępowania. Wobec tego POK Allegro też odrzucił mój wniosek. Mogłem jeszcze próbować żądać zwrotu od banku, bo płaciłem kartą przez Payu ale w międzyczasie zamknąłem konto w tym banku. Na szczęście kwota nie była duża :)



#23 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 02 marzec 2016 - 22:50

 a policja odmówiła wszczęcia postępowania z uwagi na niską szkodliwość czynu.

Nie ma czegoś takiego, to nie może być powód odmowy wszczęcia postępowania choćby nawet kwota wynosiła 10 groszy. Jest przestępstwo/wykroczenie, to Policja ma obowiązek przyjęcia zawiadomienia. Niską szkodliwością czynu może kierować się Sąd podczas rozprawy i orzekania wyroku, a nie Policja, która ma guzik do gadania w tym temacie.

 

 

 

dać im się namówić na rezygnację ze zgłoszenia - jeśli nie zgłosisz to dla nich robota się kończy bo nie zgłoszona sprawa - to brak nierozwiązanej sprawy, ci ludzie kierują się tylko tym żeby mieć lepsze statystyki!

Dokładnie, jeśli mamy przekonanie, że zostało na naszą szkodę popełnione p-pstwo lub wykroczenie, to nie ma co dawać się spławić, no chyba, że faktycznie szanse na wykrycie są zerowe.

 

Ale statystyka nie opiera się o sprawy niezgłoszone. Jeśli jest wyjście na sprawcę, to Policji zwisa czy przyjmą czy nie, bo w statystyce będzie figurować 1:1. Gorzej jak nie ma szans na ustalenie sprawcy, co często widać już po pierwszej rozmowie. W takim przypadku w statystyce jest 1:0, a to medialnie nie jest dobrze :D

 

 

 

"Nic się panu nie stało? Może pan jechać dalej?".

A miałeś kiedyś KK w ręku? Wiesz czym różni się wykroczenie od przestępstwa? Mowa o wypadku/kolizji drogowej. Poczytaj, a potem pisz, bo szerzysz herezje niepotrzebnie.

 

Sprawę zgłosiłem ale po kilku dniach przysłali pismo z odmową wszczęcia postępowania. 

Było wyjaśnienie przyczyn? 



#24 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 marzec 2016 - 23:52

Gosciu pisze o budowie roweru, a wy tutaj forum prawne otwieracie.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#25 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2016 - 08:05


 

A miałeś kiedyś KK w ręku? Wiesz czym różni się wykroczenie od przestępstwa? Mowa o wypadku/kolizji drogowej. Poczytaj, a potem pisz, bo szerzysz herezje niepotrzebnie.

 

 

Ale czemu to piszesz pod moją wypowiedzią? Jakie ja niby herezję szerzę? S...syn w mundurze sugerował żebym wstał, otrzepał sie  i poszedł do domu, gdy ja po potrąceniu leżałem zszokowany na poboczu! Co do tego ma KK czy rozróżnienie wykroczenie/przestępstwo? Skąd ty się urwałeś?



#26 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 marzec 2016 - 08:46

A widzisz, policjant zadaje pytanie bo musi zorientować się w sytuacji czy doszło/mogło dojść do p-pstwa lub wykroczenia (przestępstwa opisuje KK, a wykroczenia KW). To dwie różne sprawy i całkowicie różne czynności. Wszystko zależy od obrażeń ciała, a obrażeniem ciała nie był twój szok, pęknięty kask czy połamane szprychy lecz np. złamana noga czy wstrząs mózgu. On musi to wiedzieć czy nic ci nie jest lub jest, by podjąć dalsze kroki w postępowaniu. Jak byłby to wypadek to na miejsce musi przyjechać technik, robi się protokoły oględzin, zabezpiecza ślady, pobiera krew od sprawcy, w przypadku śmierci musi przyjechać prokurator, sporządza się całkowicie inne dokumenty. A do wykroczenia tych rzeczy się nie robi. Nie dziw się, że się ciebie wypytuje, ale on musi mieć pewność, a nie gdybać. Gdybać to ty sobie możesz, on musi podjąć decyzję zgodną ze stanem faktycznym i prawnym.

Właśnie tak wygląda nieznajomość prawa. Najlepiej wyzwać od s... , a potem żądać, gratuluję. Nie zwracasz uwagi na pewne rzeczy, które dla służb są ważne, a to tylko dla tego, że nie wiesz nawet czym się różni wypadek od kolizji.

 

Koniec pitolenia nie na temat :)



#27 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2016 - 09:03

Aha, i to zbadanie sytuacji polega na zapytaniu poszkodowanego: "Nic panu nie jest? Może pan jechać?" I dzięki mojej odpowiedzi rozpozna czy mam wstrząs mózgu i złamaną nogę?! Czizus...

 

"Nie dziw się, że się ciebie wypytuje, ale on musi mieć pewność, a nie gdybać"  - LOL, i dzięki temu że mnie zapytał tę pewność uzyskał? Człowieku, większych głupot na tym forum jeszcze nie czytałem!!!

 

Ratownicy pierwsze co zrobili to zapakowali mnie w kołnierz i załadowali do karetki na noszach, bo NIE WIEDZIELI jakie mam obrażenia wewnętrzne.

Zabrano mnie do szpitala, gdzie wykonano rtg klatki piersiowej, nogi i dłoni oraz tomografię głowy, czaisz? 

 

Dopiero wtedy lekarze  uznali czy można mnie zabrać do domu. Lekarze, a nie cwaniaczek w mundurze, który chciał to zrobić od razu, żeby nie musieć wypełniać papierków!.

 

Zresztą z twojego wpisu wnioskuje że sam jesteś policjantem albo kimś z rodziny policjanta - nic dziwnego że ich bronisz.

 

 



#28 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 marzec 2016 - 09:32

 

 

Aha, i to zbadanie sytuacji polega na zapytaniu poszkodowanego: "Nic panu nie jest? Może pan jechać?" I dzięki mojej odpowiedzi rozpozna czy mam wstrząs mózgu i złamaną nogę?!

Nie musi nic rozpoznawać, nie od tego jest. On ma podjąć odpowiednie czynności prawne min. na podstawie tej rozmowy z tobą. Tyle wystarczy, by zorientować się czy robi się jako wykroczenie, czy jako p-pstwo. W konsekwencji wsiadłeś do karetki, pojechałeś do szpitala, zrobiono ci badania, ale w tym czasie czynności trwały. Tak, trwały, tam na miejscu. Na 90% robiono jako wypadek, bo na to wskazywało twoje zachowanie (karygodne jak widać) i wywiezienie do szpitala. 

Dopiero po opuszczeniu przez ciebie szpitala sprawa została zamieniona na wykroczenie, bo jak widać po wynikach, nic ci nie było.

 

Piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia, nie wiesz jak wygląda wszystko z punktu prawnego, a krzyczysz...

Jeden chciał nie odbierać paczek i nie płacić, drugi wiesza psy na tych co przyjechali mu pomóc. Gratulacje panowie.



#29 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2016 - 10:00

Jeszcze trochę to założyciel tematu zrezygnuje z ramy i zakupi palke policyjna żeby przywrócić porządek w swoim temacie.
  • Mac, puchaty i kaloo lubią to

#30 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 03 marzec 2016 - 10:17

rama zamówiona - czekam ;) nie chciałem przeszkadzać... , jak przyjdzie rama to zakupię support i klucz do Hollowtech II , poleca ktoś jakiś klucz ? nie za drogi no i jeszcze muszę zakupić jakiś smar.



#31 zuczek222

zuczek222
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 10:25

http://www.bitul.pl/...NarzedziaDoKorb



#32 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 marzec 2016 - 10:53

A nie lepsze takie?

http://www.bikecente...uport_16183.jpg

 

Mi ten zwykły co obejmuje tylko 2/3 obwodu miski, nacina i kaleczy. Taki chyba nie powinien mieć tej wady?



#33 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 marzec 2016 - 11:06

A nie lepsze takie?

http://www.bikecente...uport_16183.jpg

 

Mi ten zwykły co obejmuje tylko 2/3 obwodu miski, nacina i kaleczy. Taki chyba nie powinien mieć tej wady?

Tak ten z linka zdecydowanie lepszy.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#34 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 03 marzec 2016 - 11:34

no i dupa , aktualnie nie ma widelców pod same tarcze  - także muszę poczekać chyba na wersje 2016 która ma się pojawić w kwietniu ;) , no chyba że znajdę gdzieś widelec koloru białego pod disc



#35 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 marzec 2016 - 13:24

wstrząs mózgu

wstrząs mózgu

Wstrząśnienie.

https://pl.wikipedia...ząśnienie_mózgu

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#36 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 marzec 2016 - 13:44

:D

http://www.medonet.p...ul,1671127.html

Nie ma co, trzeba napisać do dr J. Miodka, bo tak to roweru nie zbudujemy  :D



#37 ASSASSING

ASSASSING
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Skądinternet

Napisano 03 marzec 2016 - 14:12

Jednak wstrząśnienie a nie wstrząs mózgu, tak samo jak pęcherzyk a nie woreczek żółciowy, to że w reklamach czy internecie pojawia się błędna terminologia medyczna, to nie znaczy że jest ona prawidłowa. 


  • mikroos lubi to

#38 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 03 marzec 2016 - 18:34

tak sie zastanawiam nad tym widelcem Mosso M3 

 

http://pl.aliexpress...2378964250.html



#39 ASSASSING

ASSASSING
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Skądinternet

Napisano 03 marzec 2016 - 19:06

Za wysoki do tej ramy znacznie zmieni geometrię,

 

Ten lepszy 

 

http://www.ebay.pl/i...QsAAOSw-7RVCNgT

 

jest tylko o 8mm wyższy od zalecanego pod tą ramę 



#40 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 03 marzec 2016 - 22:54

zależy mi żeby był pod same tarcze , któryś z tych mosso się nadaje?

 

M5?

 

edit :

 

 widzę że jeśli chodzi o same  tarcze to chyba m3 najlepszy

 

[attachment=3086:Bez tytułu.png]





Dodaj odpowiedź